خرید پیج اینستاگرام؛ درست یا غلط؟

Image for post
Image for post

با توجه به فضای رقابتی اینستاگرام، شاید شروع از صفر برای شما مقداری دشوار به نظر برسد. در این شرایط شاید به نظرتان برسد که خرید پیج می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب خرید پیج را با هم بررسی کنیم تا شما تصمیم بگیرید که آیا خرید پیج برای شما مناسب است یا بهتر است بدون خرید پیج اینستاگرام، از صفر شروع کنید.

خرید پیج اینستاگرام؛ از دروغ تا واقعیت

قبل از بررسی مزایا و یا معایب خرید پیج، باید بدانیم که ماهیت این پیج‌ها چیست؟

معمولا این پیج‌ها به تعداد بالا ساخته می‌شوند و موضوعاتی برای آن‌ها انتخاب می‌شود که بسیار عمومی هستند و در تولید محتوای آن‌ها از محتوای دست اول استفاده نمی‌شود. بعد از رسیدن پیج به 2 یا 3 هزار نفر، مقداری فالوور فیک به آن اضافه می‌کنند و اقدام به فروش آن‌ها می‌کنند. البته برخی شرکت‌ها ادعاهایی مبنی بر داشتن درصد بالایی از فالوور واقعی می‌کنند که البته قیمت بالاتری هم برای این پیج‌ها ارائه می‌کنند. دانستن نحوه تشخیص فالوور فیک می‌تواند به شما در جلوگیری از کلاهبرداری‌های احتمالی کمک زیادی کند.

مزایای خرید پیج اینستاگرام

البته با وجود این که پیج‌های فروشی در اینستاگرام، درصد زیادی فالوور فیک دارند، در برخی موارد می‌توانند گزینه خوبی برای شروع به کار شما باشند. در ادامه برخی از مزیت‌های خرید پیج اینستاگرام را برای شما لیست کرده‌ایم:

  1. دلگرمی در شروع به کار

شروع به کار از پیج کاملا صفر نیازمند عزم و اراده بسیار زیادی است. ممکن است ماه‌ها فعالیت کنید و نتیجه زیادی دریافت نکنید. این نتایج می‌تواند برای شما کاملا دلسرد کننده باشد؛ اما با خرید یک پیج می‌توانید از این قسمت سخت کار به راحتی رد شوید.

2. قدرت اولیه مناسب

در صورتی که پیج شما فروشگاهی باشد یا مخاطب‌های خاص خودش را جذب کند، خرید پیج می‌تواند یک انتخاب عالی برای شما باشد. نداشتن فالوور برای یک فروشگاه در اوایل فعالیت، می‌تواند کار شما را برای ادامه دادن بسیار سخت کند. داشتن تعداد معقولی فالوور اولیه، که تعدادی از آن‌ها هم واقعی باشد، می‌توان در کاربران حس اعتماد به وجود بیاورد.

3. کمک به مدیریت زمان

شروع هر کاری معمولا یکی از سخت‌ترین قسمت‌های آن است. معمولا مدیریت زمان در این دوره‌های سخت، یکی از چالش‌هایی است که باعث می‌شود بیشتر صاحبان کسب و کار دچار مشکل شوند. خریدن پیج می‌تواند به شما کمک کند تا کار راحت تری در مدیریت زمان داشته باشید.

4. افزایش اعتبار در کوتاه مدت

بعد از مدتی فعالیت در اینستاگرام، مردم کم کم متوجه حضور شما می‌شوند. اگر شما در این زمان قدرتمند به نظر برسید، اعتبار برندتان به شکل قابل توجهی بالا می‌رود. 

5. جذب فالوور راحت‌تر

شما به عنوان یک پیج اینستاگرامی وابسته به فالوور هستید. این حقیقت اجتناب ناپذیر باعث می‌شود تا شما مجبور باشید یک استراتژی دقیق برای جذب فالوور داشته باشید. اما دیدن پیج خالی از فالوور چندان جذاب نیست و بیشتر مردم از فالو کردن آن منصرف می‌شوند. دیدن چند هزار فالوور می‌تواند آخرین حلقه‌ی زنجیر شما در تبدیل کاربر به فالوور باشد.

معایب خرید پیج اینستاگرام

خرید پیج اینستاگرام علاوه بر داشتن مزایای خاص خود، برخی معایب هم دارد که می‌تواند برای عده‌ای بسیار مخرب باشد. در ادامه به بررسی این معایب می‌پردازیم تا ببینیم خرید پیج اینستاگرام برای چه زمینه‌هایی نامناسب یا حتی مخرب است.

  1. ریزش

یکی از مواردی که پیج واقعی کمتر تجربه می‌کند ریزش فالوور است. البته این اتفاق می‌تواند علت‌های گوناگونی داشته باشد. اما فالوورهای فیک بیشتر از فالوورهای واقعی ریزش دارند و این مورد، یکی از نکاتی است که باید در هنگام خرید پیج درمورد آن توافق کنید.

2. آمار ضعیف

مورد دیگری که باید در مورد خرید پیج بدانید این است که قرار نیست تعداد فالوور و آمار لایک و کامنتتان همخوانی داشته باشد. برای پر کردن این خلا شما باید لایک و کامنت خریداری کنید که این روش هم به معنای هزینه بیشتر است.

3. بدون خرید

فالوور فیک ادمین واقعی ندارد. آن‌ها ساخته شده‌اند تا فقط فالو کنند. در واقع این فالوورها مانند چند عروسک هستند که فقط باعث می‌شوند پیج شما از دور شلوغ دیده شود. پس نباید انتظار هیچ خریدی از آن‌ها داشته باشید.

4. پایین آوردن درصد تعامل

خرید پیج باعث می‌شود که میزان درصد تعامل شما در بازه‌ی طولانی کاهش پیدا کند. البته اگر به سرعت مشغول به جذب فالوور واقعی شوید می‌توانید به سادگی این مورد را برطرف کنید.

5. بی تاثیر در طولانی مدت

بعد از این که شما پیج را خریدید، قسمت سخت کار شما شروع می‌شود. شما فقط به اندازه‌ی یک مدت کوتاه از رقیبانتان جلو افتاده‌اید اما هنوز باید به تولید محتوا و اجرا کردن مراحل استراتژی بپردازید. هزینه کردن شما فقط می‌تواند شما را چند ماه از بقیه جلوتر بیاندازد و شما باید از این زمان حداکثر استفاده را ببرید.

جمع بندی

همانطور که در طول مقاله اشاره کردیم، خرید پیج برای اهداف فروشگاهی گزینه معقولی به نظر می‌رسد اما برای انفلوئنسرها به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. در کل بهتر است در هر حالتی نحوه خرید پیج را یاد بگیرید. اگر نظری در این مورد داشتید حتما برای ما بنویسید. از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم!

منبع