یوان چین در معاملات بین المللی

"درجه" سکه یک ارزیابی بصری از اندازه سایش روی یک سکه است. قیمت یوان امروز سکه‌های با سایش کم بالاتر ارزیابی می‌شوند و بر این اساس هزینه‌های گزاف تری نسبت به سکه‌هایی که دارای یک تن سایش هستند، کاهش می‌دهند. با وجود این، سکه‌های درجه دوم و به‌طور شگفت‌انگیزی غیر معمول می‌توانند بدون کشش بسیار مهم‌تر از همه سکه‌های عمومی‌تر و درجه بالاتر تاریخ‌های معمولی باشند.

در دوره های طولانی اولیه جمع آوری قطعات ضرابخانه، از سه اصطلاح کلی برای نشان دادن درجه یک سکه استفاده می شد:

عالی - جایی که ظرافت ها قابل توجه بود اما جریان سطح را فرسوده کرده بود

خوب - ویژگی‌ها کمتر فرسوده شده بودند و لمس درخشش نعناع روی سطوح نشان داده می‌شد.

بدون گردش - جزئیات تیز بودند و درخشندگی به سمت وضعیت سکه در ضرابخانه، قبل از انتشار گسترده در حال حرکت بود. قیمت یوان چین

از آنجایی که در اواخر قرن نوزدهم و اواسط قرن بیستم بازار جمع‌آوری سکه به سرعت پر شد، مشخص شد که استاندارد ارزیابی دقیق‌تری مورد نیاز است. چند سکه اساساً ریزتر از سکه‌های دیگر بودند و برخی از سکه‌های چرخش نشده درخشندگی بیشتر و چک بسیار کمتری نسبت به سایرین نشان دادند. عباراتی مانند "الماس بدون گردش" و "بسیار خوب" شروع به استفاده کردند، زیرا تصاویر بازبینی دقیق تر تخمین دقیق تری را برای بازار پرخروش جمع آوری در نظر می گرفتند. در سال 1948، یک سکه شناس برجسته به نام دکتر ویلیام شلدون تلاش کرد تا با پیشنهاد چیزی که در حال حاضر به عنوان مقیاس شلدون شناخته می شود، ارزیابی سکه را عادی کند.

مقیاس شلدون، که به خاطر اثر مشهورش Penny Whimsy به یاد می‌آید، در ابتدا به صراحت برای سکه‌های هنگفت ایالات متحده ساخته شد، اما در حال حاضر برای همه سریال‌ها اعمال می‌شود. مقیاس از 0 تا 70 است، که 0 نشان می دهد که می توانید ببینید که زمانی یک سکه بوده است در حالی که 70 نشان می دهد که عالی است. 60 در گردش نیست، چیزی که کل جمعیت در مورد آن فکر می کنند بسیار عالی است، بدون هیچ گونه سایش. یک برنامه‌ریزی فوری از این مقیاس تا اصطلاحات متمایزتر وجود دارد، اما معمولاً از آنها به طور مشابه استفاده نمی‌شود. قیمت یوان

موارد زیر ویژگی های کلی است که درجه های سکه متمایز را در چارچوب ایالات متحده مشخص می کند. هنگام بررسی سکه ها، باید به هرگونه تغییر شکل، مانند پیچ ​​خوردگی، خراشیدگی و غیره اشاره کرد.

بازال یا فقیر - (PO1) قطعه فلزی که می توان آن را به عنوان یک سکه تشخیص داد.

معقول - (FR2) نوع سکه را می توان متمایز کرد، تاریخ می تواند قابل تصور باشد. قيمت يوان چين امروز

درباره Good - (AG3) تاریخ را می توان مطالعه کرد، اما بخش هایی از سکه و افسانه صاف پوشیده می شوند.

عالی – (G4 و G6) افسانه‌ها، طرح‌ها و تاریخ‌ها قابل توجه هستند اما به شدت فرسوده شده‌اند.

عالی - (VG8 و VG10) طراحی ها و تاریخ مشخص هستند اما از نظر ظرافت ها ناقص هستند. "لبه کامل" (خط اطراف لبه سکه که در آن بالا آمده است) باید قابل توجه باشد.

خوب - (F12 و F15) همه ظرافت های مهم با ظرافت های مهم اساساً کامل آشکار می شوند. برای این وضعیت، "Fine" وضعیت سکه را به تصویر می کشد - نه بی عیب و نقصی که قبلاً نشان داده شده است.

فوق‌العاده خوب - (VF20، VF25، VF30، و VF35) ظرافت‌های بیشتر با ظرافت‌های قابل توجهی که اساساً کامل شده‌اند، آشکار می‌شوند.

بسیار خوب (XF یا EF) - (EF40/XF40 و EF45/XF45) سایش سبک در فوکوس‌های بالا با کمی درخشش نعنایی.

تقریباً بدون گردش (AU) - (AU50، AU53، AU55، و AU58) نشانه‌های کوچکی از سایش قابل توجه در قابل توجه‌ترین فوکوس‌ها با حداقل بخشی از درخشندگی نعناع در واقع وجود دارد.

بدون گردش (UNC) یا حالت نعناع - (MS60 تا MS70 جامع) هیچ نشانه ای از سایش برای برخی خراش ها یا مهرهای کوچک وجود ندارد.

تأیید - (PR یا PF؛ تکلیف ریاضی معمولاً در محدوده 40 و 70). قطعات ضرابخانه به طرز فوق العاده ای برای مقامات ضربه خورد. به طور معمول مانند سطح منعکس می شود. ضربه شنی و تایید مات در برخی از سری ها.

حالت ضرابخانه (MS) - (حالت ضرابخانه 60 - 70) "بی گردش" و "حالت ضرابخانه" اصطلاحاتی هستند که معمولاً برعکس استفاده می شوند. MS 70 به عنوان یک سکه ایده آل در نظر گرفته می شود. به طور شگفت‌انگیزی، تعداد زیادی از سکه‌های انتشار مرسوم به‌عنوان MS-70 در نظر گرفته نمی‌شوند، علی‌رغم این واقعیت که برای سکه‌های شمش جدید و فعلی درجه‌بندی MS-70 طبیعی است.

اصول ارزیابی در ملل مختلف متمایز است. هنجارهای اصلی اعمال شده در خارج از ایالات متحده در جدول همراه معرفی شده است. این ارزیابی خارجی از وضعیت موجودیت یک سکه، با حمایت یک تضمین، و یک سازمان عمومی از فروشندگان محترم سکه، نوع بسیار محکمی از بیمه را برای خریداران غیرمعمول سکه ارائه کرد که می‌توانستند با اطمینان بیشتر در بازار سکه شرکت کنند.

 

https://talakar.com/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86-%DA%86%DB%8C%D9%86/