عوامل کاهش شدید قیمت طلای شانگهای-لندن در ماه ژوئن و چشم انداز افزایش یافت
 

Image for post
Image for post


اسپرد قیمت طلای شانگهای-لندن پس از مثبت شدن از اوایل سال 2021، قیمت زنده طلا مجدداً در ژوئن منفی شد. ما معتقدیم که این به احتمال زیاد توسط:
تفاوت بین ریسک پذیری سرمایه گذاران چینی و غربی
انتظار مقررات سختگیرانه تر در بازار طلای چین
افزایش شدید واردات طلای چین
اسپرد قیمت طلای شانگهای-لندن در ژوئن منفی شد*
منبع: بورس طلای شانگهای، اداره معیار ICE، شورای جهانی طلا
*داده‌ها از 25 ژوئن 2021
سرمایه گذاران چینی نسبت به سرمایه گذاران غربی ریسک گریز کمتری دارند
نگرش و دیدگاه سرمایه گذاران چینی و غربی می تواند متفاوت باشد. قیمت طلا زنده و این در ماه های اخیر برای طلا صادق بوده است. به عنوان مثال، در حالی که در سه ماهه اول به صندوق های ETF طلای فهرست شده در چین وارد شده بود، ETF های فهرست شده غرب شاهد خروجی بودند. برعکس، دارایی های ETF طلای چین در ماه مه 3.7 تن و در نیمه اول ژوئن 1.7 تن کاهش یافت، در حالی که وجوه موجود در فهرست ایالات متحده به طور کلی دارای جریان ورودی بودند.
ETF های طلای چین: خروجی ها، ETF های طلای غربی: ورودی*
منبع: ارائه دهندگان ETF، شورای جهانی طلا قیمت زنده طلا و سکه
*داده ها از 18 ژوئن 2021
چنین واگرایی می تواند ناشی از ریسک پذیری بالاتر در میان سرمایه گذاران چینی نسبت به همتایان غربی آنها باشد. اول، شاخص رنمینبی چین - شاخصی که توسط سیستم تجارت ارز خارجی چین برای منعکس کردن قدرت یوان در برابر سبدی از ارزها ایجاد شده است - اخیراً به سرعت افزایش یافته است. یک ارز محلی قوی معمولاً منجر به تحمل ریسک بالاتر از سوی سرمایه گذاران محلی می شود زیرا اغلب نشان دهنده تقویت اقتصاد محلی است. این به نوبه خود باعث افزایش حجم معاملات در بازار سهام محلی شده و علاقه سرمایه گذاران چینی به دارایی های امن مانند طلا را کاهش داده است.

http://talakar.com/live