توت فرنگی در دوران بارداری: آیا فوایدی دارد؟
 

توت فرنگی در دوران بارداری: آیا فوایدی دارد؟
توت فرنگی خوشمزه، تند و شیرین است و سرشار از ویتامین است. خرید توت فرنگی خشک شده آنها در فصل بهار و تابستان هستند، و وقتی رسیده شوند، طعم طبیعی شیرینی را ارائه می دهند که مطمئناً برای شما دشوار است که کاسه توت را کنار بگذارید.

اما، آیا خوردن توت فرنگی در دوران بارداری فوایدی دارد؟ اگر شما یک زن باردار هستید، دقیقاً در اینجا پاسخ شما را داریم.

آیا توت فرنگی در دوران بارداری بی خطر است؟
بله، خوردن توت فرنگی در دوران بارداری بی خطر است! استفاده از این میوه در رژیم غذایی روزانه شما فواید عمده ای دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم و همچنین نکاتی را برای اطمینان از خرید سالم ترین توت فرنگی ممکن بیان می کنیم.

آیا توت فرنگی برای بارداری مفید است؟


انتخاب غذای سالم در دوران بارداری و رشد کودک بسیار مهم است.

Image for post
Image for post

 

شما نه تنها برای حفظ سلامت خود و برآوردن نیازهای بدنتان به ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها نیاز دارید، بلکه کودک شما از تمام مواد غذایی که برای خوردن انتخاب می کنید بهره مند می شود.

توت فرنگی پر از آب است که برای هیدراته نگه داشتن بدن ضروری است. به عنوان یک خانم باردار، شما نیاز به هیدراتاسیون برای سازگاری با کودک در حال رشد خود دارید.

آب به تشکیل جفت و حمل مواد مغذی به کودک شما کمک می کند، این "ارگان جدید" قطعه ای محوری برای یک بارداری و کودک سالم است.

توت فرنگی دارای چند کربوهیدرات است که برای داشتن انرژی به آن نیاز دارید، اما توت فرنگی فیبر نیز دارد که نوعی کربوهیدرات است (1).

فیبر به طبیعی نگه داشتن حرکات روده کمک می کند و سلامت روده شما را حفظ می کند. فیبر همچنین می تواند به سیر نگه داشتن شما برای مدت طولانی تری کمک کند، که کنترل وزن خود را آسان تر می کند، اگر این موضوع مورد توجه شما باشد (2).

توت فرنگی همچنین دارای فولات (نوع طبیعی و نه اسید فولیک) است که در عملکرد بافت و سلول مهم است. مصرف این ویتامین برای زنان باردار نیز ضروری است تا کودک شما بتواند قبل از ورود به دنیا به طور طبیعی رشد کرده و رشد کند (3).

در مقادیر کمتر، همانطور که در زیر خواهید دید، توت فرنگی همچنین حاوی مواد مغذی مانند پتاسیم، فسفر و منیزیم است. پس با تمام این فواید، یک فنجان توت فرنگی را به رژیم بارداری خود اضافه کنید!