8 فواید شگفت انگیز زردآلو خشک

 

   توسط Apricot Power


8 فواید شگفت انگیز زردآلو خشک

قیمت آلو خشک اصفهان
    نظرات در مورد منشا میوه زردآلو متفاوت است. با این حال، هیچ شکی وجود ندارد که یکی از شگفت انگیزترین میوه های طبیعت است. این میوه هسته دار که ظاهری شبیه هلو دارد اما در واقع طعمی شبیه آلو بنفش دارد، گاهی اوقات به عنوان میوه ارمنی نیز شناخته می شود.

    میوه زردآلو معمولاً حدود 35 گرم وزن دارد و می تواند حدود 4 تا 5 سانتی متر قطر داشته باشد. دارای یک گودال منفرد است که در وسط آن قرار دارد که گوشت خوراکی آن که طعم ترد و بوی معطر دارد احاطه شده است. در داخل پوسته سنگی، دانه های زردآلو محصور شده اند که حضور قدرتمند خود را دارند.

    زردآلو سرشار از مواد مغذی حیات بخش، از جمله ویتامین C، ویتامین A، ویتامین A، پتاسیم و بسیاری دیگر از مواد مغذی شگفت انگیز است. آنها منبع عالی فیبر غذایی و تعدادی فیتوکمیکال و مواد معدنی برای سلامتی هستند. آنها یک غذای کم کالری هستند. حاوی 48 کالری به ازای هر 100 گرم

Image for post
Image for post

میوه های تازه در مقابل میوه های خشک


    وقتی میوه‌های تازه را با میوه‌های خشک مقایسه می‌کنید، مزایا و معایبی دارند. اولین و شاید بارزترین مزیت این است که خشک کردن زردآلو ماندگاری طولانی‌تری را برای میوه فراهم می‌کند. دو روش برای خشک کردن میوه ها وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

 

 

    البته درصد آب، مواد معدنی و ویتامین ها از میوه ای به میوه دیگر متفاوت است. با این حال، از نظر تفاوت، خشک کردن میوه باعث تمرکز مواد مغذی و همچنین کالری می شود. بیایید نوع تغذیه ای که می توانید از زردآلو خشک انتظار داشته باشید را در نظر بگیریم، به عنوان مثال:

 

یک فنجان زردآلو تازه، به دو نیم شده، حاوی حدود 86 درصد آب و 74 کالری است.
از طرف دیگر، یک فنجان زردآلو خشک مشابه، حاوی آب کمتر و حدود 212 کالری است.
زردآلوهای تازه تقریباً 3.1 گرم فیبر دارند، در حالی که زردآلوهای خشک حاوی حدود 9 گرم فیبر هستند.
 

    بنابراین، زردآلو خشک می تواند غلظت بالاتری از مواد مغذی در هر میوه را در مقایسه با فرم خشک نشده اصلی فراهم کند. اگر ورزش می‌کنید یا فعالیت‌های بدنی مانند پیاده‌روی انجام می‌دهید، زردآلو خشک یک مزیت خواهد بود زیرا انرژی‌زا است.

    با این حال، داشتن غلظت کالری بیشتر می تواند مانعی برای کاهش وزن شما باشد. گرمای حاصل از فرآیند خشک کردن می تواند با کاهش مقدار موجود در نسخه میوه خشک زردآلو، بر مواد مغذی حساس به حرارت مانند ویتامین C نیز تأثیر بگذارد.

 

8 فواید شگفت انگیز زردآلو خشک
1. افزایش غلظت مواد مغذی
ویتامین ها، مواد معدنی و فیبرهای غذایی موجود در زردآلو زمانی که خشک می شوند به میزان قابل توجهی غلیظ می شوند.

2. ارتقاء سلامت چشم
    زردآلو خشک منبع طبیعی ویتامین E و ویتامین A است که هر دو فواید بی‌شماری برای سلامتی دارند. زردآلو حاوی بتاکاروتن است که بدن آن را به شکل فعال تجزیه می کند. شواهد رو به رشد نشان می دهد که ویتامین های A و E و بتاکاروتن ممکن است نقش مهمی در پیشگیری یا کاهش اختلالات چشمی مرتبط با افزایش سن داشته باشند.

    با برجسته کردن مواد مغذی کلیدی آنها، مطالعات دیگر مزایای بالقوه زردآلو خشک را بر سلامت چشم تایید می کنند. کاروتنوئیدها، که در زردآلو یافت می شوند، ممکن است به کاهش استرس اکسیداتیو روی شبکیه و عدسی چشم کمک کنند. این ممکن است به بهبود سلامت چشم حتی با افزایش سن کمک کند.

3. بهبود تراکم مواد معدنی استخوان
    زنان یائسه و به طور کلی بسیاری از بزرگسالان سالخورده از دست دادن تراکم استخوان را تجربه می کنند. این در واقع یکی از شایع ترین علل بسیاری از اختلالات استخوانی مانند استئوآرتریت، پوکی استخوان و سایر اختلالات مشابه است.

    زردآلو خشک حاوی بور، یک ماده معدنی طبیعی با فواید شگفت انگیز برای سلامتی است. مطالعات تحقیقاتی نشان داده اند که بور ممکن است نقش های متنوع و اساسی در خواص عملکردی سلامت استخوان ایفا کند. شواهد نشان می دهد که بور ممکن است به سلامت کلی استخوان، بهبود استخوان و متابولیسم استخوان کمک کند.

    بنابراین، بور ممکن است تأثیر عمیقی بر سلامت استخوان‌های شما داشته باشد و از ترکیب، ساختار و استحکام کلی استخوان‌های شما پشتیبانی کند. همچنین ممکن است از اختلالات استخوانی مانند پوکی استخوان جلوگیری یا کاهش دهد.

4. آسیب پوست و اثرات پیری
    ویتامین ها و کاروتنوئیدهای رژیمی نقش مهمی در سلامت و ظاهر کلی پوست دارند. در واقع، بسیاری از محصولات آرایشی مغذی حاوی ویتامین‌های حیاتی و کاروتنوئیدهای طبیعی هستند که ممکن است سلامت پوست را تقویت کنند.

    اکنون شواهد به این واقعیت اشاره دارد که تغذیه مناسب برای سلامت و ظاهر پوست بسیار مهم است. زردآلو خشک حاوی بسیاری از این مواد مغذی حیاتی است. به عنوان مثال، آنها حاوی بتاکاروتن هستند که بدن شما آن را به ویتامین A (رتینول) تبدیل می کند. شواهد قوی وجود دارد مبنی بر اینکه ممکن است محافظت بیشتری در برابر آفتاب سوختگی و خطرات دائمی اشعه UV ارائه دهد.

5. درمان کم خونی
    زنان باردار و پریود اغلب با خطر کم خونی روبرو هستند. این وضعیتی است که در آن خون شما گلبول های قرمز سالم کافی برای انتقال ندارد