صادرات میوه از ایران

یکی از مشاغل پرطرفدار در ایران صادرات میوه است. همه می دانیم که ایران به دلیل شرایط آب و هوایی عالی در چهار فصل، شرایط مساعدی برای پرورش انواع میوه ها در خاک خود دارد و این مزیت بسیار خوبی برای ما در ایران است. کیفیت عالی میوه های ایرانی بر هیچکس پوشیده نیست و در مرزهای مشترک و غیر مشترک طرفداران خاص خود را دارد. سود خوب صادرات میوه باعث شده تا تجار زیادی در این زمینه سرمایه گذاری کنند. البته این سرمایه گذاری ها بسیار درست بوده و نتیجه مطلوب حاصل شده است. سیب، انار، کیوی، لیمو شیرین، لیمو ترش، پرتقال، زردآلو، گیلاس، آلبالو، هلو، شلیل، آلو، انگور، خرمالو، گلابی، گلابی و 5 میوه از برترین میوه های صادراتی ایران به کشورهای اروپایی و آر. غیر اروپایی..

صادرات میوه مزیت های زیادی دارد و یکی از مهمترین مزیت ها بحث ارزآوری و توسعه اقتصاد کشور است. در کنار این موضوع، ارتقای محصولات ایرانی در سطح بین المللی و شناخت آن و تلاش برای تولید محصولات با کیفیت بالاتر است. البته علاوه بر تولید، بحث اشتغال زایی نیز به راحتی مطرح می شود و صدها جوان ایرانی می توانند معیشت خانواده خود را تامین کنند. یکی از مهمترین موضوعاتی که در صادرات میوه باید رعایت شود بحث استانداردهای کشور مبدا و کشور مقصد در واردات و صادرات است. بدون رعایت قوانین صادرات و واردات هر کشور، شرایط مناسبی برای صادرات و واردات کالا و محصولات فراهم نمی شود. در ادامه این موضوع و صادرات میوه به کشورهای مختلف را برای شما بیشتر خواهیم گفت. لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید..

فرآیند صادرات میوه
فرآیند صادرات میوه بسیار حساس و سیستماتیک است، افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند باید از قوانین صادرات میوه آگاه باشند. مهمترین قوانین صادرات میوه شامل موارد زیر است:

- شناخت بازارهایی که به راحتی می توانید محصول مورد نظر خود را ارسال کنید

- شناخت کامل شرکتی که قرار است محصولات صادراتی به آن تحویل داده شود

- پرداخت تعرفه مربوط به صادرات میوه

- به یکی از شرکت های ترخیص کالا مراجعه کنید

- عقد قراردادهای لازم

- رعایت استانداردهای لازم برای بسته بندی و نگهداری محصولات صادراتی

اخذ و دریافت تاییدیه از وزارت بهداشت

اخذ مجوز ترخیص کالا از گمرک

- از طولانی شدن زمان ارسال خودداری کنید

- هماهنگی با واحد تدارکات

- انجام تحقیقات بازار

- محاسبه هزینه های صادرات میوه

- تبلیغات بسیار حرفه ای و هدفمند انجام دهید

- یکی از موثرترین راه های انتقال و جابجایی میوه را انتخاب کنید

بسیاری از باغداران به دنبال راه هایی برای صادرات میوه هستند تا با صادرات میوه به سود بیشتری دست یابند که در بسیاری از موارد باعث کاهش عرضه در بازار و در نتیجه افزایش قیمت میوه در بازار می شود، البته برنامه های دولت نیز درازمدت تدارک دیده شده است. مدتی برای جلوگیری از این موضوع اقدام کرده و سعی در جلوگیری از افزایش قیمت میوه در کشور دارد.