ریزش مو، بلای جان

ما در طول زندگی، روزانه بین ۵۰ الی ۱۰۰ تار مو را از دست می‌دهیم. هر چقدر که سن بالاتر می‌رود، موها نازک‌تر و شکننده‌تر می‌شوند و این مسئله به ریزش مو سرعت می‌بخشد. بیماری‌هایی مثل کم کاری و پرکاری تیروئید، برخی عفونت‌ها، سرطان و روش‌های درمان آن مانند شیمی درمانی و غیره میتواند منجر به ریزش مو شود. حالات روحی و اختلالاتی که از بابت کمبود ویتامین یا کم خونی و حتی بیماری‌های مزمن در بدن ایجاد می‌شود، نیز می‌تواند بر ریزش مو تاثیر بگذارد.

علائم ریزش مو

  • کنده شدن راحت موها به هنگام کشیدنشان،
  • تجمع مقدار زیادی مو در موگیر چاه بعد از استحمام،
  • جدا شدن مقدار زیادی مو هنگام بستن یا شانه‌ کردن موها،
  • ریختن تعداد زیادی مو بر روی بالشت بعد از خواب شبانه.

درمان ریزش مو 

مصرف مقادیر کافی پروتئین برای جلوگیری از ریزش مو اهمیت ویژه‌ای دارد. ماهی، مرغ و گوشت قرمز، تخم مرغ و حبوبات مهم‌ترین منابع پروتئین در رژیم غذایی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.

مدیریت استرس در جلوگیری از ریزش مو نقش مهمی دارد. برای کاهش استرس‌های خود می‌توانید از دوستان، خانواده، مشاوران روانشناس یا کلاس‌های آموزشی مدیریت استرس استفاده کنید.

درمان ریزش مو با ماساژ یکی دیگر از راه های کاهش ریزش مو  سر است. ماساژ یک عمل جایگزین رایج برای سلامتی است که برای بهبود گردش خون و کاهش تنش استفاده می شود. با این حال، می تواند محرک خوبی برای رشد مو نیز باشد. برای اینکه با این روش درمانی و موثر آشنا شوید در اینجا کلیک کنید.