برای تسریع در کاهش وزن، این 5 آجیل را به رژیم غذایی خود اضافه کنید
 

ما می دانیم که آجیل ها سالم هستند، خرید تخمه هندوانه اصفهان اما آیا می دانید که حتی می توانند به کاهش وزن کمک کنند؟ بله این درست است. این پنج آجیل را به رژیم غذایی خود اضافه کنید و تفاوت را احساس کنید.


آجیل برای سلامتی


مصرف آجیل در حد اعتدال برای سلامتی مفید است. ارائه تصویر: Shutterstock
Aayushi Gupta به روز شده: 3 دسامبر 2021، 19:18 بعد از ظهر IST
رسیدن به فرم همیشه بسیار سخت بوده است! بالاخره ما می گوییم دوی سرعت نیست بلکه بیشتر یک ماراتن است! هر قدمی که در مسیر کاهش وزن برمی دارید اهمیت دارد. اما تنها مشکلی که این روزها با آن مواجه هستیم ناتوانی در مدیریت رژیم غذایی است. ما به خوبی می دانیم که ورزش فقط 30 درصد سهم دارد، در حالی که بقیه به آنچه می خورید بستگی دارد. و به همین دلیل است که درک نقش رژیم غذایی شما در کاهش وزن نیز مهم است. بیایید، بیایید در مورد نقشی که آجیل می تواند ایفا کند، بدانیم.

Image for post
Image for post

چه بخواهید آن کیلوهای اضافی را از دست بدهید یا فقط وزن مطلوب خود را حفظ کنید، مهم است که به مقدار مناسب همراه با غذاهای مناسب بخورید. هنگامی که رژیم کاهش وزن را شروع می کنید، آجیل به طور کلی در لیست قرار نمی گیرد، زیرا مردم معتقدند که حاوی چربی هایی هستند که منجر به افزایش وزن می شود. به نظر می رسد، چربی های موجود در آجیل عمدتاً چربی های خوبی هستند و باید آنها را بخورید، زیرا باعث افزایش وزن شما نمی شوند. در عوض، آنها می توانند در کاهش وزن به شما کمک کنند. بله این درست است.

پریا پالان، متخصص تغذیه، بیمارستان چندتخصصی Zen به HealthShots می گوید: "آجیل ها غذاهای ترد و غنی از مواد مغذی هستند که طیف وسیعی از فواید سلامت متابولیک را دارند."

بنابراین، آماده هستید تا بدانید کدام آجیل برای کاهش وزن عالی است؟ بیا بریم:
1. بادام
آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا والدینتان مصرف روزانه بادام را توصیه می کنند؟ خوب، زیرا، "بادام یک "آجیل شگفت انگیز" است و سرشار از منیزیم، مس، ویتامین E، کلسیم، پروتئین و فیبر است. به گفته پالان، این چیزی است که آنها را برای کاهش وزن بسیار سالم می کند. او می افزاید: ترکیب پروتئین، فیبر و چربی های سالم در بادام به مدیریت گرسنگی از طریق کاهش اشتها و هوس کمک می کند.

خوردن سه تا پنج بادام در روز با کاهش وزن بیشتر و متابولیسم چربی بیشتر همراه است. پس برای چی منتظری؟ اکنون آنها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید!

2. گردو
گردو هم مواد مغذی ضروری و هم لذت را به ارمغان می آورد و می تواند به راحتی به روش های مختلف در وعده های غذایی گنجانده شود.

گردو آجیل های کالری خوبی هستند، سرشار از چربی های اشباع نشده مفید برای قلب، امگا 3 و مواد مغذی ضروری هستند که ممکن است به کنترل گرسنگی نابهنگام کمک کند و باعث شود برای مدت طولانی تری احساس سیری و رضایت داشته باشید. آنها همچنین میل به غذاهای ناسالم را مهار می کنند. در مجموع، گردو یکی از بهترین آجیل ها برای کاهش وزن است.

ردیابی سلامت خود را در حال حرکت! برنامه Healthshots را دانلود کنید

غذاهای ترمیم کننده زخم
چربی های غنی مانند گردو واقعا به کاهش وزن کمک می کند. ارائه تصویر: Shutterstock
3. بادام هندی
بادام هندی بافتی ترد و دهان خامه ای دارد که با غذاهای شور و شیرین به خوبی ست می شود. پالان می گوید: «آنها منبع عالی منیزیم هستند که برای تنظیم متابولیسم چربی و کربوهیدرات ها ضروری است. این ممکن است به کاهش وزن کمک کند.»

علاوه بر این، آنها منبع نسبتاً خوبی از پروتئین هستند و می توانند مسیر کاهش وزن شما را تسریع کنند. بهترین زمان برای خوردن بادام هندی ساعات صبح است.