14 کاربرد باورنکردنی لوله های مقوایی

به کارایی لوله های مقوایی نگاهی بیندازید. شما هرگز باور نخواهید کرد که آنها چند کاربرد دارند!

بیشتر ما تمایل داریم لوله های مقوایی را بیرون بیاندازیم. اما این بدان معنا نیست که هیچ فایده ای برای آن وجود ندارد. از ساخت کنده‌های کیندلینگ گرفته تا استفاده از آن به‌عنوان محافظ گیاهان، در واقع کارهای زیادی می‌توانید با لوله‌های مقوایی انجام دهید. در اینجا 20 جایگزین واقعا سرگرم کننده برای دور انداختن آن وجود دارد.برای خرید بوبین مقوایی و لوله مقوایی می توانید به سایت اچ پایپ مراجعه فرمایید.

بوبین مقوایی
بوبین مقوایی
 بوبین مقوایی

نوار مگس و آفت درست کنید

با یک نوار آفت خانگی از شر مگس ها و پشه های مزاحم خلاص شوید. فقط یک دستمال کاغذی خالی یا رول دستمال توالت را با نوار شفاف بپوشانید، طرف چسبنده را به بیرون بپوشانید و در جایی که لازم است آویزان کنید.

از اسناد مهم محافظت کنید

قبل از اینکه مدارک تحصیلی، گواهی ازدواج و سایر اسناد مهم را در صندوقچه سرو خود قرار دهید، آنها را محکم بغلتانید و در لوله های دستمال کاغذی قرار دهید. این از چین خوردگی جلوگیری می کند و اسناد را تمیز و خشک نگه می دارد.

آثار هنری کودکان را حفظ کنید

شما می خواهید برخی از آثار هنری ارزشمند فرزندانتان را برای آیندگان جمع کنید (یا نمی خواهید خانه را به هم ریخته باشد). به سادگی آثار هنری را بپیچانید و آن را داخل یک لوله حوله کاغذی قرار دهید. بیرون را با نام و تاریخ کودک برچسب بزنید. لوله ها به راحتی قابل نگهداری هستند و شما می توانید با خیال راحت آثار هنرمندان جوان جوان خود را حفظ کنید. از این روش برای نگهداری و جمع اسناد خود مانند گواهینامه ها و مجوزها نیز استفاده کنید.

لوله مقوایی
لوله مقوایی
 لوله مقوایی

سوزن بافندگی را جمع کنید

برای جلوگیری از خم شدن و شکستن سوزن های بافندگی، این کار را امتحان کنید: از یک لوله مقوایی بلند از فویل آشپزخانه یا پوشش پلاستیکی استفاده کنید. یک طرف آن را با نوار سلفون بپوشانید. انتهای دیگر آن را بسته و با چسب محکم کنید. سوزن ها را از طریق نوار روی انتهای نواری به داخل بلغزانید. نوار آن را برای جمع سازی امن و سازمان یافته در جای خود نگه می دارد.

ضایعات پارچه را جمع کنید

ضایعات پارچه باقی مانده را محکم بپیچید و آن را داخل یک لوله مقوایی از حمام یا آشپزخانه خود قرار دهید. برای شناسایی آسان، یک نمونه از پارچه را در قسمت بیرونی لوله بچسبانید یا منگنه کنید.

سفرها و دستمال ها را بدون چروک نگه دارید

سفره ها و دستمال ها را بعد از شستن دور لوله های مقوایی بپیچید تا در صورت تا شدن، چین و چروک ایجاد نشود. از لوله های بلند برای سفره و از دستمال کاغذی یا لوله های دستمال توالت برای دستمال استفاده کنید. برای محافظت در برابر لکه، ابتدا لوله ها را با پوشش پلاستیکی بپوشانید.

شلوار را بدون چروک نگه دارید

برای خرید آن شلوار خوبی که مدتی است نپوشیده‌اید، به کمد خود می‌روید، فقط یک چین زشت در محل تاشو از چوب لباسی پیدا می‌کنید. اگر یک لوله دستمال کاغذی را از طول برش دهید، آن را به صورت افقی از وسط تا کنید و قبل از آویزان کردن شلوار روی قفسه قرار دهید، دیگر تکرار نمی شود. قبل از آویزان کردن شلوار، دو طرف مقوا را در قسمت پایین به هم بچسبانید تا از لیز خوردن جلوگیری شود.

چراغ های کریسمس را مرتب نگه دارید

زمان بیشتری را صرف باز کردن چراغ‌های کریسمس خود کرده‌اید؟ با پیچاندن چراغ‌های خود دور یک لوله مقوایی، آماده‌سازی یولتید را آسان‌تر کنید. آن را با نوار چسب محکم کنید. رشته های کوچک چراغ یا حلقه گل را داخل لوله های مقوایی قرار دهید و انتهای لوله ها را با نوار چسب ببندید.

از چراغ های فلورسنت محافظت کنید

قبل از استفاده از لوله های نور فلورسنت از شکستن آن جلوگیری کنید. به خوبی در لوله های مقوایی بلند که در یک انتها با نوار مهر و موم شده اند قرار می گیرد.

کاربردهای لوله مقوایی
کاربردهای لوله مقوایی
کاربردهای لوله مقوایی

یک اسباب بازی درست کنید

چند حوله کاغذی یا لوله کاغذ توالت را در قفس همستر (یا جربیل) قرار دهید. موجودات کوچک عاشق دویدن و راه رفتن در میان آنها هستند، و آنها نیز دوست دارند مقوا را بجوند. هنگامی که لوله ها شروع به پاره شدن کردند، فقط آنها را با لوله های تازه جایگزین کنید.

سیم ها را سازماندهی کنید

آیا طناب های شما همیشه هر چقدر هم که تلاش می کنید گره خورده است؟ چند لوله مقوایی می تواند به حل این مشکل کمک کند. برای ایجاد این سازمان دهنده های لوله مقوایی سرگرم کننده و رنگارنگ ، آموزش ایده های ما را دنبال کنید. آثار هنری کودکان را حفظ کنید

شما می خواهید برخی از آثار هنری ارزشمند فرزندانتان را برای آیندگان جمع کنید (یا نمی خواهید خانه را به هم ریخته باشد). به سادگی آثار هنری را بپیچانید و آن را داخل یک لوله حوله کاغذی قرار دهید. بیرون را با نام و تاریخ کودک برچسب بزنید. لوله ها به راحتی قابل نگهداری هستند و شما می توانید با خیال راحت آثار هنرمندان جوان جوان خود را حفظ کنید. از این روش برای نگهداری و جمع اسناد خود مانند گواهینامه ها و مجوزها نیز استفاده کنید.

کراکر انگلیسی درست کنید

روح ترقه های تعطیلات را حفظ کنید اما خطرات مربوط به آتش زدن مواد منفجره را حذف کنید. از لوله های دستمال توالت برای ساخت کراکرهای انگلیسی استفاده کنید که به هدیه های کوچک تبدیل می شوند. برای هر کراکر، یک نخ به طول حدود 8 اینچ (20 سانتی متر) دور یک هدیه کوچک مانند آب نبات، یک بادکنک یا یک مجسمه ببندید. پس از گره زدن، نخ باید حدود 6 اینچ (15 سانتی متر) باقی بماند. هدیه را در لوله قرار دهید تا ریسمان از یک طرف آن آویزان شود. لوله را با کاغذ کرپ یا دستمال رنگی روشن بپوشانید و انتهای آن را بچرخانید. وقتی نخ را می کشید، هدیه بیرون می آید.

دایناسور رول توالت بسازید

اگر فرزندان خردسالی دارید، مطمئناً این فعالیت توسط قطار کرافت را دوست خواهند داشت . شما همچنین احتمالاً از قبل تمام مواد مورد نیاز خود را در داخل خانه خود دارید، بنابراین نیازی به خرید نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از این زمانی که به عنوان یک خانواده می گذرانید لذت ببرید.