برای دوچرخه سواری در کوهستان چه لباسی بپوشم؟

Image for post
Image for post

راحتی لباس دوچرخه سواری کوهستان

راحتی، شرایط آب و هوایی، ایمنی، سبک دوچرخه سواری و تا حدودی استایل شخصی لباس دوچرخه سواری کوهستان را تعیین می کند. ظاهر دوچرخه های کوهستان با نمونه های معمولی دوچرخه ها تفاوت زیادی دارد، پس پوشش دوچرخه سواری کوهستان هم باید متفاوت باشد. هیچ قانونی وجود ندارد که با پوشیدن شورت های چسبان یا گشاد یک دوچرخه سوار مخالفت کند. اما دوچرخه سواری در کوهستان لذت بخش تر خواهد شد اگر لباس های مناسبی داشته باشید که هر کجا و به هر شیوه ای بخواهید حرکت کنید و احساس راحتی داشته باشید.

به طور کلی، دوچرخه سواران و سرازیری دوستان کوهستان، تمایل دارند که لباسی متشکل از شورت های گشاد، بالشتک پر و یک پیراهن راحت انتخاب کنند. لباس دوچرخه‌ سواری در زمان حرکت، همواره با شما حرکت می‌کند و آن را جزئی از بدن‌ تان احساس خواهید کرد. این ویژگی به ویژه در قسمت پا بسیار اهمیت دارد. چرا که پاها بیشترین حرکت را در هنگام دوچرخه‌سواری خواهند داشت. به همین دلیل است شورت‌ های دوچرخه‌ سواری از پارچه لاکرا ساخته می‌ شوند تا کشش لازم را فراهم کنند.

شورت ورزشی و بالشتک مناسب جهت دوچرخه سواری کوهستان

بیشتر شورت های دوچرخه سواری کوهستان از پارچه های محکمی تولید می شوند و دارای جیب های زیادی هستند. هرچه نیاز دوچرخه سوار به محافظت در برابر ساییدگی بیشتر شود، وزن و طول پارچه مورد استفاده نیز افزایش می یابد. به عنوان مثال، برای سواری در سرازیری نسبت به سربالایی، به شورت هایی ضخیم تر و بلندتر نیاز دارید. شورت‌های دوچرخه‌سواری در قسمت وسط و نشیمنگاه دارای پد و فوم ضخیم و می‌باشند که می‌تواند ضربات حین دوچرخه‌ سواری را بگیرد. شاید از مهم‌ ترین ویژگی شورت‌ های دوچرخه‌ سواری پد و لایه‌ ای از پارچه نرم است که بر روی پوست شما قرار می‌گیرد.