طلا و نقره

Image for post
Image for post


 

خوش بینی مجدد نسبت به بهبود اقتصادی، نرخ بالاتر واکسیناسیون و بازده 9.4 درصدی BSE Sensex در ماه باعث شد سرمایه گذاران پول را به سمت سهام هدایت کنند. در نتیجه، جریان ورودی 0.24 میلیارد روپیه (3.2 میلیارد دلار آمریکا) در ماه اوت افزایش یافت و کل دارایی های ETF طلا را به 34 تن نگه داشت (نمودار 5). قیمت زنده طلا

نمودار 5: دارایی های ETF طلای هند در پایان ماه اوت تغییری نداشت 

منبع: ارائه دهندگان مربوطه ETF، بلومبرگ، شورای جهانی طلا

RBI 14.9 تن به ذخایر طلای خود اضافه کرد قیمت طلا زنده

RBI پس از خرید 7.5 تن طلا در ماه قبل، 14.9 تن طلای اضافی در ماه اوت خریداری کرد و ذخایر طلای خود را به 726.1 تن یا 6.6 درصد از کل ذخایر رساند. خرید ماهانه در ماه آگوست بالاترین خرید از زمانی است که RBI شروع به خرید مکرر طلا از دسامبر 2017 کرده است (نمودار 6).8 RBI خرید طلا را در سال‌های اخیر افزایش داده است و 49.56 تن به ذخایر طلای خود در سال گذشته اضافه کرده است. 

نمودار 6: RBI در ماه اوت 14.9 تن به ذخایر طلای خود اضافه کرد. بالاترین سطح از زمان شروع خرید طلا در دسامبر 2017

منبع: صندوق بین المللی پول، RBI، شورای جهانی طلا

باران موسمی در ماه اوت ضعیف شد اما کاشت خریف سالم ماند

پس از یک جولای ضعیف، باران موسمی در ماه آگوست با بارش 24 درصد کمتر از LPA در ماه تضعیف شد - ضعیف ترین در 12 سال گذشته با بارش تجمعی 10 درصد کمتر از LPA در پایان ماه. اگر میزان بارندگی کمتر بر عملکرد محصول تأثیر بگذارد، کاهش تولید محصول خریف می تواند منجر به تورم بیشتر مواد غذایی شود - به ویژه حبوبات و دانه های روغنی، که دولت در مقایسه با برنج و غلات، ذخایر بافر بالایی ندارد. عملکرد پایین غلات خوراکی خریف می تواند باد مخالفی برای تقاضای طلا در سه ماهه چهارم سال 2021 باشد. حتی با بارندگی کمتر، سرعت کاشت محصول خریف ادامه داشته است. اگرچه 1.1 درصد کمتر از سال 2020 است، اما تا پایان آگوست 4.2 درصد بیشتر از میانگین نشان داده شده در داده های کاشت پنج ساله گذشته (نمودار 7) است. قیمت زنده طلا و سکه

نمودار 7: کاشت محصولات خریف در پایان مرداد در مقایسه با داده های متوسط ​​کاشت 5 ساله سالم ماند.

منبع: وزارت کشاورزی و رفاه کشاورزان، شورای جهانی طلا

پانویسها و منابع

1بر اساس قیمت MCX Gold Spot به روپیه از 31 اوت 2021.

2ما قیمت طلای LBMA AM را با قیمت MCX Gold Spot مقایسه می کنیم زیرا ساعات معاملاتی آنها نسبت به متداول ترین قیمت طلای LBMA به یکدیگر نزدیکتر است.

3 قبض E-Way یک قبض الکترونیکی برای جابجایی کالا است و در پورتال قبض E-Way تولید می شود. اگر ارزش کالا از 50000 روپیه بیشتر باشد، یک شخص ثبت‌شده در مالیات کالا و خدمات (GST) نمی‌تواند کالاها را بدون صورت‌حساب E-Way در وسیله نقلیه حمل کند.

4Onam یک جشن برداشت سالانه هندو است که در ایالت کرالا جشن گرفته می شود. روز خوبی برای خرید طلا محسوب می شود. اونام در 21 اوت 2021 سقوط کرد. طلا زنده

5 پیترو پاکشا یک دوره 16 روزه در تقویم هندو است که در آن هندوها به اجداد خود ادای احترام می کنند. پیترو پاکشا از 20 سپتامبر شروع و در 6 اکتبر به پایان می رسد.

6FTWZ یک مزیت متمایز ارائه می دهد زیرا تامین کنندگان خارج از کشور می توانند طلا را به انبار سفارشی FTWZ بدون پرداخت عوارض گمرکی برای عملیات مجاز وارد کنند. طلای وارداتی را می توان برای مدت طولانی در FTWZ نگهداری کرد - تا زمانی که تایید نامه (LOA) معتبر باشد - بنابراین زمان لجستیک در عرضه به بازار داخلی در مقایسه با واردات از بازار خارج از کشور کاهش می یابد.

7داده های حق بیمه/تخفیف بر اساس قیمت نظرسنجی شده حق بیمه طلا از National Commodity & Derivatives Exchange Ltd.

سبدهای سرمایه گذاری طلا و کربن زدایی

جان مولیگان

رهبری تغییرات آب و هوا و روابط بازار

شورای جهانی طلا

https://twitter.com/GOLDCOUNCIL

این پست را توییت کنید

تاریخ ارسال: 28 سپتامبر 2021. 08:00

ما به تازگی آخرین مجموعه تحقیقاتی «طلا و تغییرات آب و هوا» را با عنوان فرعی «کربن زدایی سبد سرمایه گذاری» منتشر کرده ایم. این چهارمین گزارش ما که بر اقلیم متمرکز است، بر اساس کار قبلی ما برای تعیین کمیت ردپای کربن طلا و مسیر کربن زدایی آن است. ترکیب این «بلوک‌های سازنده» دیدگاه نسبتاً جامع و مفصلی را در مورد رابطه طلا با تغییرات آب و هوایی به ما ارائه کرده است. ما اکنون توانسته‌ایم نه تنها تأثیرات بالقوه‌ای که زنجیره تأمین طلا ممکن است بر آب‌وهوا داشته باشد، بلکه همچنین تأثیرات و خطرات اقلیمی برای عملکرد و چشم‌انداز طلا به‌عنوان یک دارایی سرمایه‌گذاری را با جزئیات بررسی کنیم.