هوش مصنوعی در خدمت تولید صنعتی

 

چرخ دستی های خود هدایت شونده خرید اینورتر آیمستر راه خود را از طریق کارگاه های تولید باز می کنند، کارخانه های صنعتی مصرف انرژی خود را در حین کار بهینه می کنند، ماشین ها بررسی های کیفیت را در خطوط تولید انجام می دهند و به طور خودکار پارامترهای خود را تنظیم می کنند. هوش مصنوعی فرصت های فوق العاده ای را برای صنعت باز می کند. تولید را کارآمدتر، انعطاف پذیرتر و قابل اطمینان تر از همیشه می کند.

با افزایش دیجیتالی شدن صنعت، شرکت دیجیتال به واقعیت تبدیل شده است. داده ها به طور مداوم تولید، پردازش و تجزیه و تحلیل می شوند. حجم زیادی از داده های جمع آوری شده در محیط های تولید، امکان تولید نمایش مجازی از تاسیسات صنعتی را فراهم می کند. این دوقلوهای دیجیتالی امکان برنامه ریزی و طراحی محصولات و ماشین آلات را با انعطاف و کارآمدی بیشتر، و تولید سریعتر محصولات شخصی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه را ممکن می سازد. اما اگر ماشین‌ها و فرآیندها به تنهایی قادر به جمع‌آوری اطلاعات از این حجم زیاد داده‌ها و بهینه‌سازی عملکردشان در حین تولید باشند، چه؟ پتانسیل بسیار زیاد خواهد بود. خبر خوب این است که در حال حاضر به لطف هوش مصنوعی (AI) می توان از آن گام به گام بهره برداری کرد.

Image for post
Image for post


هوش مصنوعی در کارگاه ها
 

مطالعه جدید Frost & Sullivan می گوید: "هوش مصنوعی هوای تازه را به بخش تولید صنعتی می بخشد."

کاغذ سفید را دانلود کنید

فرصت های جدید ایجاد کنید
هوش مصنوعی بیش از 30 سال است که موضوع تحقیق بوده است. قبلاً از نظر عملکرد سخت افزاری و نرم افزاری، قدرت محاسباتی و انتقال داده ها پیشرفت زیادی داشته است. امروزه استفاده از آن چشم اندازهای بی‌سابقه‌ای را از نظر تولید انعطاف‌پذیر و کارآمد، به‌ویژه زمانی که صحبت از تولید محصولات پیچیده‌تر و شخصی‌شده در دسته‌های کوچک می‌شود، باز می‌کند. تأثیر آن بر اقتصاد قابل توجه خواهد بود، همانطور که مطالعه رولاند برگر نشان می دهد: تا سال 2035، شبکه دیجیتالی سیستم های هوشمند و زنجیره های فرآیندی می تواند حدود 420 میلیارد یورو رشد اضافی را در اروپای غربی ایجاد کند. بر اساس مطالعه‌ای که توسط PwC انجام شده است، هوش مصنوعی همچنین می‌تواند در سال 2030 15.7 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی کمک کند.

 

اولین کاربردهای واقعی هوش مصنوعی در حال حاضر روزانه در محیط صنعتی استفاده می شود: تشخیص صدا برای پردازش کارهای ساده، تشخیص محیط با استفاده از دوربین، پرتوهای لیزر یا اشعه ایکس، دستیاران مجازی در تدارکات. بر اساس مطالعه PwC، 62 درصد از شرکت‌های بزرگ قبلاً در سال 2018 از فناوری‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کردند. زیمنس راه‌حل‌های خدماتی را در این زمینه ارائه می‌کند، مانند راه‌حل‌هایی که به تعمیر و نگهداری پیش‌بینی می‌شوند، اما همچنین راه‌حل‌های مهندسی یا کنترل کیفیت. راه‌حل‌های رایانش ابری، مانند MindSphere، و برنامه‌های هوشمند نیز به بهینه‌سازی مداوم فرآیندها برای بهبود کارایی و در دسترس بودن دستگاه کمک می‌کنند.