آبشار سپهسالار

Image for post
Image for post

در کرج آبشار های زیبای بسیاری وجود دارد که یکی از زیبا ترین و بکر ترین این آبشار ها، سپهسالار است. بیشتر مردم، سپهسالار را به نام عروس جاده چالوس می شناسند زیرا طبیعت فوق العاده  آن چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند! از این رو به شما پیشنهاد می کنیم؛ هر چه سریع تر بلیط قطار کرج را خریداری کنید و به تماشای سقوط زیبا و با شکوه این آبشار بروید و لذت آب بازی در آن جا را از دست ندهید. مطمئنا از سفر به این منطقه سر سبز و خاص پشیمان نخواهید شد و سفر به آن جا برای تان یک خاطره به یاد ماندنی می شود.

برای رزرو هتل عباسی اصفهان می توانید از مستر بلیط کمک بگیرید.

تاریخچه

این آبشار رویایی قدمتی تاریخی دارد و از سال های خیلی دور تا کنون، مردم برای تفریح به آن جا می روند. برخی افراد این آبشار را با نام آبشار هفت خوان نیز می شناسند زیرا یک قله بسیار قدیمی در نزدیکی آن به همین نام وجود دارد.

نقشه و معرفی بخش های مختلف

اگر به دیدن این آبشار بروید، در مسیر روستای سپهسالار آبشار های بزرگ و کوچک بسیار زیادی را مشاهده خواهید کرد و پس از طی کردن مسیر ۱ الی ۱ و نیم ساعته به آبشار می رسید. آبشار سپهسالار یکی از نایاب ترین و دیدنی ترین نقاط این شهر است که چمنزارها و باغ ‌های زیادی در سر تا سر آن وجود دارد. توجه داشته باشید که یک مسیر کوتاه برای رسیدن به این آبشار را باید به صورت پیاده طی کنید و از رودخانه عبور کنید. دره اطراف این آبشار در ابتدا گسترده است و هر چه به آبشار نزدیک تر شوید، تنگ تر می شود. شما می توانید تمام بلیط های سفر خود را به صورت اینترنتی از سایت مستر بلیط تهیه کنید و به دیدن این آبشار خروشان بروید.

این آبشار بلند از دامنه کوه سرازیر می ‌شود و حدود 20 متر ارتفاع دارد و آب آن نیز بر روی یک سطح مسطح فرود می آید و همین امر موجب می شود که آب آبشار مستقیم به حرکت خود ادامه دهد. دره و آبشار سپهسالار از مناطق ییلاقی جاده پر پیچ و خم چالوس محسوب می شوند، اما رفتن به آن جا ارزشش را دارد! نا گفته نماند که یک غار زیبا در دامنه شمالی آبشار سپهسالار قرار گرفته است که مردم آن منطقه معتقد اند که با غار یخ مراد که در فاصله‌ ای بسیار دور قرار از این منطقه قرار دارد در ارتباط است. آبادی های این منطقه کوهستانی، در دره های پر شیب و ناهموار آن واقع شده اند و به دلیل کمبود زمین های کشاورزی، مسکونی و همچنین سرد بودن دره ها زندگی در آن جا تا حدودی سخت است، به همین علت مناطق دارای سکونت در آن اطراف کم هستند. پیشنهاد می کنیم در فصل های بهار و تابستان با خرید بلیط اتوبوس کرج به دیدن این جاذبه پر بازدید بروید.

شرایط بازدید

بازدید از این جاذبه گردشگری کاملا رایگان است و شما می توانید هر لحظه که بخواهید به آن جا بروید. فراموش نکنید که در حین سفر، تجهیزات مهم و ضروری از جمله کارت شناسایی، غذای کافی، یک دست لباس اضافه، کفش مناسب کوه پیمایی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، کلاه، عینک آفتابی، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی را همراه خود داشته باشید.

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

آبشار سپهسالار کرج در استان البرز، شهرستان کرج، جاده چالوس بعد از پل خواب آسارا واقع شده است و اگر با استفاده از خودروی شخصی به آن جا بروید حدوداً ۱ ساعت و نیم در راه هستید. ممنون از این که در این بخش از مجله مستر بلیط نیز همراه ما بودید.