برنج، خواص غذایی که نمی توان آن را در آشپزخانه شما از دست داد

برنج، خواص غذایی که نمی توان آن را در آشپزخانه شما از دست داد
 2021/05/26
خواص برنج هورکاسا خرید برنج یک کیلویی
اگر دوست دارید در مورد مواد مورد علاقه خود بیشتر بدانید، امروز در Huercasa باشید: برنج، خواص غذایی که نمی توان آن را در آشپزخانه شما از دست داد.

و آن این است که ما با یک ماده اولیه روبرو هستیم که در اکثر آشپزخانه های کشورمان می توانیم پیدا کنیم. یک ماده بسیار همه کاره در آشپزی که به ما امکان می دهد غذاهای زیادی اعم از شیرین و شور تهیه کنیم. خورش، سیب زمینی سرخ شده، چاشنی، سالاد، به عنوان پر کردن، پائلا... تعداد بی پایانی از غذاهایی که برنج در مرکز توجه قرار می گیرد.

علاوه بر کشور ما اسپانیا، برنج جزء غذاهای دیگر دنیاست که در برخی از مناطق برنج به عنوان اصلی ترین غذای آن مطرح می شود.
 

اما برنج از کجا می آید؟
برنج یک غلات علفی از خانواده علف است. همانطور که در بالا اشاره کردیم، پس از ذرت، بیشترین کشت و تولید غلات در سراسر جهان است و به عنوان داده ها می توان گفت که یک سوم جمعیت جهان آن را در رژیم غذایی معمول خود قرار می دهند.

خاستگاه آن به نواحی گرمسیری آسیا برمی گردد و امروزه در پنج قاره، در مناطقی با آب و هوای معتدل یا گرم و دارای رطوبت کمی کشت می شود.

خواص تغذیه ای برنج
و این است که برنج علاوه بر مقرون به صرفه بودن و در دسترس بودن برای اکثریت، یک سری فواید را برای ما به ارمغان می آورد که ارزش برجسته کردن آن را دارد:

· ما با منبع آهن روبرو هستیم که یکی از خواص اصلی آن است که باعث می شود در صورت کم خونی یا باردار یا اخیراً به دنیا آمده به آن توجه شود.
· برنج غذایی بسیار غنی از فیبر است که به لطف آن در موارد یبوست متحد است، در این موارد ما نسخه یکپارچه آن را انتخاب می کنیم که فیبر بیشتری نسبت به برنج سفید تصفیه شده برای ما فراهم می کند.
· برنج در موارد گاستروانتریت یا بیماری های معده نیز عالی است و در مواردی که به اصطلاح رژیم غذایی نرم نامیده می شود، بیشترین ماده غذایی است، زیرا اثرات قابض دارد. در این مورد ما برنج سفید تصفیه شده را انتخاب می کنیم.
· برنج به دلیل داشتن منیزیم به کاهش قند خون کمک می کند.
برنج همچنین به دلیل داشتن ویتامین B و تریپتوفان به آرامش سیستم عصبی کمک می کند.
· همچنین به لطف مقدار فیبر موجود در آن، به کاهش سطح کلسترول خون کمک می کند.
· برنج به دلیل داشتن پتاسیم و سدیم کم در مواقع پرفشاری خون مفید است.
· برنج به دلیل داشتن فسفر بالا برای رشد و افزایش انرژی فکری ایده آل است.
· برنج فاقد گلوتن است، بنابراین مصرف آن برای افراد سلیاک یا افرادی که از رژیم های غذایی بدون گلوتن پیروی می کنند بسیار توصیه می شود.
· سهم فراوان آن در کربوهیدرات ها، برنج را به یک انرژی زا تبدیل می کند، مصرف آن به ویژه در ورزشکاران با عملکرد بالا توصیه می شود.

 

و چند نوع برنج می توانیم پیدا کنیم؟

Image for post
Image for post


به عنوان اطلاعات، به شما خواهیم گفت که بیش از 40000 نوع برنج وجود دارد، از برنج سفید، احتمالاً رایج ترین، تا برنج کامل، برنج قرمز، باسماتی یا برنج وحشی. هر کدام با ویژگی های خاص خود و همه آنها خوشمزه است.

ما بر روی دو موردی که بیشتر در آشپزی امروزی استفاده می‌کنیم، تمرکز می‌کنیم، برنج سفید و برنج قهوه‌ای.
 

برنج سفید:
برنج سفید، که می‌توان آن را برنج تصفیه شده نیز نامید، از طریق فرآیندی به نام بلیچینگ به دست می‌آید که در آن پوسته، سبوس و جوانه‌ها در طی فرآیند آسیاب حذف می‌شوند.

برنج به دلیل فرآیند تصفیه، برخی از خواص غذایی موجود در پوسته و جوانه را از دست می دهد، زیرا این خواص در طی تصفیه از بین می رود.

برنج سفید می‌تواند دانه بلند باشد، که باید حداقل 3 برابر پهنای آن باشد و در حین پختن از هم جدا بمانند، شهرت دارد که به هم نمی‌چسبد و احتمال بیشتری دارد که در جای خود بماند.

ما همچنین برنج سفید دانه متوسط ​​را می‌یابیم که کمی پهن‌تر است و وقتی نقطه در آشپزخانه گیر نمی‌کند، می‌چسبد، مانند برنج کوتاه که تقریباً کاملاً گرد است.

 

 

 

برنج یکپارچه:
برنج قهوه ای آن برنجی است که لایه سبوس خود را روی پوست نگه می دارد، اما بیرونی ترین لایه خود را ندارد. این برنج رنگ تیره‌تری دارد و متمایل به قهوه‌ای روشن است و یافتن آن از دانه متوسط ​​تا بلند طبیعی‌تر است.

از آنجایی که برنج کمتر فرآوری شده ای است، فواید و خواص تغذیه ای بیشتری را حفظ می کند. این برنجی است که در میان سایرین، سرشار از فیبر، ویتامین B، مواد معدنی و مواد مغذی گیاهی است. برنج قهوه ای مدت زمان بیشتری نسبت به برنج سفید پخته می شود، اما ما معتقدیم که برای بهره مندی از خواص بیشتری که در اختیار ما قرار می دهد، ارزش زمان گذاشتن را دارد.

در Huercasa می دانید که ما دوست داریم از شما مراقبت کنیم و کار را برای شما آسان کنیم، به گونه ای که برنج قهوه ای آماده Bio را به شما پیشنهاد می کنیم.