هر سازمانی که اتوماسیون فرآیند روباتیک (RPA) را با موفقیت پیاده سازی کرده باشد

هر سازمانی که اتوماسیون فرآیند روباتیک (RPA) را با موفقیت پیاده سازی کرده باشد، می داند که موفقیت تنها به فناوری وابسته نیست. در میان بسیاری از عوامل دیگر که باید در نظر گرفته شوند، افراد، سازمان، حاکمیت، تحویل، روش‌شناسی خدمات و مدل عملیاتی هستند.

خرید اینورتر ال اس IS7

صرفه جویی در هزینه: مزایای اساسی اتوماسیون هوشمند
مزایای مرتبط با اتوماسیون هوشمند مشابه است. شرکت‌ها اغلب فقط به مزایای معادل تمام وقت (FTE) و اینکه چگونه می‌تواند به کاهش هزینه‌های کسب‌وکار کمک کند، نگاه می‌کنند، اما، مانند یک کوه یخ، مزایای واقعی می‌تواند بسیار عمیق‌تر از آن باشد.

مزایای آشکار تخصیص فرآیندها و وظایف تجاری معمولاً دستی به کارگران دیجیتال، کارایی و بهره وری بیشتر است که در نهایت منجر به بازگشت ساعات کاری به سازمان شما می شود.

به عنوان مثال، ممکن است یک میلیون ساعت معادل تمام وقت صرفه جویی کنید. اما، حالا چی؟ با آن میلیون ساعت چه کار می کنی؟ ارزش واقعی صرفه جویی در هزینه FTE چقدر است؟

پس انداز FTE به طور سنتی به یکی از سه روش انجام می شود:
کاهش

Image for post
Image for post


اجتناب از هزینه


آزاد کردن ظرفیت انسانی
کاهش ساده ترین مقدار برای محاسبه است. برای هر FTE در کسب‌وکار که دیگر نیازی به کار بر روی فرآیندی که شما خودکار می‌کنید نیست، مزیتی معادل هزینه تمام شده تخصیص می‌دهید. نرخ تمام شده شامل تمام هزینه های ممکن مربوط به یک کارمند است. این هزینه‌ها ممکن است شامل سهم شرکت در طرح بازنشستگی کارکنان، تمام هزینه‌های مزایا، مالیات بر حقوق، اضافه‌کاری، مابه‌التفاوت شیفت و غرامت در سطح پایه باشد. مکانیزم رهاسازی این هزینه از فرآیند می‌تواند از طریق فرسایش طبیعی، انتقال نقش به بخش دیگر، یا افزونگی داوطلبانه و/یا اجباری باشد.

در حالی که محاسبه اجتناب از هزینه مشابه کاهش است، اجتناب از هزینه از این جهت متفاوت است که هنوز در ترازنامه شرکت منعکس نشده است و گاهی اوقات به عنوان یک سود نرم از آن یاد می شود. اجتناب از هزینه می تواند به عنوان یک سود سخت مورد استفاده قرار گیرد زمانی که هزینه تامین منابع/زیرساخت قبلاً در برنامه عملیاتی سالانه شرکت (AOP) محاسبه شده باشد. همچنین اگر کسب و کار قبلاً مجبور شده بود در سال های حسابداری قبلی هزینه آن را پرداخت کند، استفاده از آن به عنوان یک سود سخت قابل قبول است. اجتناب از هزینه همچنین ممکن است زمانی مورد استفاده قرار گیرد که شما نیاز به ایجاد یک فرآیند جدید برای عرضه محصول جدید دارید یا در طول افزایش‌های فصلی مورد انتظار در حجمی که معمولاً انتظار استخدام کارکنان جدید را دارید.

ما اغلب از شرکت هایی می شنویم که مقدار "x" ساعت را در کسب و کار آزاد می کنند. آنچه آنها به آن اشاره می کنند آزاد کردن ظرفیت انسانی است. این جایی است که کارگران دیجیتال اکنون بخشی از کاری را انجام می دهند که به طور سنتی کارگران انسانی انجام می دادند. این می تواند از صرفه جویی یک ساعت در هفته برای یک کارمند تا صرفه جویی انباشته در یک کسب و کار متغیر باشد که در این صورت می تواند به تعداد قابل توجهی هم برسد. مشکل شمارش ساعت‌های ذخیره‌شده این است که اگر آنچه را که اکنون با آن «زمان آزاد» انجام می‌شود محاسبه نکنید، در واقع در خطر به چالش کشیدن در مورد سودی هستید که متوجه شده‌اید.

نمونه هایی از آنچه ممکن است محاسبه کنید:
کاهش هزینه های اضافه کاری
ارتقای مهارت افراد برای بر عهده گرفتن وظایف یا مسئولیت های جایگزین، مانند پروژه های تحول یا بهبود مستمر
انجام وظایف اضافی یا جدید
مثال های اتوماسیون هوشمند:
شرکت الف با نظارت مداوم بر قیمت کالاها بر کاهش قیمت تمام شده مواد اولیه و افزایش راندمان قطعه سازی متمرکز بود. کاتالوگ آن که شامل بیش از 20000 قسمت بود، از طریق یک فرآیند کاملا دستی به روز شد. از آنجایی که این فرآیند اکنون خودکار شده است و در نتیجه کارگران انسانی آزاد می شوند تا روی چیزهای دیگر تمرکز کنند، آنها تصمیم گرفتند از زمان خود برای مذاکره در مورد قیمت های بهتر در وهله اول استفاده کنند. نتایج؟ شرکت A سالانه 5 میلیون پوند از درآمد خود کم کرده است.

پس این نوک کوه یخ است. اما چه چیزی در زیر آب نهفته است؟ فراتر از پس انداز FTE، من دوست دارم مزایا را به "مستقیم" و "غیر مستقیم" تقسیم کنم.

مزایای اتوماسیون هوشمند چیست؟
مزایای مستقیم اتوماسیون هوشمند
مزایای مستقیم دستاوردهای ملموسی هستند که می توان مستقیماً به اتوماسیون نسبت داد و به راحتی محاسبه می شوند. به عنوان مثال، ممکن است فرآیندی را خودکار کنید که خطاها را از 100 در روز به صفر در روز کاهش می دهد که در نهایت منجر به صرفه جویی 100 هزار دلاری می شود.

موارد فوق به ترتیب نمونه ای از سود قابل اندازه گیری و مستقیم است. مزایای قابل اندازه گیری عبارتند از:

دقت و کیفیت - کارگران دیجیتال ثبات را ارائه می دهند و در نتیجه می توانند خطای انسانی را حذف کنند. آنها فقط در صورتی خطا می کنند که شما آنها را به این شکل طراحی کرده باشید!
بهره وری - یک کارگر دیجیتال می تواند 24/7 کار کند، در مجموع 8760 ساعت در سال. در مقایسه، انسان ها به طور متوسط ​​هفت ساعت در روز، 20 روز در ماه، و 11 ماه در سال هستند که در مجموع تنها 1540 ساعت کار سالانه است.
بهره وری در مقیاسی که کارگران دیجیتال ارائه می دهند یک پیروزی بزرگ است. این پنج برابر ساعت خروجی است! تاثیری که ممکن است بر یک یا چند مورد از روابط عمومی مهم شما داشته باشد را در نظر بگیرید