تربیت فررزندان موفق

Image for post
Image for post

داشتن نگرش بازیگوش حتی با عملکرد تحصیلی برتر مرتبط است. بنابراین به فرزندان خود زمان بازی بدون ساختار بیشتری بدهید و آنها دانش آموزان بهتری خواهند شد. تربیت کودک

البته، این به خودی خود آنها را به دانش آموزا ن مستقیم A تبدیل نمی کند، اما بازی برای رشد کلی آنها مهم است.

12. زمان تلویزیون فرزندان خود را کاهش دهید.


تلویزیون
مطالعات نقل شده در Raising Happiness ارتباط قوی بین افزایش شادی و زمان کمتر تلویزیون را نشان می دهد. به عبارت دیگر، افراد شاد نسبت به افراد ناراضی کمتر تلویزیون تماشا می کنند. 

مطالعه ای که بر روی بیش از 4000 نوجوان انجام شد نشان داد کسانی که بیشتر تلویزیون تماشا می کنند بیشتر در معرض افسردگی هستند. این احتمال با افزایش زمان تلویزیون افزایش یافت.

با محدود کردن زمان تلویزیون خود برای فرزندان خود الگو قرار دهید. همچنین می‌توانید برای تصمیم‌گیری درباره دستورالعمل‌های تماشای تلویزیون خانواده خود، یک بحث خانوادگی داشته باشید. تربیت کودک موفق و شاد

(تحقیقی که من پیدا کردم بر روی زمان تلویزیون متمرکز بود، اما مطمئن هستم که نتایج برای سایر انواع زمان نمایش نیز مشابه خواهد بود.)

13. فرزندان خود را تشویق کنید که یک دفتر خاطرات سپاسگزاری داشته باشند.


همانطور که توسط تحقیقات دکتر رابرت امونز نشان داده شده است، نگه داشتن یک دفترچه قدردانی می تواند سطح شادی شما را تنها در مدت 10 هفته تا 25 درصد افزایش دهد.

من مطمئن هستم که اگر مدت مطالعه طولانی تر بود، نتایج حتی چشمگیرتر می شد!

نه تنها شرکت کنندگانی که یک دفترچه سپاسگزاری را حفظ می کردند، شادتر بودند، بلکه امید بیشتری به آینده داشتند و کمتر مریض می شدند.

چگونه می توانید شروع به نگه داشتن یک دفترچه قدردانی کنید؟

مرحله 1: یک دفترچه یادداشت و خودکار تهیه کنید و روی میز کنار تخت خود بگذارید.

مرحله 2: هر شب قبل از خواب، دو تا سه چیز را یادداشت کنید که بابت آنها سپاسگزار هستید. (نگران نباشید که این چیزها چقدر "بزرگ" یا "کوچک" هستند.)

در اینجا چند نمونه از آنچه ممکن است بنویسید آورده شده است:

سلامتی
خانواده دوست داشتنی
غروب زیبا
خورش مرغ خوشمزه برای شام
ترافیک روان در راه خانه
14. به فرزندان خود اجازه دهید تا خودشان انتخاب کنند (از جمله اینکه تنبیه خود را انتخاب کنند).
اسرار خانواده های شاد در مورد یک مطالعه دانشگاه کالیفرنیا بحث می کند که مزایای اجازه دادن به کودکان را برای برنامه ریزی برنامه ریزی و تعیین اهداف خود مشخص می کند. تربیت کودک موفق و شاد در 12 جلسه آموزشی

احتمال اینکه این کودکان منظم و متمرکز شوند و در آینده تصمیمات عاقلانه تری بگیرند بیشتر بود.

محققان همچنین دریافتند که برای والدین مفید است که به فرزندان خود اجازه دهند تنبیه خود را انتخاب کنند. کودکانی که این کار را می کنند کمتر قوانین را زیر پا می گذارند.

در صورت امکان، اجازه دهید فرزندانتان نیز فعالیت های خود را انتخاب کنند. دکتر ریچ گیلمن کشف کرد که کودکانی که در فعالیت‌های مدرسه ساختاریافته شرکت می‌کنند، 24 درصد بیشتر از رفتن به مدرسه لذت می‌برند.

بنابراین وقتی فرزندانتان بزرگتر می شوند، به آنها این آزادی را بدهید که بیشتر انتخاب کنند. در نتیجه آنها شادتر و موفق تر خواهند شد.

15. تعارضات ازدواج خود را حل کنید.
همانطور که در این مطالعه توسط کلی موزیک نشان داده شده است، کودکانی که والدین آنها دچار تعارضات زناشویی جدی هستند، عملکرد تحصیلی بدتری دارند، احتمال سوءمصرف مواد مخدر و الکل و مشکلات عاطفی بیشتر است.

هیچ شگفتی وجود ندارد.

از طریق کارم با دانش آموزان، با بسیاری از والدین نیز تعامل دارم. من از تعداد خانواده هایی که والدین در آنها مشکلات عمده زناشویی دارند شوکه شده ام. (بر اساس مشاهدات من، تخمین می زنم که 30 درصد از این ازدواج ها در حال شکستن هستند.)

این قطعاً بر کودکان تأثیر می گذارد که انگیزه، مسئولیت پذیری و مشارکت کمتری دارند.

اگر مشکلاتی در زندگی مشترک خود دارید که برای ماه ها یا سال ها حل نشده است، لطفاً از یک درمانگر یا مشاور کمک بگیرید. فرزندان شما - و ازدواج شما - روی شما حساب می کنند.