چگونه انرژی سبز رتبه بزرگترین تولیدکننده‌های برق در جهان را جابجا می‌کند

بخش انرژی جهان سفری را به آینده ای پاک، سبز و کم کربن به واسطه‌ی استفاده از نیروگاه‌های بادی و پنل‌های خورشیدی آغاز کرده است.این سفر قطعا طولانی خواهد بود. طبق گزارشات آژانس بین المللی انرژی، ما هنوز 80٪ باورنکردنی از انرژی اولیه خود را از سوخت‌های فسیلی به دست می آوریم. نفت با 32٪ ، ذغال سنگ 27٪ و گاز طبیعی 23٪.

در سال های آتی دنیا ناچار به استفاده از انرژی های تجدید پذیر خواهد بود
در سال های آتی دنیا ناچار به استفاده از انرژی های تجدید پذیر خواهد بود
در سال های آتی دنیا ناچار به استفاده از انرژی های تجدید پذیر خواهد بود

انتقال انرژی به سرعت در حال انجام است زیرا شرکت‌های تاسیساتی جهان می‌توانند تریلیون‌ها دلار مورد نیاز برای پوشش تپه‌ها و مراتع جهان را با استفاده از صفحات فتوولتائیک کافی، توربین‌های بادی و راکتورهای هسته‌ای برای جایگزینی الکترون‌های کثیف با الکترون‌های تمیز سرمایه‌گذاری کنند.

هیو وین تحلیلگر صنعت برق از موسسه تحقیقاتی SSR می‌گوید كه سرمایه‌گذاران باید با این فرض عمل كنند كه دولت‌های جهان فقط برای روشن كردن پیچ‌های بزرگترین آلاینده‌ها با شدت بیشتری حركت می‌كنند. دی اکسیدکربن از طریق مالیات کربن، میزان مجاز تولید گازهای گلخانه ای و تجارت، از هر طریقی یا دیگری تنظیم می شود. آن دسته از شرکت‌هایی که میزان تولید گازهای گلخانه ای سرسختانه زیادی دارند، مجبور به پرداخت هزینه برای آلودگی هستند در حالیکه شرکت‌های دارای انتشار آلاینده کم از مزیت هزینه (و سودآوری) برخوردار می شوند.

با کاوش در وین وی دریافت که "کثیف ترین" خدمات شهری با ناوگان زغال سنگ در چین، روسیه و هند است. طبق محاسبات وی  China Resources Power و Huaneng Electric هر دو ، 97 تن دی اکسید کربن در هر مگاوات ساعت تولید شده ساطع می کنند (تقریباً برق کافی برای تأمین برق 1000 خانه برای یک ساعت). همچنین در دامن کربن Datang با 0.94 تن در میلی آمپر ساعت ، Inter RAO با 0.93 و Zhejiang Zheneng با 0.90 قرار دارند.

در طرف دیگر مقیاس ما برنامه‌های برق سنگین با انرژی هسته‌ای را می یابیم: با Exelon با 5 تن در میلی آمپر و Electricite de France با 8. غول تجدیدپذیر اسپانیایی Iberdrola و برنامه پیشرو جنوب شرقی ایالات متحده NextEra (شرکت مادر Florida Power & Light) با 0.21 گره خورده اند.
به گفته وین میانگین تولید جهانی انرژی الکتریکی 52/0 تن در میلی آمپر ساعت است. شرکتهای قابل توجهی در سمت اشتباه این میانگین وجود دارند اما فرصت بهبود سریع در ترکیبات تجدیدپذیر آنها را دارند. Saudi Electric (.65 تن در میلی آمپر ساعت) از آن جهت بی نظیر است که بیش از نیمی از انرژی خود را با سوزاندن نفت تولید می‌کند که پادشاه آن امیدوار است با سرمایه گذاری در میادین خورشیدی به سرعت تعادل یابد. در ایالات متحده ، NRG Energy مستقر در هوستون، به طور متوسط ​​68/8 تن در میلی آمپر ساعت است زیرا گیاهان قدیمی تولید شده با سوخت زغال سنگ به طور قابل توجهی آلوده‎‌تر از همتایان منطقه ای خود هستند.

اگر حق با او باشد ، این می تواند طی دهه آینده منجر به تغییر چشمگیر در صفحات Forbes Global 2000 شود ، زیرا شرکت هایی که قبلاً به سمت تولید گازهای گلخانه ای کمتر رفته اند با هزینه آلاینده ها سود می برند.

در همین حال برخی از شرکتهای نرم افزاری که به تدریج فکر می‌کنند مشتاق استفاده از ابزارهای جدیدی هستند که از پیشرفت در یادگیری ماشین و هوش مصنوعی تکامل یافته اند. برای مثال شرکت‌های Forbes Global 2000 South Company ، Exelon و Dominion Energy همه مشتریان استارتاپی به نام Urbint هستند که توسط کوری کاپاسو تأسیس شد و بیش از 40 میلیون دلار بودجه برای زیرساخت های هدایت شده خود از AI جمع آوری کرده است. سکوی ایمنی کاپاسو می گوید: "خسارات وارده به زیرساخت‌های مهم در حال افزایش است و می‌تواند باعث انتشار مضر متان شده و تهدید بزرگی برای امنیت عمومی باشد." "جلوگیری از آنها نه تنها برای مبارزه با تغییرات آب و هوا بلکه برای محافظت از کارگران و مردم نیز حیاتی است."

سیستم Urbint سوابق و نقشه‌های لوله‌ها، خطوط، مجراها را جمع می‌کند و مدلی از دنیای واقعی را می سازد. Emeka Igwilo ، مدیر ارشد داده در South Company Gas ، خود یک بخش از شرکت جنوبی مستقر در آتلانتا (49/9 تن در میلی آمپر ساعت) ، می گوید: "این یک" تبدیل کننده ترین "ابزار است که توضیح می دهد خطرناکترین قسمت هر برنامه شغل این شرکت زمانی است که افراد شروع به حفاری در املاک خود می‌کنند بدون اینکه ابتدا با شرکت خدمات خود تماس بگیرند. هر سال شرکت جنوبی 2.2 میلیون "بلیط" تولید می کند که مشتری قصد حفاری دارد و شرکت از نظر قانونی موظف است کسی را برای بررسی و علامت گذاری مسیرهای خطوط دفن شده و مجاری بفرستد. علی رغم بهترین نیت ها، انسان‌ها خسته ، عجله کرده و اسناد را دوبار چک نمی کنند و هر ساله در مناطق جنوبی با 5000 مورد خسارت مواجه می شوند.

Urbint مدل های دیجیتالی خود را با گزارش های خسارت تاریخی تطبیق می دهد ، بهتر است بدانید که قبلاً چه تصادفاتی رخ داده است و احتمالاً دوباره احتمال دارد. این سیستم برای هر مکان خطرات خاص حفاری را مشخص می کند ، حتی پیشنهاد می کند که آیا نیروی انسانی بیشتری به کار اضافه کنید. ایگویلو می گوید: "این ابزار گذشته از آنچه مغز انسان در اتصال نقاط به وقایع ظاهراً بی ارتباط انجام می دهد ، گسترش می یابد." "اکنون من افرادی ندارم که به دنبال مشکل می گردند ، می توانم آنها را به جایی که باید بروند هدایت کنم." جنوب اوربین را بیرون زد t به بخش Nicor در سال 2019 و به کل شرکت در سال گذشته. آنها در حال حاضر شاهد بهبود مستمر در کاهش حوادث هستند.
جلوگیری از نشت و حوادث همه به کاهش اثر کربن یک شرکت کمک می کند. اما نه greentech و نه A.I. برای نجات ما کافی خواهد بود ایگویلو می گوید: "هر کاری که می کنید ، کسی باید آچار را برگرداند." "این فقط تقویت کار بدنی است. این ابزار پیش بینی می کند ، اما کسی باید مداخله کند. " فعلاً هنوز به عضله نیاز داریم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی پذیرفتن یادگیری ماشین و هوش مصنوعی توسط برخی از بزرگترین شرکتهای برق دنیا ، کاری را که Spot ، سگ ربات Boston Dynamics در شرایط خطرناک انجام می دهد ، بررسی کنید.