مزایای سلامتی میوه های خشک برای کودکان: سن مناسب خوردن
 

 

انتخاب غذای مغذی برای بچه ها می تواند واقعاً مشکل باشد. خرید میوه خشک بسته بندی شده  هنگامی که نوزاد شما شروع به خوردن غذاهای جامد کرد، مهم است که بفهمید چه چیزی را در رژیم غذایی او قرار می دهید. وقتی در مورد غذای مغذی صحبت می کنیم، میوه های خشک سرشار از مواد مغذی هستند که به هضم بهتر کمک می کند، ویتامین های ضروری، مواد معدنی را فراهم می کند و مملو از پروتئین، پتاسیم و غیره است.


اگر تازه مادر هستید، بسیار مهم است که قبل از افزودن هر چیزی به رژیم غذایی کودکتان دو بار فکر کنید. به غیر از خفگی در غذا، نوزادان سیستم گوارشی بسیار ظریفی دارند. به همین دلیل است که قبل از افزودن میوه های خشک به رژیم غذایی کودکان، باید سلامت کودک و توصیه های متخصص را در نظر بگیرید.


هنگامی که شروع به اضافه کردن میوه های خشک به رژیم غذایی کودک خود کردید، مطمئن شوید که کیفیت عالی و حاوی مواد مغذی مهمی دارند. هنوز گیج هستید؟ نگران نباش! ما راهنمای مفصلی را فهرست کرده‌ایم و در اینجا به سن مناسب خوردن میوه‌های خشک برای بچه‌ها، فواید سلامتی میوه‌های خشک و اینکه کدام میوه خشک برای سلامتی کودک شما مناسب‌تر است، خواهیم پرداخت.

زمان مناسب برای دادن میوه های خشک به فرزندتان چه زمانی است؟
اگر قصد دارید میوه های خشک را به کودک خود معرفی کنید، روش های تغذیه خاصی را در نظر بگیرید. اگر کودک شما 7 تا 8 ماهه است یا حدود یک سال دارد، روش تغذیه باید به این صورت باشد که میوه یا آجیل خشک را یک شب در آب یا شیر خیس کنید و قبل از شیر دادن به کودک، آنها را در خمیر غلیظی مخلوط کنید. می توانید رب را با قاشق تغذیه کنید یا با شیر مخلوط کنید.


هنگامی که کودک شما حدود دو سال یا بیشتر می شود، فقط میوه خشک را در آب خیس کنید و پوست آن را قبل از شیر دادن به کودک خود جدا کنید. به این ترتیب، کودک شما مواد مغذی ضروری را دریافت می کند و احتمال بروز هر گونه عواقب بعدی وجود نخواهد داشت.

Image for post
Image for post


خیساندن میوه‌های خشک در آب هضم آن را آسان‌تر می‌کند و اگر سیستم گوارشی کودک شما نسبتاً ضعیف است، می‌توانید تا سن ده یا یازده سالگی به او میوه‌های خشک خیس خورده بدهید.


فواید سلامتی میوه های خشک برای کودکان


قبل از بحث در مورد فواید سلامتی، مهم است که بدانید کدام میوه های خشک و آجیل برای کودک شما سالم تر هستند. بادام، گردو، بادام هندی، خرما، زردآلو خشک و انجیر، این میوه های خشک برای بچه ها، سرشار از مواد مغذی ضروری مورد نیاز آنها هستند. بیایید در مورد فواید بالقوه تغذیه میوه های خشک برای سلامتی کودکان خود صحبت کنیم.

1- سرشار از ریزمغذی ها
آجیل و میوه های خشک حاوی مقادیر بالایی از ریز مغذی ها هستند که به رشد مناسب کودک شما کمک می کند. ویتامین های A، E، B3، پتاسیم، آهن، فولات و منیزیم مو، پوست و اندام های داخلی را سالم نگه می دارند.

2- سلامت دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
از آنجایی که سرشار از فیبرهای غذایی است، مصرف میوه خشک به راحتی می تواند سیستم گوارشی کودک شما را مدیریت کند. آلو خشک، هلو یا آب آلو پر از پروبیوتیک ها هستند و باعث تقویت باکتری های خوب در روده می شوند.

3- کاهش احتمال کم خونی
کم خونی زمانی ایجاد می شود که کودک شما فاقد آهن در بدن خود باشد. آهن باعث افزایش سطح هموگلوبین سالم در خون می شود. برای جلوگیری از خطر کم خونی در کودک، روزانه دو عدد بادام، نصف گردو و یک عدد انجیر به او بدهید.

4- باعث سلامت چشم و استخوان می شود
رشد استخوان ها یکی از فرآیندهای ضروری در دوران کودکی است و برای اطمینان از داشتن استخوان های سالم تر، روزانه 2 تا 3 بادام هندی به کودک خود تغذیه کنید. بادام هندی همچنین به بینایی بهتر کمک می کند و از چشم ها و استخوان ها محافظت می کند.


در کنار این فواید، میوه های خشک نیز باعث تقویت سیستم ایمنی و رشد مغز در کودک می شود. برای اطمینان از کیفیت عالی و مواد مغذی میوه های خشک بسته بندی شده به متخصصان اعتماد کنید. PureHeart پیشرو در تولید و خرده فروش آجیل و میوه های خشک است. شما می توانید میوه های خشک را به صورت آنلاین سفارش دهید و از محصولات با کیفیتی که برای کودک و خانواده خود بی خطر هستند اطمینان حاصل کنید.
اشتراک گذاری