راهکار افزایش تمرکز

سلام عرض میکنم خدمت کاربران عزیز

ممنونم از کسانی که منو دنبال کردن . امروز در خدمت شما هستم با یک تمرین عالی و یک راهکار توپ برای افزایش تمرکز

همونطور که همتون میدونید موفقیت در کارهایی که انجام میدیم به تمرکز خیلی وابستگی داره . اگر تمرکز خوبی نداشته باشیم قطعا در انجام کارهامون اذیت میشیم و ممکنه خرابکاری انجام بدیم. 

راهکارهای افزایش تمرکز

فضای سبز : یکی از مواردی که خیلی میتواند به تمرکز ما کمک کند، رفتن به فضای سبز است. 

تحقیقاتی که دانشمندان انجام داده اند نشان می‌دهند که قرارگیری در طبیعت مخصوصا فضاهای سبز به رشد مغز کودکان کمک شایانی خواهد کرد.

در یک تحقیق آماده است که کودکانی که بین سنین ۴ تا ۷ سالگی بیشتر در فضای سبز قرار داشتند در مقایسه با دیگر کودکان، قدرت تمرکز بیشتری برخوردار هستند. این نتایج، اهمیت گسترش فضاهای سبز شهری را بیان می‌کند که برای حفظ سلامت کودکان و تقویت توانایی‌ها بسیار مهم است.

یکی از دلایل استفاده از فضای سبز در دانشگاه‌ها و همچنین شرکت‌های مثل اپل، افزایش تمرکز و رشد مغزی کارکنان این شرکت‌ها می‌باشد.

دیگر دانشمندان بیان می‌کنند که پر کردن فضای خالی از دفتر‌ها با گیاهان، بهره وری کارمندان را تا ۱۵ درصد افزایش می‌دهد؛ و همچنین وجود فضا‌های سبز باعث افزایش رضایتمندی افراد در محیط کار می‌شود.

استراحت کافی : 

شواهد نشان می‌دهند که استراحت کردن و خواب کافی برای زمانی کوتاه می‌تواند توانایی شما را برای داشتن تمرکز افزایش دهد. پانزده دقیقه استراحت کردن در بعد از ظهر می‌تواند تأثیر فوق العاده‌ای در انرژی شما داشته باشد، اما فقط پانزده دقیقه استراحت کنید چرا که استراحت بیش از حد انرژی شما را بسیار خواهد گرفت. 

تلفن همراه : بشخصه همیشه با صدای تلفن همراه مشکل داشته‌ام . صدای تلفن همراه ارتعاشاتی را ایجاد خواهد کرد که باعث از بین رفتن تمرکز شما می‌شود. در تحقیقات دانشمندان آماده است که اعلانات تلفن همراه نقش بسیار زیادی در حواس پرتی کاربران داشته است. پس برای تمرکز بیشتر، تلفن همراه را از خود دور کنید.