یخچال فریزر صندوقی چیست؟ مقایسه آن با یخچال ایستاده

یخچال و فریزر ها یکی از پر کاربردترین وسایل در منازل و امکان تجاری هستند که به همین سبب تنوع بسیار زیادی از انواع آنها داریم و در انواع فریزر ایستاده وفریزر خوابید تولید شده و راهی بازار می شوند.صنایع برودتی خانه سرما از برترین تولید کنندگان فریزر صندوقی در ایران بشمار می آید.

Image for post
Image for post

صنایع برودتی خانه سرما تولیدکننده انواع فریزر صندوقی توانسته با استفاده از  بهترین متریال و بکارگیری تکنولوژی روز دنیا رضایت مشتریان خود را جلب کند و به تولید انبوه برساند.در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل این محصول را بررسی کنیم.

Image for post
Image for post

فریزر صندوقی چیست؟

فریزر های صندوقی نوعی از یخچال های صنعتی یا همان فریزرها می باشند که با نام‌های متفاوتی مانند یخچال بستنی ،فریزر بستنی، فریزر خوابیده فروشگاهی و.... در جامعه شناخته شدند.
یخچال فریزر ها دارای درب شیشه ای بودند که  برای نگهداری نوشیدنی یا مواد غذایی در فروشگاه ها استفاده می شدند که از پرکاربردترین فریزر های تجاری اند.
نوع دیگری از فریزر های تجاری فریزر خوابیده می باشد که دارای درب شیشه ای و کشویی بوده و در لیتراژ مختلف تولید می‌شود و از آن برای نگهداری انواع بستنی ،گوشت ،مرغ ،ماهی و سبزیجات و.... استفاده می شود.

کاربرد فریزر صندوقی

Image for post
Image for post

به دلیل تنوع در  مدل های فریزر صندوقی برای مصارف مختلف در منازل و مکان های تجاری مورد استفاده قرار گرفت. در هایپر مارکت‌ها و سوپرمارکت‌ها یکی از لوازم ضروری مورد نیاز فریزر صندوقی می‌باشد و می‌توان در  فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها بیشتر مشاهده کرد و فریزر خانگی نیز هم در  اکثر آشپزخانه‌های خانم های ایرانی دیده می‌شود و در شهرهای جنوبی شمال نیز برای نگهداری انواع ماهی و میگو از این و فریزر صندوقی استفاده می‌کنند که در فصل تابستان و در ماه‌های گرم سال این دستگاه بسیار پرکاربرد بوده و برای نگهداری انواع بستنی، فالوده و غیره به کار می‌رود.

عملکرد و مشخصات فنی فریزر خوابیده فروشگاهی

Image for post
Image for post

به علت اینکه گاز آمونیاک یا همان مبرد عوارض ناگواری به همراه داشتند این روزها از گاز فریون استفاده می شود.این فریزر محفظه ای  است که دمای زیر صفر می‌باشد و از لحاظ شکل و ظاهری مانند صندوق است که می‌توان به آن‌ها فریزر صندوقی درب شیشه‌ای و یا به  آن فریزر خوابیده درب محدب نیز می‌گوید امروزه به‌طورکلی مواد غذایی فاسد شدنی از انواع یخچال‌ها و فریزرها استفاده می‌کنند که به علت نگهداری بستنی در آن به آن یخچال بستنی نیز می گویند  این نوع فریزر در لیتراژ  مختلف چهارصد، پونصد، ششصد و پنجاه لیتری تولید می‌شود و طرح‌های زیبا و تنوع رنگی در این محصولات و این‌که بیشتر برای نگهداری مواد غذایی، پروتئینی ،سبزیجات و همچنین می‌توان غذای پخته. نیمه‌پخته را درون این فریزر برای مدت طولانی نگهداری کردفریزر صندوقی در دو نوع خانگی و فروشگاهی تولید می‌شود و دمای آن قابل تنظیم می‌باشد و بدنه داخلی خارجی این محصولات گالوانیزه و استیل بوده‌ است و عایق‌بندی آن تزریق فوم پلی اورتان و جنس درب آن سکوریت نشکن است.

معایب استفاده از فریزر صندوقی 

اندازه فریزر صندوقی به نسبت فریزر ایستاده بزرگ تر است و فضای بیشتری را اشغال می کند.که یکی از معایب آن به شمار می آید. نکته دیگر دسترسی به محصولات است که در فریزر های صندوقی کمی سخت است اما صنایع برودتی خانه سرما این مشکل را به حداقل می رساند. زیرا با سبد های سیمی مواد غذایی را از هم تفکیک می کند.

مزایای استفاده از فریزر صندوقی 

Image for post
Image for post

مهم ترین مزیت این فریزر صندوقی گنجایش و قدرت سرمایش این محصول است و باید گفت در اغلب فریزر های صندوقی از سیستم یخ زدایی خودکار استفاده شده است یا سیستم بدون برفک در آنها به کار رفته، اما معمولا از سیستم یخ زدایی دستی در آنها استفاده شده است.یکی دیگر از موارد مهم سرو صدای فریزر است که در انواع صندوقی آن کمتر از فریزر های ایستاده می باشد. با این حال، اگر فریزر صندوقی یک کمپرسور قدرتمند و پرسرعت داشته باشد، ممکن است ایجاد سر و صدا کند.

منبع: