خواص آجیل
 

انواع آجیل
میوه خشک میوه ای است که میزان آب آن کمتر از نصف ظرفیت کل آن باشد. خرید اینترنتی آجیل شب عید انواع مختلفی از آجیل در طبیعت وجود دارد و جالب است که به دلایل مختلف آنها را وارد برنامه غذایی معمول خود کنیم. دلیل اول به دلیل مقدار مواد مغذی است که در اختیار ما قرار می دهند و دلیل دوم به دلیل سیری است. هنگامی که ما یک رژیم کاهش چربی ایجاد می کنیم، باید کمبود کالری مورد نیاز خود را بدانیم.

درشت مغذی که عمدتا در آجیل وجود دارد چربی است. همانطور که می دانیم چربی کالری بیشتری نسبت به کربوهیدرات ها یا پروتئین ها دارد. بنابراین مقدار آجیل هایی که در رژیم غذایی می گذاریم باید بسیار کنترل شده باشد. بسته به ماهیت میوه خشک، مقدار چربی آن کمتر یا بیشتر خواهد بود.

در کانال یوتیوب ما مشترک شوید

آجیل انواع مختلفی دارد و ویژگی های متفاوتی دارد. برخی گوشتی تر، برخی دیگر سفت تر و با محتوای چربی گیاهی کم و بیش هستند. ویژگی مشترک همه آنها پوسته محافظ آنها است. مانند بقیه ویژگی ها، پوسته می تواند کم و بیش مقاوم باشد.

رژیم غذایی انواع آجیل

Image for post
Image for post

اگرچه آجیل مصارف دیگری نیز دارد، اما رایج ترین آن ها خوراکی است. فرهنگ های زیادی وجود دارند که فواید دارویی این غذاها را افزایش داده اند. به عنوان مثال، در منطقه مدیترانه غربی، آجیل در ظهر به عنوان یک سوپ یا در پایان شام برای بهبود روند هضم سرو می شود. آنها را معمولاً به عنوان مکمل به سالادهای پارچه ای اضافه می کنند که آجیل اصلی مانند بادام زمینی، پسته، بادام، گردو، مغز کاج یا پیپ را پیدا می کنیم.

از جمله کاربردهای دارویی این غذاها، تولید روغن را این است که بتوانیم ماساژ داده و فوایدی برای عضلات و پوست داشته باشیم. روغن های طبیعی اصلی که از آجیل استخراج می شود روغن بادام، گردو، پسته یا بادام زمینی است. این روغن ها می توانند به عنوان غذای خوراکی نیز استفاده شوند.


سهم تغذیه ای
همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم، اینها غذاهای بسیار مغذی هستند که می توانیم روزانه آنها را وارد رژیم غذایی خود کنیم. سهم بزرگ تغذیه ای آن باعث می شود که به یک گروه غذایی تبدیل شود که معرفی آن در هر رژیم غذایی برای هر هدف و سنی تقریباً الزامی است. اگرچه پزشکان خوردن یک مشت آجیل در روز را توصیه می کنند، اما این کاملاً صادق نیست.

همانطور که قبلا ذکر کردیم، درشت مغذی اولویتی که آجیل دارند، چربی های گیاهی هستند. محتوای چربی های چند غیر اشباع و تک غیراشباع بیشتر از پروتئین یا کربوهیدرات ها است. بنابراین، محتوای کالری بسیار بالاتر خواهد بود. بسته به انرژی مصرفی فعالیت بدنی که در زندگی روزمره خود داریم، باید مقدار مشخصی کالری برای حفظ، افزایش یا کاهش وزن مصرف کنیم. این بدان معناست که مقدار آجیل هایی که در رژیم می خوریم محدود است. یک مشت معمولی آجیل بسته به اندازه دست، نوع مهره و غیره می تواند بسیار متغیر باشد.

گردو سرشار از سلنیوم و روی است. پسته چربی طبیعی بیشتری دارد و بادام پروتئین گیاهی بیشتری دارد. در نهایت، فندق حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی است. بهتر است مغزها را بدون نمک یا مواد افزودنی و بهتر است به جای برشته و پخته به صورت خام مصرف کنید. خام این است که چگونه آنها تمام خواص تغذیه ای را حفظ می کنند.

انواع آجیل و خواص آنها
انواع آجیل و سلامت
مصرف روزانه آجیل می تواند به مزایای سلامتی کمک کند. می تواند خطر بیماری های قلبی عروقی و تنفسی، کم خونی، مشکلات روده ای، دیابت و انواع خاصی از سرطان را کاهش دهد. علاوه بر این، به رشد خوب ماهیچه ها و استخوان ها کمک می کند. و این است که چربی های گیاهی دارای ویژگی هایی هستند که به بهبود گردش خون کمک می کند و به حفظ سطح مواد معدنی خون به اندازه کافی برای بهبود باروری شما کمک می کند.

ما قصد داریم انواع آجیل های زیر را تجزیه و تحلیل کنیم:

آجیل: از گردوی معمولی می آید. یکی از محبوب ترین آجیل ها در جهان است. معمولا به صورت خام هم در سالاد و هم در پیش غذا مصرف می شود.
بادام: از درخت بادام که نام علمی آن Prunus dulcis است می آید. از آن به عنوان سوپ و به عنوان یک ماده در شیرینی پزی استفاده می شود. یکی از خواصی که مردم چندان به آن علاقه ای ندارند پتانسیل حساسیت زایی آن است. توانایی ایجاد واکنش های آلرژیک در افراد مستعد است.
فندق: هم به صورت خورده و هم پخته خورده می شود و روغنی با طعم تند گرفته می شود. فواید سلامتی متعددی مانند تنظیم سیستم گردش خون یا جلوگیری از ساییدگی بدن مرتبط با افزایش سن دارد. فندق ها خیلی