نوع نصب یخچال: ایستاده یا توکار؟
 

جدا از نوع یخچال، از خود بپرسید که چگونه می خواهید آن را در آشپزخانه خود نصب کنید: آیا آن را مستقل می خواهید یا توکار؟ نمایندگی تعمیر یخچال یخساران در اصفهان

چگونه یخچال خود را انتخاب کنیم؟
 

یخچال ایستاده برای نصب نیاز به پشتیبانی خاصی ندارد. مستقیماً روی زمین یا روی سطح کار قرار می گیرد. بنابراین می توانید آن را در هر کجای آشپزخانه که می خواهید قرار دهید و در انتخاب طرح آن کاملا آزاد هستید.

اما اگر به دنبال بهینه سازی فضا هستید، یخچال داخلی راه حل ایده آلی است. این به گونه ای طراحی شده است که با قرار گرفتن در زیر همان نوع جلویی که واحدهای آشپزخانه شما قرار دارد، در آشپزخانه قرار بگیرد.

یخچال خود را با توجه به میزان مصرف خود انتخاب کنید
هنگام انتخاب یخچال خود، تعداد افراد خانواده خود را در نظر بگیرید. یک نفر به ظرفیت حجمی بیش از 200 لیتر نیاز ندارد. از طرف دیگر، یک خانواده پرجمعیت می تواند مستقیماً یخچالی با حجم بیش از 300 لیتر را هدف قرار دهد.

رژیم غذایی خود را نیز در نظر بگیرید. اگر غذاهای یخ زده زیاد می خورید، برای مدلی با فضای فریزر بزرگ برنامه ریزی کنید.

اگر بیشتر با محصولات تازه آشپزی می کنید، روی سطل های بزرگ سبزیجات شرط بندی کنید.

چگونه یخچال خود را انتخاب کنیم؟
 

Image for post
Image for post

مصرف انرژی یک یخچال
ما تمایل داریم که یخچالی با اندازه مناسب داشته باشیم تا تا حد امکان غذا را سرد نگه دارد.

اما مراقب باشید، هر چه یخچال بزرگتر باشد، برق بیشتری مصرف می کند.

یخچال که به طور مداوم کار می کند، بخش قابل توجهی از برق مصرفی یک خانه را نشان می دهد. برای به دست آوردن یخچالی که کمترین انرژی ممکن را مصرف می کند، باید به برچسب انرژی که در برگه اطلاعات فنی هر یک از لوازم خانگی درج شده است مراجعه کنید.

این برچسب میزان مصرف انرژی یک محصول را نشان می دهد. بهترین یخچال ها دارای رتبه A+++ هستند، در حالی که بدترین آنها دارای رتبه D هستند. از سوی دیگر، از سال 2013، تولیدکنندگان دیگر مجاز به تولید یخچال هایی با رتبه پایین تر از A + نیستند.

یخچال های با کلاس انرژی A+++ تا 50 درصد کمتر از یخچال های دارای رتبه A+ برق مصرف می کنند.

آنها به طور کلی ساکت ترین هستند. اما هنوز هم بسیار گران هستند.

انواع سرما در یخچال
نحوه تهویه غذا معیاری است که در خرید یخچال باید به آن توجه کرد. کیفیت حفاظت از آنها را تعیین می کند و از تکثیر باکتری ها جلوگیری می کند.

سه نوع سرما در یخچال وجود دارد:

هوای سرد ساکن: هوا آزادانه در گردش است، سردترین منطقه در پایین یخچال است. این نوع سرما برای محصولات تازه مانند سبزیجات ایده آل است.
هوای سرد هم زده: هوا با یک فن که در پایین یخچال قرار دارد به هم می‌زند. بنابراین دمای یکنواختی را حفظ می کند که امکان نگهداری خوب مواد غذایی را فراهم می کند.
هوای سرد تهویه شده (NoFrost): هوا به طور یکنواخت و پویا در گردش است. این سیستم پیشرفته تر به سرعت رطوبت اضافی را از بین می برد و ایجاد یخ زدگی و باکتری ها را کاهش می دهد.