دلایلی که چرا بخش برق آینده بسیار امیدوار کننده ای دارد
 


ژان پاسکال تریکوایر: رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل اشنایدر الکتریک

اگر به دنیای اطراف خود نگاه کنیم، متوجه خرید اینورتر هایتک می شویم که این دهه به لطف نوآوری های دیجیتال، تحولات سریعی را شاهد بوده است. گوشی هوشمند. رسانه های اجتماعی اختصاص داده شده به مصرف کنندگان. تولید هوشمند اتصال همه جا حاضر. و به زودی در همه جا اتومبیل های خودران در مقیاس بزرگتر. انقلاب دیجیتال همه بخش ها را تحت تاثیر قرار داده است.

بخش برق نیز در حال حاضر در حال گذراندن دوره تحولات سریعی است که زندگی روزمره ما را تغییر خواهد داد. مانند بسیاری از صنایع در حال تغییر، مصرف کنندگان در قلب اختلالات دیجیتالی مداوم قرار دارند: تعامل مصرف کننده، مصرف شخصی سازی شده بر اساس تقاضا، همه در یک زیرساخت غیرمتمرکز. در این دنیای جدید و در حال تغییر انرژی، ما باید اطمینان حاصل کنیم که آینده برق در مسیر درست قرار دارد. در غیر این صورت، عواقب آن می تواند برای سیاره ما قابل توجه باشد.

انتظار می رود تقاضای جهانی انرژی تا سال 2040 30 درصد افزایش یابد. در عین حال، نزدیک به 2 میلیارد نفر هنوز به انرژی قابل اعتماد دسترسی ندارند. زمان آن فرا رسیده است که با متعادل کردن تقاضای انرژی و در عین حال دسترسی جهانی بیشتر، این شکاف را ببندیم. این اهداف نیازمند تغییر هستند تا با انرژی پاک هدایت شوند. با هم می توانیم به این مهم برسیم. فن آوری های پیشرفته برای شبکه برق به ما در انجام این کار کمک می کند.

نحوه مشارکت
نوآوری ما را همراهی می کند. انقلاب صنعتی چهارم، که به گفته مجمع جهانی اقتصاد، «بر اساس انقلاب دیجیتالی است که بسیاری از فناوری‌ها را با هم ترکیب می‌کند که ما را به تغییرات مدل بی‌سابقه در سطوح اقتصادی، تجاری، اجتماعی و فردی سوق می‌دهد»، در نوسان کامل است. دگرگونی بخش برق فرصت های فوق العاده ای را برای صنعت، مشتریان و جامعه فراهم می کند.

Image for post
Image for post

سه روند در حال ایجاد تحولات تغییر دهنده بازی هستند:

 

تبدیل سریع تکنولوژیکی به الکتریسیته برخی از مصارف انرژی، به ویژه گرمایش و خودروهای الکتریکی.
انتقال از تولید متمرکز انرژی به تولید غیرمتمرکز الکتریسیته، به عبارت دیگر، تولید، ذخیره و توزیع برق نزدیک‌تر به جایی که به لطف انرژی خورشیدی، بادی و دیگر انرژی‌های تجدیدپذیر و فناوری‌های ذخیره‌سازی استفاده می‌شود.
کنتورهای هوشمند و زیرساخت‌های شبکه دیجیتال به مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان این امکان را می‌دهند که برای مدیریت کارآمدتر مصرف و هزینه‌ها، مکان، زمان و نحوه استفاده از برق را ببینند (و در نتیجه کنترل بهتری داشته باشند).
در مجموع، این اقدامات ما را بیشتر خواهد برد
هیجان انگیزتر از همه این است که این سه روند یک چرخه با فضیلت ایجاد می کنند: اجرا، تقویت و تقویت نوآوری ها فراتر از آنچه هر گرایش می تواند به دست آورد. به عنوان مثال، روند دوم امکان توسعه انرژی های تجدیدپذیر را فراهم می کند. همراه با کنتورهای هوشمند، فرصتی واقعا استثنایی برای بهبود بهره وری انرژی ارائه می دهد.

برای مصرف کنندگان، این به معنای انتخاب بیشتر است. فن‌آوری‌های امروزی، مصرف‌کنندگان را در نقشی فعال در یک سیستم الکتریکی پویا جذب می‌کنند و منابع پاک‌تر برق را توسعه می‌دهند. از ساختمان های مسکونی گرفته تا ساختمان های تجاری و صنعتی، مشتریانی در تمامی بخش ها وجود دارند که آماده مشارکت و ایفای نقش فعال در تعریف قوانین جدید تولید و مصرف انرژی پاک در سراسر زنجیره هستند.

در حال حاضر، اکثر ما نمی دانیم انرژی کجا و چگونه تولید می شود و همچنین نمی دانیم چه زمانی آن را مصرف کنیم. در بخش مسکونی، اکثر مصرف کنندگان حتی از تغییر قیمت برق به صورت روزانه و حتی ساعتی، بسته به پیک مصرف و عوامل دیگر آگاه نیستند. به لطف دستگاه های متصل که هزینه ها و مصرف انرژی را تجسم می کنند، اکنون می توانیم در مصرف و کارایی انرژی خود فعال باشیم.