نحوه تمیز کردن کولر گازی مرکزی

در این مقاله: تمیز کردن کندانسور تمیز کردن داخل دستگاه نگهداری از سیستم تهویه  مطبوع نمایندگی نصب کولر گازی اصفهان مقالات مرتبط مراجع
سیستم های تهویه مطبوع شامل یک کندانسور (که شامل یک کمپرسور، لوله های خنک کننده و یک فن است)، یک اواپراتور (تجهیزات داخلی که هوا را خنک می کند)، لوله هایی که رطوبت هوای بدون رطوبت را تخلیه می کند و یک فن که هوای تازه را در آپارتمان پخش می کند. یا در خانه [1]. برای تمیز کردن کولر گازی باید کمپرسور را جاروبرقی بکشید و فیلتر هوای داخلی را تعویض کنید. علاوه بر این، شما باید یک تمیز کردن سالانه کولر گازی را انجام دهید تا به خوبی کار کند.

Image for post
Image for postکندانسور را تمیز کنید
 

تصویر با عنوان تمیز کردن کولر گازی مرکزی مرحله 1
1
آن را از برق بکشید. احتمالاً یک سوئیچ در نزدیکی خازن پیدا خواهید کرد. این عنصر شبیه یک جعبه مربع است که به دیوار خانه یا آپارتمان متصل شده است. در داخل باید به دنبال سوئیچی باشید که بتوانید آن را به حالت خاموش بکشید. اگر این مورد را نمی‌بینید، باید دوشاخه‌ای را که خازن را تغذیه می‌کند، بکشید [2].
قبل از شروع به جدا کردن هر قسمت از خازن، ابتدا باید منبع تغذیه را خاموش کنید.
اگر متوجه نشدید که پریز کمپرسور به آن وصل شده است (یا می‌خواهید با احتیاط ادامه دهید)، می‌توانید به سادگی کلید را به حالت خاموش در داخل جعبه قطع کننده مدار که برق کندانسور سیستم تهویه مطبوع را کنترل می‌کند، بچرخانید.

تصویر با عنوان تمیز کردن کولر گازی مرکزی مرحله 2

 

باله های کندانسور را جاروبرقی بکشید. نوارهای فلزی نازکی که کناره های کمپرسور را می پوشانند، پره نامیده می شوند و می توانید با کشیدن نازل جاروبرقی روی آن ها، آن ها را تمیز کنید. به این ترتیب ضایعات را از بین می برید و به کندانسور اجازه می دهید بدون مانع هوا را به داخل بکشد. جاروبرقی مرطوب/خشک بهترین ابزار برای این کار است.
کندانسور هوا را از میان این پره ها می کشد. با گذشت زمان، آنها با گرد و غبار، چمن و بقایای برگ کثیف می شوند.
اگر این نوع جاروبرقی را ندارید، می توانید بررسی کنید که آیا یکی از دوستان یا همسایگان شما می تواند به شما یک جاروبرقی قرض دهد یا خیر. شما همچنین می توانید یکی را از یک فروشگاه سخت افزار محلی اجاره کنید.
 

تصویر با عنوان تمیز کردن کولر گازی مرکزی مرحله 3
 


پره های کندانسور را صاف کنید. اغلب آنها معمولاً به دلیل سایش و پارگی معمولی خم می شوند. اگر متوجه شدید که یکی از آنها پیچ خورده یا خم شده است، می توانید با استفاده از چاقو یا سایر وسایل آشپزخانه آن را به آرامی صاف کنید. برای بازگرداندن باله ها به موقعیت صحیح باید فشار ثابت و ملایمی اعمال کنید [3].
اگر نیروی بیش از حد اعمال کنید، ممکن است آنها را بشکنید یا بیشتر آسیب بزنید.