راهنمای خرید کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه برای باغ

راهنمای خرید کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه برای باغ
راهنمای خرید کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه برای باغ
راهنمای خرید کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه برای باغ

کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه (یا یک چشمه) از انواع کانکس های سرویس بهداشتی پیش ساخته (یا دستشویی پیش ساخته) می باشد که در ابعاد کوچک ساخته شده و دارای یک چشمه توالت ایرانی یا فرنگی می باشد.

یکی از مکان هایی که غالباً کانکس های سرویس بهداشتی تک چشمه در آن نصب می شود، باغ ها می باشند. البته استقرار کانکس های سرویس بهداشتی دوچشمه و حتی چندچشمه نیز در باغ مورد در خواست است، اما به ندرت!)

کانکس های سرویس بهداشتی تک چشمه با توجه به مشخصات و ویژگی های آنها، می توانند انواع مختلفی داشته باشند که در این مطلب آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ابعاد کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه

به طور کلی کانکس سرویس بهداشتی که به صورت تک چشمه ساخته می شود، کوچک است و ابعاد کمتری در مقایسه با انواع دیگر کانکس ها خواهد داشت. این را هم باید در نظر داشته باشیم که کانکس با هر ابعادی قابل ساخت است و معیارهایی جهت بهینگی فرآیند ساخت، ما را ملزم می کند که ابعاد خاصی را برای آنها در نظر بگیریم.

کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه می تواند به صورت مربعی یا مستطیلی ساخته شوند که نوع مربعی آن معمول تر است. کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه مربعی معمولاً با ابعاد حداقل ۱٫۳×۱٫۳ متر ، ۱٫۵×۱٫۵ متر، ۱٫۷×۱٫۷ متر و یا حداکثر ۲×۲ متر ساخته می شوند. توجه داشته باشید که خارج از این بازه‌ی ابعاد، برای این گونه کانکس ها، معمول یا بهینه نیست.

کانکس های سرویس بهداشتی تک چشمه می توانند به صورت مستطیلی نیز ساخته شوند (که البته برای کانکس های سرویس بهداشتی ۲چشمه و چند چشمه معمول‌تر است). با این وجود، ابعاد ۱٫۳×۱٫۷ متر و ۱٫۵×۲ متر برای یک کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه پیشنهاد می شود.

ارتفاع کانکس های سرویس بهداشتی، می تواند بر حسب اینکه کف کانکس (به دلیل نصب و استقرار تأسیسات فاضلآب)، تا چه ارتفاعی طراحی و ساخته شود، متغیر باشد. مشخصاً هرچه ارتفاع کف سازی کانکس بشتر باشد، ارتفاع کانکس نیز بیشتر خواهد بود.

در طراحی و ساخت انواع کانکس سرویس بهداشتی، ارتفاع ۲ متر تا ۳ متر برای این گونه کانکس ها، معمول است، ضمن اینکه بر حسب سفارش مشتری یا علل دیگر می تواند متغیر بوده و از این بازه نیز تجاوز نماید.

در تصاویر زیر کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه و شش چشمه را مشاهده می نمایید که ارتفاع کف سازی (نصب تأسیسات فاضلآب) آنها متفاوت است و بدین لحاظ ارتفاع آنها نیز متفاوت خواهد بود:

کانکس-سرویس-بهداشتی-تک-چشمه--ایران-کانتین-۱
کانکس-سرویس-بهداشتی-تک-چشمه--ایران-کانتین-۱
کانکس-سرویس-بهداشتی-تک-چشمه--ایران-کانتین-۱
کانکس سرویس بهداشتی ۶ چشمه راهرودار با نمای استیکر
کانکس سرویس بهداشتی ۶ چشمه راهرودار با نمای استیکر
کانکس سرویس بهداشتی ۶ چشمه راهرودار با نمای استیکر

مشخصات فنی کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه

کانکس سرویس بهداشتی معمولاً دارای امکانات سیفون، روشویی، برق کشی و روشنایی، سیستم تهویه، لوله کشی فاضلاب و … هستند.

کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه (ساخت شرکت ایران کانتین) از جنس ساندویچ پانل بوده و تحت استانداردهای بین المللی، طی مراحل ویژه ای در کارگاه تولید کانکس پیش ساخته صورت می پذیرد که در ادامه، آنها را به طور خیلی خلاصه آورده ایم:

 • ساخت اسکلت کانکس سرویس بهداشتی: تیر و ستونهای اصلی کانکس، پل ریزی کف کانکس، قاب نگهدارنده ساندویچ پانل دیواری، تیرهای اصلی جهت شاسی کف کانکس (مخصوص کانکس)، اتصال تیر به ستون، قلاب و …
 • تمیزکاری، رنگ آمیزی و درزگیری کانکس: تمیزکاری اسکلت کانکس، اعمال رنگ آستری، درزگیری دیوارها، اعمال رنگ رویه، درزگیری اسکلت فلزی و …
 • نصب بدنه و سقف کانکس سرویس بهداشتی: نصب ساندویج پانل دیواری برای دیواره های بدنه و ساندویج پانل سقفی برای سقف کانکس سرویس بهداشتی، اعمال میخ پرچ ضد زنگ و چسب سیلیکون سفید و …
 • کف سازی کانکس سرویس بهداشتی: نصب ورق عرشه فولادی، نصب عایق کف، لایه ملات مخصوص، نصب سرامیک و …
 • نصب درب و پنجره آلومینیومی یا درب و پنجره UPVC با شیشه دوجداره (یا چند جداره)
 • تأسیسات الکتریکی کانکس سرویس بهداشتی: داکت کشی، سیم کشی، نصب کلید و پریزها، فیوزها، روشنائی ها، ورودی برق و …
 • تأسیسات مکانیکی کانکس سرویس بهداشتی: نصب شیرآلات بهداشتی، لوله فاضلاب، لوله کشی (لوله سفید)، آبگرمکن برقی، فن و سیستم تهویه و …
 • دکوراسیون داخلی کانکس سرویس بهداشتی: نصب دکوراسیون PVC (ترجیحاً سفید-طلایی)

به شما پیشنهاد می کنیم که مطلب: “همه چیز درباره کانکس سرویس بهداشتی!” را از دست ندهید!

داخل کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه

کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید از امکانات توالت ایرانی یا فرنگی و دکوراسیون PVC (ترجیحاً سفید-طلایی) برخوردار است. تجهیزات روشنایی، آبگرمکن برقی، سیستم تهویه و … نیز از امکانات یک سرویس بهداشتی پیش ساخته یک چشمه می باشد.

داخل-کانکس-سرویس-بهداشتی-تک-چشمه
داخل-کانکس-سرویس-بهداشتی-تک-چشمه
داخل-کانکس-سرویس-بهداشتی-تک-چشمه

کانکس مجهز به سرویس بهداشتی

گاهی اوقات کانکس مسکونی پیش ساخته و مستقر در مکانی مانند باغ مجهز به سرویس بهداشتی می باشد که در این حالت، کانکس سرویس بهداشتی (تک چشمه) جزئی از کانکس مسکونی است و در داخل آن تعبیه شده است.

در حالتی دیگر، می توان کانکس سرویس بهداشتی را مستقل از کانکس مسکونی ساخته و مستقر کرد. بدین منظور می توان کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه یا دوچشمه را بطور مستقل (دور از کانکس مسکونی یا چسبیده به آن) در باغ مستقر نمود.

در تصویر زیر، یک کانکس پیش ساخته (با ابعاد ۶×۳ متر) ساندویچ پانلی و مجهز به سرویس بهداشتی را مشاهده می نمایید که در داخل آن تعبیه شده است:

کانکس-پیش-ساخته-۳×۶-مجهز-به-سرویس-بهداشتی
کانکس-پیش-ساخته-۳×۶-مجهز-به-سرویس-بهداشتی
کانکس-پیش-ساخته-۳×۶-مجهز-به-سرویس-بهداشتی

جنس کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه

کانکس پیش ساخته (در اینجا کانکس سرویس بهداشتی) از جنس های مختلفی ساخته می شوند. کانکس های سرویس بهداشتی ورقی، کانکس های سرویس بهداشتی فایبرگلاس، کانکس های سرویس بهداشتی ساندویچ پانل و …

معمولاً منظور از جنس کانکس سرویس بهداشتی، جنس بدنه، سقف (و کف سازی) آن است. برای مثال در کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه ساندویچ پانلی، جنس بدنه و سقف آن به ترتیب از ساندویچ پانل دیواری و سقفی می باشد؛ در حالی که کف سازی آن می تواند از جنس بتن و سرامیک، چوب، MDF و … باشد.

کانکس های سرویس بهداشتی از هر جنسی که طراحی و ساخته می شوند، مزایای خود را دارند، برای مثال کانکس های ورقی که با ورق فلزی ساخته می شوند، گرچه معایب خود را دارند (عایق نیستند، در برابر رطوبت ضعیف و زود پوسیده و کهنه می شوند و …) اما بسیار ارزانتر هستند. کانکس های فایبرگلاس نیز بسیار سبک، شیک و مقاوم هستند، اما به لحاظ قیمت، گران بوده و در موارد بسیاری مقرون به صرفه نخواهند بود.

بنابراین کانکس های سرویس بهداشتی از جنس ساندویچ پانل می توانند گزینه مناسبی باشند. ساندویچ پانل در برابر حرارت، صوت، نفوذ آب و پوسیدگی مقاوم است، ضمن اینکه از نظر قیمت از فایبرگلاس به مراتب ارزانتر است.

انواع کانکس های پیش ساخته ایران کانتین از جنس ساندویچ پانل هستند؛ گالری محصولات ما را مشاهده نمایید!

کف سازی کانکس سرویس بهداشتی بسیار مهم است، زیرا یکی از نقاط ضعف و معایب کانکس های پیش ساخته (به ویژه سرویس بهداشتی پیش ساخته) کف آن است، چون از کف و روی کانکس با آب در ارتباط بوده و بنابراین کف سازی کانکس باید در برابر آب (و نفوذ آن) بسیار مقاوم باشد. بنابراین برای کف کانکس سرویس بهداشتی، سرامیک بر روی بتن پیشنهاد می شود که در برابر نفوذ آب بسیار مقاوم است.

انواع کانکس های پیش ساخته ایران کانتین دارای کف سازی بسیار محکم و چندلایه می باشد؛ اگر می خواهید درباره مراحل ساخت کانکس بیشتر بدانید، اینجا را کلیک کنید!

تصاویر زیر انواع کانکس سرویس بهداشتی از جنس ساندویچ پانل و ساخت شرکت ایران کانتین را نشان می دهد؛ برای مشاهده گالری تمامی کانکس های سرویس بهداشتی ایران کانتین، اینجا را کلیک کنید!

خرید و سفارش ساخت کانکس سرویس بهداشتی

برای خرید و سفارش کانکس سرویس بهداشتی لازم است که قبل از هر اقدامی کاربری، مشخصات و ویژگی های آن به طور دقیق تعریف شود؛ یعنی دقیقاً کانکس سرویس بهداشتی پیش ساخته در کجا مستقر می شود، چند چشمه مورد نیازتان است؟ سپس ابعاد و مساحت مورد نیاز بررسی شود؛ و حتی تهیه طراحی یا نقشه کانکس (هرچند کلی) بسیار مؤثر خواهد بود. برای مثال ممکن است کانکس سرویس بهداشتی چند چشمه، راهرودار یا بدون راهرو باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سفارش کانکس سرویس بهداشتی و مشاوره رایگان از کارشناسان شرکت ایران کانتین می توانید مستقیماً با شماره‌های ۰۷۱۳۷۷۴۲۲۰۹ و ۰۹۱۲۰۹۰۴۰۶۰ تماس حاصل فرمایید.

استعلام قیمت اینترنتی کانکس سرویس بهداشتی

قیمت کانکس های سرویس بهداشتی با توجه به ویژگی هایی که دارند توسط واحد فروش ایران کانتین تعیین و محاسبه می شوند و نهایتاً به صورت قیمت به ازای هر چشمه به مشتری ارائه می‌شود. قیمت کانکس سرویس بهداشتی با توجه به طراحی و ساخت، امکانات و ویژگی ها، متغیر است. از جمله عواملی که در قیمت کانکس های سرویس بهداشتی مؤثر است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ابعاد و مساحت (همچنین یک تکه یا چند تکه بودن با توجه به ابعاد استاندارد ساخت کانکس)
 2. ارتفاع کانکس سرویس بهداشتی از زمین تا بلندترین قسمت (حداکثر تا ۲٫۶۰ متر)
 3. تعداد چشمه ها، تعداد و جنس درب ها و پنجره ها
 4. جنس پوشش کف کانکس سرویس بهداشتی (تخته، سرامیک، کفپوش و …) که البته به دلیل مسائل بهداشتی و همچنین عایق بودن در برابر نفوذ آب، پوشش سرامیک پیشنهاد می شود.
 5. دیوارپوش داخلی (PVC ، MDF ، مولتی کالر، کاغذ دیواری و …) و دیوارپوش خارجی (کامپوزیت آلومینیوم)
 6. امکانات سرویس بهداشتی: حمام و دوش، سرمایش و گرمایش، تهویه، روشنایی، آبگرمکن و …
  و …

برای استعلام قیمت کانکس سرویس بهداشتی می توانید از طریق صفحه استعلام قیمت کانکس اقدام نمایید. همکاران ما در واحد فروش، در اسرع وقت با شما تماس گرفته و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد. همچنین می توانید جهت مشاوره رایگان در خصوص قیمت و هزینه ساخت کانکس های سرویس بهداشتی تک چشمه یا چند چشمه، از طریق واتساپ واحد فروش ایران کانتین با همکاران ما به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

منبع: ایران کانتین