ضایعات فناوری اطلاعات را کاهش دهید


زباله های مربوط به تجهیزات کامپیوتری و تلفنی بخش قیمت ضایعات کامپیوتر بزرگی از تولید کلی زباله ما را تشکیل می دهند. علاوه بر این، آنها نیاز به ساخت آنها نیاز به مقدار قابل توجهی از مواد اولیه. آنها چه هستند و مهمتر از همه، چگونه از شر آنها خلاص شویم؟ اینجا نکاتی وجود دارد.


عمر اشیاء خود را افزایش دهید
چندین راه حل در دسترس شماست:

از تعویض تجهیزات دیجیتالی خود بر اساس هوس یا دنبال کردن یک پیشنهاد تبلیغاتی خودداری کنید. استفاده از 2 تا 4 سال برای تبلت یا رایانه تعادل محیطی آن را تا 50 درصد بهبود می بخشد!
اشیاء خود را به درستی نگهداری کنید و محافظت در برابر ویروس ها و بدافزارها را نصب کنید: از خرابی جلوگیری خواهید کرد و در هزینه صرفه جویی خواهید کرد.
همچنین به ضمانت 2 ساله قانونی انطباق فکر کنید که همیشه در تابلوهای فروش نمایش داده نمی شود.
همچنین امکان افزایش عمر گوشی با تعمیر آن وجود دارد! اگر واقعاً می خواهید از شر آن خلاص شوید، برخی از سایت ها مانند "من گوشیم را می دهم" به شما پیشنهاد بازیابی آن را می دهند. بنابراین به جای دور انداختن آن، فقط آن را برای آنها ارسال کنید. "I give my phone" آن را دریافت می کند، داده ها را حذف می کند و آن را بازیابی یا بازیافت می کند.

به لطف این ژست 100٪ رایگان، شما زندگی دومی به گوشی خود می دهید که یا تعمیر می شود یا بازیافت می شود!

 

اگر نیاز به تعویض تجهیزات خود دارید، خرید بازسازی شده و بالاتر از همه با توجه به نیاز خود را در نظر بگیرید و از خود این سوال را بپرسید: آیا واقعاً به این شی نیاز دارم؟
سپس می توانید تجهیزات قدیمی خود را در مرکز بازیافت رها کنید: آنها توسط سازه هایی بازیابی می شوند که از استفاده مجدد آن مراقبت می کنند.
تمام اطلاعات مربوط به محل های دفن زباله منطقه را بیابید.

تمرکز بر ... منسوخ شدن برنامه ریزی شده
منسوخ شدن برنامه ریزی شده، چیست؟ این فرآیندی است که هدف آن کاهش عمر و استفاده از یک شی است. این استراتژی همچنین با هدف ایجاد نیاز دائمی در مصرف کننده، که تمایل به مصرف منظم و خرید اشیاء جدید را احساس می کند، است.

وسایل برقی و الکترونیکی مانند تلفن همراه و کامپیوتر بیشترین آسیب را از این فرسودگی می بینند. طول عمر یک گوشی در واقع 18 ماه و برای یک کامپیوتر 2 تا 5 سال است.

برای مبارزه با کهنگی برنامه ریزی شده و ایجاد روابط پایدار با اشیاء خود، چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

ما در صورت امکان از اشیای بی زمان و ساده طرفداری می کنیم. به عنوان مثال، به جای کتاب الکترونیکی، یک کتاب کاغذی یا قهوه ساز فرانسوی به جای برقی انتخاب کنید.

Image for post
Image for post

تعمیر کافه ها در برابر فرسودگی برنامه ریزی شده
 

خوب است بدانید: کافه های تعمیر برای تعمیر وسایل شکسته شما وجود دارند. قهوه ساز، تلفن، کامپیوتر، جاروبرقی... در این مکان ها همه چیز قابل تعمیر است و هیچ چیز دور ریخته نمی شود! هدف این است که با هم به هم زدن و تعمیر بپردازیم تا به اشیاء شکسته جانی دوباره ببخشیم تا از سفر یک طرفه آنها به سطل زباله جلوگیری کنیم.

روشی موثر برای مبارزه با اشیایی که قربانی کهنگی برنامه ریزی شده هستند.

> اطلاعات بیشتر در مورد کافه های تعمیر محلی پیدا کنید

آیا میدانستید؟
یک گوشی هوشمند حاوی 70 ماده مختلف و 50 فلز مختلف از جمله فلزات گرانبها مانند طلا و نقره و فلزات کمیاب و خاص مانند تانتالم است. استخراج این مواد و فلزات مسئول آلودگی آب، بهره برداری انسان و از بین رفتن تنوع زیستی است که به عنوان مثال منجر به جنگل زدایی می شود.

پاداش: یاد بگیرید که ایمیل های خود را مدیریت کنید
این واقعیت کمی شناخته شده و در عین حال اثبات شده است. ارسال و ذخیره ایمیل ها سیاره زمین را آلوده می کند. در واقع، این مبادلات دیجیتال به تولید انرژی زیادی نیاز دارند. به عنوان مثال، یک ایمیل استاندارد با یک پیوست بزرگ حدود 4 گرم CO2 و 50 گرم CO2 تولید می کند. این میزان در سال حدود 410 میلیون تن CO2 است.

بنابراین، ذخیره هزاران آنها برای مدت طولانی می تواند تأثیر منفی واقعی بر محیط زیست داشته باشد.

بنابراین یک حرکت ساده برای رفع آلودگی دیجیتال مرتب کردن و حذف منظم ایمیل‌هایتان است: حرکتی بی‌ضرر اما اغلب فراموش‌شده. مثل مرتب کردن وسایل یا وسایل حجیم!