چگونه در سایت برچسب بزنیم؟

سلام عرض میکنم خدمت کاربران عزیز وبسایت پرسیت . یک بار دیگه با من حامد تقی پور از وبسایت برنامه اندروید همراه باشید تا به سراغ یک موضوع مهم دیگر در مورد سایت برویم.

Tag یا برچسب وسیله‌ای برای بهتر دیده شدن محتوای سایت می‌باشد. در واقع می‌توان برچسب را نوعی دسته بندی کوچک تلقی کرد. فرض کنید سایتی با محتوای موزیک در اختیار دارید. شما قصد دارید تا پس از مدتی فعالیت در سایت خود یکسری موزیک با موضوعی خاص بگذارید. برای مثال قصد دارید تا چند آهنگ کردی شاد در سایت خود قرار دهید. در این جا یک مسئله‌ای به وجود می‌آید. ما در سایت دسته بندی با نام آهنگ کردی داریم، اما اگر بخواهیم آهنگ کردی را به چند دسته بندی کوچک‌تر یعنی شاد، غمگین و... تبدیل کنیم، مدیریت سایت را بسیار سخت خواهد شد، در ثانی اینکار باعث گیج شدن کاربر نیز می‌شود. بهترین راهکار برای این مشکل چیست؟ بهترین راهکار در این است که دسته بندی با نام آهنگ کردی ایجاد کنید. در مرحله دوم هنگامی که آهنگ کردی شاد را در سایت قرار دادید از برچسب " آهنگ کردی شاد " استفاده کنید. برچسب‌هایی نظیر " آهنگ شاد " و " آهنگ کردی " نیز می‌تواند بسیار جذاب باشد.

به همین دلیل استفاده از تگ یا برچسب یکی از موارد الزامی برای هر سایت یا وبلاگی می‌تواند باشد. اما آیا این تگ فقط در سایت یا وبلاگ کاربرد دارد؟ پاسخ سوال خیر است. در سایت‌های مختلف اشتراک گذاری ویدئو یا عکس یا حتی پروژه نیز با این مورد رو به هستیم. چرا راه دور برویم؟ هنگامی که قصد دارید ویدئویی را در آپارات آپلود کنید از شما درخواست می‌کند تا برچسبی را برای محتوای خود انتخاب کنید. سراغ گزینه‌های نزدیک تر برویم. در همین سایتی که شما دارید محتوای بنده را مطالعه می‌کنید، از من درخواست شده تا تگ برای محتوای خودم به کار ببرم. پس اهمیت برچسب بر هیچکس پوشیده نیست. 

اما چگونه باید از این برچسب‌ها استفاده کرد؟ عدم استفاده درست از تگ و برچسب برای سایت بسیار مضر است.

کوتاه باشد:

برچسب‌های استفاده شده باید کوتاه باشد. منظورم از کوتاه یک کلمه یا دو کلمه نیست. منظورم این است که اگر قصد دارید در مورد یک آهنگ لری زیبا از فلان خواننده خوش صدا تگ گذاری می‌کنید، بهتره که این تگ‌ها کوتاه و به این شکل باشند : " آهنگ لری " - آهنگ شاد لری " - " آهنگ شاد " . متاسفانه دیده شده که عزیرانی به این شکل تگ گذاری کردند : " آهنگ شاد لری از استاد فلانی " . این سبک از تگ گذاری بسیار نادرست است. بنده برای اثبات این مورد، دوباره شما را به سایت آپارات ارجاع می‌دهم. هنگامی که دارید محتوایی را در این سایت آپلود می‌کنید، در قسمتی از شما خواسته می‌شود که برای ویدئوی خود تگ بگذارید. در این قسمت ابتدا کلمه " طنز " را وارد کنید. خواهید دید که میزان تقاضا برای این برچسب بسیار بالاست. حال کلمه " کلیپ طنز باحال " را وارد کنید. خواهید دید که هیچکس حتی یکبار هم از این برچسب استفاده نکرده است. 

کم باشد :

مجدد دست شما را خواهم گرفت و با هم به وبسایت آپارات رجوع می‌کنیم. در بخش تگ گذاری شما مجاز به استفاده تگ بین 3 تا 5 عدد هستید. تگ خوبه اما نباید در استفاده از اون زیاده‌روی کرد. سایت‌هایی را دیده‌ام که 3 خط تگ وارد کردن. اینکار بسیار اشتباه است. شما باید از تعداد تگ بسیار مناسب بین 3 تا 5 عدد استفاده کنید. 

امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید. ضمنان نظرات خودتون رو هم با ما در میان بگذارید.