5 فواید فوق العاده برای سلامتی خوردن انجیر خشک
 

تا آنجا که میوه‌های خشک منحط می‌شوند، پیشی گرفتن از طعم بسیار شیرین و بافت چسبناک انجیر خشک دشوار است. انجیر تازه و خشک جدا از تهیه یک میان وعده خوشمزه، نیروگاه های تغذیه ای هستند و دارای طیف گسترده ای از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری هستند. در اینجا فقط چند مورد از راه هایی است که انجیر خشک برای شما مفید است.

فواید انجیر برای سلامتی

 

1. انجیر خشک فیبر بالایی دارد
انجیر خشک منبع عالی فیبر است که به سلامت روده شما کمک می کند و همچنین باعث می شود برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید. یک وعده بزرگ 3.5 اونس انجیر خشک کمتر از 10 گرم فیبر رژیمی را فراهم می کند - این 40٪ از ارزش روزانه توصیه شده برای یک فرد است! اگر کمی یبوست دارید یا برای رسیدن به اهداف فیبر خود به کمک کمی نیاز دارید، یک مشت انجیر خشک یک راه حل خوشمزه است.

 

2. انجیر خشک سرشار از کلسیم است
انجیر خشک منبع غنی از کلسیم است، ماده معدنی که به محافظت در برابر تحلیل استخوان و پوکی استخوان کمک می کند. این باعث می شود آنها یک میان وعده عالی برای وگان ها یا افرادی که ترجیح می دهند از لبنیات اجتناب کنند، تبدیل شود. انجیر خشک همچنین حاوی سطوح بالایی از منیزیم، پتاسیم و فسفر است که همه با هم برای حمایت از رشد و نگهداری استخوان ها کار می کنند.

قیمت انجیر خشک در اصفهان

فواید انجیر برای سلامتی

Image for post
Image for post

3. انجیر خشک می تواند به شما در رسیدن و حفظ وزن سالم کمک کند..


مانند بیشتر میوه های خشک، انجیر خشک نیز در صورت مصرف متعادل، یک میان وعده عالی برای کاهش وزن است. محتوای فیبر بالای آنها به افزایش احساس سیری کمک می کند که از هوس گرسنگی جلوگیری می کند و می تواند به شما در کاهش مصرف کلی غذا کمک کند. اگر خوراکی‌های شیرین به ضرر رژیم غذایی شما هستند، انجیر خشک بهترین راه حل شیرین است. انجیر خشک به طور طبیعی شیرین است و هیچ قند اضافه‌ای ندارد و آن را جایگزین سالم‌تری برای شیرینی‌های فرآوری‌شده مانند شکلات، کیک و کلوچه می‌کند.

 

4. انجیر خشک به شما مو و پوست درخشان می دهد
رژیم غذایی ما نقش بسزایی در سلامت پوست و مو دارد. برای داشتن پوستی درخشان و موهای قوی و سالم، ضروری است که سعی کنید رژیم غذایی خود را تا حد امکان با غذاهای سالم غنی از آنتی اکسیدان پر کنید. انجیر خشک سرشار از ریزمغذی‌ها و آنتی‌اکسیدان‌های ضروری است که به پوست و موی شما کمک می‌کند تا تمام چیزهایی را که برای داشتن بهترین ظاهر به آن‌ها نیاز دارند، فراهم کند.

فواید انجیر برای سلامتی

 

5. انجیر خشک می تواند به پیشگیری و حتی معکوس کردن دیابت کمک کند.
اگرچه انجیر خشک حاوی سطوح بالایی از قندهای طبیعی است، اما سرشار از ویتامین E و طیف وسیعی از ترکیبات زیست فعال با خواص ضد دیابتی است. علاوه بر این، انجیر سرشار از فیبر است که می تواند به کنترل سطح قند خون و کاهش وزن کمک کند. در مجموع، انجیر خشک یک میان وعده سالم و شگفت‌آور برای بیماران دیابتی است و می‌تواند به پیشگیری یا حتی معکوس کردن دیابت نوع 2 کمک کند.