تولید برق

در نیوزلند برق توسط 5 شرکت بزرگ تولید کننده برق تولید می شود. Genesis Energy، Mercury و Meridian Energy تحت یک مدل مالکیت مختلط کار می کنند که در آن دولت اکثریت سهام را در اختیار دارد، در حالی که Contact و Trustpower شرکت های بخش خصوصی هستند.

شرکت‌های تولید نیروگاه‌های برق را در سراسر کشور مالک و راه‌اندازی می‌کنند. بیشتر برق نیوزلند در نقاط دورافتاده تولید می شود و برای انتقال آن به مراکز اصلی به یک سیستم انتقال کارآمد نیاز دارد.

بیش از 200 نیروگاه تولید برق قادر به تامین برق شبکه سراسری هستند. برخی از تولیدات در مقیاس کوچکتر "جاسازی شده" هستند و مستقیماً به شبکه های توزیع محلی تغذیه می شوند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد بخش برق نیوزلند، به آمار برق مراجعه کنید.

انتقال برق


شرکت دولتی Transpower مالک و اداره کننده سیستم ملی انتقال برق نیوزلند است. این سیستم شامل پست‌ها، کابل‌های 

فشار قوی، ترانسفورماتورها و خطوط هوایی برای انتقال برق فشار قوی از نیروگاه‌ها به شرکت‌های توزیع (خطوط) است.

شبکه برق
شبکه برق نیوزلند یک سیستم انتقال متناوب متناوب است، با اتصال DC از جنوب جزیره جنوبی در ایستگاه بنمور در رودخانه Waitaki، از طریق تنگه کوک با کابل زیردریایی به انتهای جنوبی جزیره شمالی. این نوع انتقال، سیستم جریان مستقیم ولتاژ بالا (HVDC) نامیده می شود.

Transpower بیشتر انرژی الکتریکی نیوزلند را با استفاده از خطوط انتقال با ظرفیت بالا و ولتاژ بالا به شرکت های توزیع منطقه ای منتقل می کند. همچنین برق برخی از شرکت های بزرگ صنعتی را مستقیماً تامین می کند.

هماهنگ کردن شبکه
Transpower همچنین خدمات هماهنگی شبکه را ارائه می دهد. آی تی:

تولید تمام نیروگاه ها را برنامه ریزی می کند
شبکه های متصل به هم را رصد می کند
تضمین می کند که قابلیت اطمینان، ولتاژ و اهداف فرکانس برآورده شده است
شرایط اضطراری شبکه را مدیریت می کند.
اداره برق یک قرارداد ارائه دهنده خدمات با Transpower را برای اطمینان از مدیریت موثر شبکه مدیریت می کند. Transpower به عنوان اپراتور سیستم، مسئولیت عملیات بلادرنگ سیستم برق را بر عهده دارد.

بر اساس قانون صنعت برق 2010، اپراتور سیستم همچنین باید اطلاعات و پیش بینی هایی در مورد امنیت عرضه و مدیریت شرایط اضطراری تامین ارائه کند.

Image for post
Image for post

خرده فروشی برق


در نیوزلند درجه بالایی از یکپارچگی عمودی بین تولید برق و خرده‌فروشی وجود دارد، زیرا 5 شرکت خرده‌فروشی اصلی نیز شرکت‌های تولیدکننده اصلی هستند.

مشاهده آخرین روند سهم بازار خرده فروشی برق (لینک خارجی)

خدمات برق همراه
خرده فروشان برق با خرید برق به قیمت عمده فروشی (نقطه ای و قراردادی) از شرکت های تولید کننده، و خدمات انتقال یا توزیع از شرکت های خطوط، برای اکثر مصرف کنندگان، خدمات «بسته ای» ارائه می کنند.

هزینه های خرده فروشان به مصرف کنندگان نهایی شامل هزینه برق عرضه شده و همچنین هزینه های انتقال و توزیع می شود. برخی از مصرف کنندگان بزرگ به طور جداگانه با خرده فروشان و شرکت های خطوط برای انرژی و خدمات شبکه قرارداد می بندند.

صورتحساب برق
در برخی موارد، خرده‌فروشان ممکن است برای شرکت‌های خطوطی که به طور جداگانه با مصرف‌کنندگان قرارداد دارند، خدمات صورت‌حساب ارائه کنند، یا شرکت‌های خطوط ممکن است به‌طور جداگانه برای خدمات خود صورت‌حساب مشتریان را دریافت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های خط و خرده فروشی، به قیمت برق مراجعه کنید.

گاهشماری اصلاحات برق نیوزلند
در اوایل دهه 1980، دولت یک بررسی بین‌بخشی بزرگ درباره نقش تاج در صنعت برق آغاز کرد. هدف این بررسی جداسازی عملکردهای عملیاتی از سایر عملکردها بود. همچنین به دنبال بهبود عملکرد تجاری و معرفی رشته های تجاری برای فعالیت های تجاری بود.

گاه‌شماری رویدادهای کلیدی را از روزهای اولیه بررسی تا امروز ردیابی می‌کند.