پیشنهاد‌هایی برای توسعه پرسپت(یک)

Image for post
Image for post

با توجه به اینکه رسانه پرسپت به طور روزانه و مداوم پر جمعیت‌تر می‌شود و آمار بازدید پست‌ها افزایش می‌یابد، در مجموعه پست‌هایی با عنوان پیشنهاد برای توسعه پرسپت امکاناتی که به نظرم اگر باشند، مفید ‌خواهند بود را پیشنهاد میدهم.

البته می‌شد از طریق ایمیل به پشتیبانی این موارد را به تیم پرسپت گفت؛ اما به نظرم اگر این موارد به صورت عمومی منتشر شوند، کاربران دیگر هم می‌توانند با ارسال نظر، ایده‌های مطرح شده را کامل‌تر کنند. بنابراین این پست به صورت عمومی منتشر میشود.

امکانات پیشنهادی:

امکان اضافه کردن نسخه صوتی:

از آنجایی که همه افرادی که از محتوای اینترنت استفاده می‌کنند، بینایی قوی‌ ندارند یا به هر دلیلی نباید فشاری به چشم خود بیاورند، پرسپت میتواند با افزودن امکان نسخه صوتی پست‌ها این امکان را به نویسنده بدهد که پست‌ها را بخواند و پس از ضبط به صورت صوت منتشر کند.

این‌کار هزینه‌هایی برای پرسپت خواهد داشت. هزینه‌هایی مانند هاست و کارهای فنی دیگر ؛ اما با تبدیل کردن این امکان به قابلیت پرمیوم(پرداخت هزینه یا رسیدن به امتیاز۵۰۰) می‌توان اطمینان حاصل کرد که منابع سایت بی‌دلیل استفاده نمی‌شوند.

بنابراین اولین درخواست امکانات من این است.

امکان ارسال اطلاعیه در صفحه:

امکان بعدی که من درخواستش را دارم امکان ارسال یک یادداشت بیست و چهارساعته در صفحه ی پروفایل برای اطلاع رسانی به مخاطبان است.

در واقع اگر بشود نویسنده سایت یک یادداشت در صفحه پروفایلش بنویسد و از زمان قرار دادن پست بعدی یا ویرایش پست‌های قبلی به مخاطب اطلاع بدهد، ارتباط نویسنده و مخاطب بیشتر خواهد شد و جو نسبتا خشک سایت از بین می‌رود.

قابلیت انتشار پست‌ها به صورت pdf

قابلیت بعدی که به نظرم خیلی مفید است، انتشار پست به صورت pdf است. اشخاصی که در این سایت مطالبشان به صورت داستانی است، می‌توانند پست خود را به صورت پی دی اف اشتراک گذاری کنند.

یعنی پرسپت کاری کند که به صورت خودکار پی‌دی اف یادداشت ها ساخته و در گزینه های اشتراک گذاری دیده شوند. البته کاربرد این پی‌دی‌اف‌ها برای بقیه اشخاص هم بسیار است و اگر اضافه شود خیلی مفید خواهد بود.

اگر شما هم امکاناتی در نظر دارید در کامنت‌ها بنویسید.