برسی قطعات دستگاه شیر سرد کن و برترین فروشندگان آن

شیر سرد کن چیست؟

شیر سرد کن به مخزنی گفته می شود که به منظور نگهداری موقت شیر و همچنین خنک نگهداشتن آن بکار برده می شود و از جمله تجهیزات ضروری در دامداری ها و دامپروری ها به جهت جمع آوری و نگهداری شیر خام می باشد.
شیر پس از دوشیده شدن باید به سرعت در درون شیر سرد کن ریخته شود زیرا این دستگاه پس از ریخته شدن شیر در داخل آن به سرعت دمای شیر را کاهش داده و مانع از فاسد شدن آن می شود همچنین برای نگهداری شیر قبل از انتقال شیر به کارخانجات و مراکز استفاده از شیر خام مورد استفاده قرار می گیرد که اغلب برای این کار از شیر سرد کن هایی با حجم ۱۰۰۰ لیتری یا ۲۰۰۰ لیتری استفاده می شود.

قیمت دستگاه شیر سرد کن
قیمت دستگاه شیر سرد کن
قیمت دستگاه شیر سرد کن

کاربرد شیر سرد کن

دستگاه شیر سرد کن صنعتی علاوه بر دامداری ها و دامپروری ها در ایستگاه ها جمع آوری شیر، لبنیاتی ها، فروشگاه ها و محل های عرضه ی شیر خام مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین کارخانجات تولید بستنی و کیک و کلوچه نیز از جمله بزرگ ترین مصرف کنندگان شیر سرد کن هستند.


اغلب شیر سرد کن ها مجهز به سیستم هوای خنک بوده و برای تامین سرمایش مورد نیاز برای خنک نگهداشتن شیر از کندانسور های آلومینیومی استفاده می کنند همچنین بدنه ی این دستگاه از نوع استیل مقاوم و به صورت دو جداره و دارای عایق بندی می باشد . مخزن داخلی آن نیز کاملا به صورت بهداشتی تولید شده و باید تمامی استاندارد های موجود به صورت کامل را دارا باشد . این دستگاه بد دلیل بدنه ی بیرون استیل شست و شوی آن نیز بسیار آسان می باشد در نتیجه پس از اتمام کار با دستگاه  می توانید آن را به راحتی و بدون هیچگونه نگرانی بابت پوسیده شدن یا زنگ زدن دستگاه آن را بشویید.

 

انواع دستگاه شیر سرد کن کدام است؟

 

انواع دستگاه شیر سرد کن
انواع دستگاه شیر سرد کن
انواع دستگاه شیر سرد کن

شیر سرد کن های صنعتی به طور کلی بر اساس مخزن و لیتراژ در انواع مختلف ۱۰۰ تا ۲۰۰۰ لیتری  به صورت تک مخزن و دو مخزن با توجه به نیاز شما طراحی و تولید می شوند و بر اساس نوع کارکرد به دو دسته تقسیم می شوند عبارتند از:


شیر سرد کن لبنیاتی: به این نوع شیر سرد کن، شیر سرد کن فروشگاهی نیز گفته می شود و در گنجایش های های ۱۰۰ لیتری ، ۲۰۰ ، ۳۰۰، ۴۰۰ و ۵۰۰ لیتری قابل ساخت هستند.جنس بدنه این شیر سرد کن ها از نوع استیل استلنس می باشد که ضد زنگ بوده و تغییری در طعم و کیفیت شیر ایجاد نمی کند.همچنین به منظور جلوگیری از پوسیدگی بدنه دستگاه در محل جوشکاری از جوش آرگون استفاده شده است.به جهت جلوگیری از ته گرفتن شیر و همچنین چرخش مداوم شیر در این دستگاه یک همزن نیز تعبیه شده است.


شیر سردکن دامداری یا دامپروری: طراحی این شیر سرد کن ها به صورت افقی با مخزنی عریض می باشد و جنس بدنه آن ها از استیل است و در لیتراژ ۱ تن تا ۱۰ تن ساخته می شوند به دلیل ظرفیت بالایی که دارند برای دامداری ها و دامپروری هایی که شیر خام را پس از دوشیده شدن در دستگاه هایی با گنجایش بالا نگهداری می کنند بسیار مناسب است.

هنگام خرید شیر سرد کن به چه نکاتی توجه کنیم؟

Image for post
Image for post


همانطور که می دانید شیر سرد کن در انواع مختلفی و در لیتراژ های گوناگونی ساخته می شود که ماهیت اصلی این دستگاه نگهداری و جلوگیری از فاسد شدن شیر در مدت زمان ۴ روز می باشد که با خنک نگه داشتن شیر در داخل مخزن و باایجاد حرکت چرخشی مانع از فاسدی شیر و رشد باکتری ها می شود از این روی داشتن یک دستگاه شیر سرد کن با کیفیت یکی از تجهیزات ضروری در دامداری، گاوداری و لبنیاتی ها به شمار می آید، حال در این مطلب قصد داریم به شما کمک کنیم تا بهترین خرید شیرسردکن را داشته باشید.

 

یکی از اساسی ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید داشتن موتور پر قدرت دستگاه است و دیگری جنس بدنه ی شیرسرد کن که در ساختار این دستگاه باید از استیل استنلس ضد زنگ استفاده شده باشد و همینطور پره های چرخشی داخل مخزن هم از این جنس باید تعبیه شده باشد تا درصد زنگ زدگی را به صفر رسانده ومانع از ورود آلودگی به داخل مخزن شود، عایق بندی پلی یورتان نیز بسیار حائز اهمیت بوده زیرا مانع از اتلاف انرژی و دمای داخلی مخزن است.

برخی از فروشندگان شیر سرد کن

شیر سرد کن صنایع برودتی اورست

شیر سرد کن صنایع خانه سرما

شیر سرد کن صنایع دی مارکت

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت منبع این مقاله مراجعه فرمایید. 

منبع: شیر سرد کن اعتماد آنلاین