انواع آجیل
 

انواع آجیل
در سال های اخیر آنها به سبد خرید ما نفوذ کرده اند، زیرا خواص و فواید آنها بیش از هر زمان دیگری در یک رژیم غذایی متعادل و سالم تجسم شده است. خرید اینترنتی آجیل شب عید امروز در مورد آجیل صحبت می کنیم، چرا باید آنها را بخورید، چگونه این کار را انجام دهید و چند نوع آجیل وجود دارد.

فهرست

بادام ها
گردو
پسته
فندق
بادام هندی
نتیجه
بادام ها
خواص تغذیه ای
بادام یکی از شناخته شده ترین انواع آجیل و شاید یکی از پرمصرف ترین هاست. بادام منبع فوق العاده ای از کلسیم، چربی های سالم و در نتیجه انرژی است.

Image for post
Image for post

فواید سلامتی
بادام منبع بسیار مهمی از فیبر است. در واقع، آنها حاوی فیبر بیشتری نسبت به هر نوع آجیل دیگری هستند، بنابراین آنها را در نظر داشته باشید!

به علاوه استخوان ها، مو و پوست را تقویت می کنند.

اشکال مصرف


بهترین راه برای مصرف بادام خام است تا از تمام خواص آن استفاده کنید، بنابراین می توانید آن را به غذاهایی مانند سالاد اضافه کنید. نظر شما در مورد این سالاد برنج چیست؟ شما فقط باید قبل از پوشیدن یک مشت آن را بپوشانید و لذت ببرید!

نوع آجیل
گردو
خواص تغذیه ای
گردو میوه درخت گردو است. در میان طبقات آجیل، گردو نیز یکی از محبوب ترین هاست که پیر و جوان را عاشق می کند. خواص تغذیه ای آن بسیار زیاد است و برای مثال خوردن 5 عدد گردو در روز 91 درصد نیاز روزانه به امگا 3 را پوشش می دهد. آنها به بهبود سلامت قلب و عروق و غیره کمک می کنند.

فواید سلامتی
با مصرف روزانه آجیل به کاهش کلسترول، کاهش تری گلیسیرید و کنترل فشار خون کمک می کنید. بهترین دارو رژیم غذایی شماست!

اشکال مصرف
علاوه بر مصرف روزانه یک مشت آجیل، می‌توانید گرانولا را با آن‌ها تهیه کنید یا می‌توانید آن‌ها را به‌عنوان طعمی ترد به یک پوکه ماهی سالمون خوشمزه مانند این اضافه کنید.

پسته
خواص تغذیه ای
پسته نوعی آجیل است که بیشترین چربی را برای بدن فراهم می کند. به طور گسترده در غذاهای عربی و یونانی استفاده می شود. آنها همچنین منبع خوبی از روی هستند که به آن ویژگی های مرتبط با باروری و تولید مثل می دهد.

فواید سلامتی
پسته برای به دست آوردن روغن های طبیعی بسیار رایج است که مستقیماً از طریق ماساژ استفاده می شود و برای عضلات و پوست مفید است. این به خاطر مقدار زیادی چربی طبیعی است که دارند.

اشکال مصرف
پسته به طور گسترده در شیرینی پزی استفاده می شود. از بین انواع آجیل، پسته رنگ سبز بسیار مشخصی دارد که باعث می شود در بستنی، سس و ... استفاده شود.

فندق
خواص تغذیه ای
با نام علمی کوریلوس، فندق همراه با بادام منبع عالی کلسیم است. همچنین با منشا گیاهی مناسب برای گیاهخواران و گیاهخواران.

فواید سلامتی
فندق سرشار از ویتامین‌ها به‌ویژه E است و بر بیماری‌های تخریب‌کننده مانند زوال عقل یا آلزایمر تأثیر می‌گذارد. علاوه بر این، مصرف فندق به تنظیم سیستم گردش خون و جلوگیری از سایش بدن ناشی از افزایش سن کمک می کند.