دوچرخه سواری لذت بخش در میان کوه ها

Image for post
Image for post

دوچرخه سواری در کوهستان یکی از هیجان انگیزترین ورزش ها در طبیعت است. بهار کم کم از راه می رسد و آغازی دلنشین برای شروع یک فعالیت و ورزشی جدید است. یکی از لذت بخش ترین ورزش هایی که در فصل بهار و تابستان می توانید آن را انجام دهید، دوچرخه سواری و بطور ویژه دوچرخه سواری کوهستان است. ورزشی شاد و پر انرژی که در فضای پاک کوهستان انجام می شود. اگر شما هم یک مبتدی هستید که فکر می کنید به دوچرخه سواری کوهستان علاقمندید ، این زمان مناسبی است که استارت بزنید.

طبیعییدوچرخه سواری کوهستان راهی عالی برای گشت و گذار است. شما می توانید مسیرهای پیاده روی را طی کنید، از شلوغی شهر دور شوید و در طبیعت گشت و گذار کنید‌. در این مقاله از مجله گردشگری الی گشت راهنمای کامل دوچرخه سواری کوهستان را در اختیار شما قرار می دهیم تا دریابید چه سبکی برای دوچرخه سواری کوهستان برای شما مناسب است و شما به دنبال چه چیزی هستید.

دوچرخه سواری در کوهستان | تاریخچه دوچرخه سواری کوهستان

آغاز دوچرخه سواری کوهستان از دهه ۱۹۷۰ بود که خیلی از دوچرخه سوارها تصمیم گرفتن این رشته رو به جاده های خاکی بکشانند و تقاضای زیادی برای مسابقه های از بالا تا پائین کوه بود. ولی خیلی زود تصمیم گرفتند مسابقه های از پائین تا به بالای کوه( آپ هیل) را هم برپا کنند و اینطور بود که قطعه های تازه برای این کار درست شد و این ورزش خیلی سریع گسترش پیدا کرد.

مفهوم دوچرخه سواری کوهستان

دوچرخه سواری کوهستان از رشته هایی هست که به استقامت، قدرت، تعادل و تسلط کامل به دوچرخه احتیاج دارد. در این ورزش شما باید به طور کامل روی مسیرتان تمرکز کنید و برای هر مانعی که قرار است سر راهتان سبز شود آماده باشید. میلیون ها نفر سراسر دنیا به این ورزش علاقمند هستند و در این زمینه فعالیت می کنند.

انواع سبک های دوچرخه سواری در کوهستان

دوچرخه سواری کوهستان دارای سبک ها و زیرشاخه های متفاوتی است که کراس کانتری، کراس کانتری ماراتن، دان هیل، فور کراس، پرش از خاک، مسابقه های تعقیبی را شامل می شود.