مدال‌آور شدن دوچرخه سواری در گرو تامین تجهیزات این رشته است

 

Image for post
Image for post

ایسنا/اصفهان قهرمان مسابقات استقامت لیگ برتر دوچرخه سواری گفت: رقیبان آسیایی و اروپایی ما در هر مسابقه با دوچرخه‌های پیشرفته‌تر وارد رقابت‌ها می‌شوند و حتی تجهیزات خوبی هم که باشگاه‌ها اکنون در اختیار دارند از تجهیزات بین المللی عقب تر است.

مهدی ناطقی در گفت و گو با ایسنا درباره اولین مرحله مسابقات لیگ برتر دوچرخه سواری جاده آقایان که هفته گذشته برگزار شد، اظهار کرد: این مسابقات با حضور دوچرخه سواران مطرح کشور در عالی ترین سطح ممکن برگزار شد و با توجه به اینکه مسابقات لیگ به دلیل کرونا دیرتر از موعد مقرر آغاز شده بود هیجان و عطش ورزشکاران بیشتر از دوره های قبل بود.

وی ادامه داد: در این سری از مسابقات که در شهر مبارکه استان اصفهان برگزار شد ۱۲ تیم در قالب تیم‌های باشگاهی شرکت کرده بودند. مرحله دوم این مسابقات طبق تاریخ اعلامی فدراسیون، ۲۳ و ۲۴ مهرماه در رامسر به میزبانی تیم هورسان مازندران برگزار می شود.

قهرمان مسابقات استقامت لیگ برتر دوچرخه سواری، گفت: اگر مسئولان مربوطه می‌خواهند رشته‌هایی همچون دوچرخه سواری سرپا بماند و در آسیا مدال آور باشد باید در امکانات و لوازم دوچرخه، ورزشکاران و هیئت ها را حمایت کنند تا لوازم اولیه و دوچرخه در اختیار داشته باشند، چرا که به دلیل قیمت بالای این تجهیزات برخی از خانواده ها امکان تهیه آن را برای فرزند خود ندارند. 

عضو باشگاه دوچرخه سواری فولاد مبارکه سپاهان، دوچرخه سواری را یک ورزش تجهیزات محور دانست و افزود: رقیبان آسیایی و اروپایی ما هر دفعه با دوچرخه‌های پیشرفته تر وارد مسابقات می‌شوند، حتی تجهیزات خوبی هم که باشگاه‌ها اکنون در اختیار دارند از تجهیزات بین المللی عقب تر است، اما رقیبان ما سال به سال همگام با تکنولوژی به روز می شوند.

ناطقی درباره دوچرخه سواری شهرستان گلپایگان گفت: در این سری از مسابقات چهار گلپایگانی حضور داشتند. همچنین نفر اول تیم بانوان در رده سنی امید در ایران یک گلپایگانی است. 

از گلپایگان طی سال های اخیر ۱۰ نفر به مسابقات آسیایی اعزام شدند و توانستند سه مدال طلای قهرمانی آسیایی را کسب کنند و در حال حاضر شهرستان گلپایگان در این رشته ورزشی در رده سنی نوجوانان و جوانان، در حال پایه سازی است.