تجربه کاربری من از نرم افزار ۷۰۳۰

اگر پست‌های قبلی مرا مطالعه کرده باشید، می‌دانید که من از نوشتن در مورد تجربه‌های کاربریم از نرم‌افزارهای گوناگون لذت می‌برم. خصوصا در مورد نرم‌افزارهایی که به شکلی متمایز از رقبای خود باشند. مثلا در پست تجربی کاربری من از مرورگر kiwi به شکلی خیلی ابتدایی این نرم‌افزار رو معرفی کردم که البته جزو پربازدیدترین پست‌های من هم هست.

در این پست، قصد دارم تجربه کاربری‌ام از سایت و نرم افزار 7030 را برایتان بنویسم که طی این دو سالی که من از آن استفاده می‌کنم توانسته کاربران بسیاری را جذب خود کند و خب، انصافا قابلیت‌های بسیاری خوبی دارد که در کنار سرعت بالا و ظاهر آراسته سایت و نرم افزار، تجربه لذت بخشی را به مخاطب ارائه می‌کند. در صورتی که دوست دارید بیشتر در مورد این استارتاپ بدانید، همراهم باشید.

7030 چه استارتاپی است؟

Image for post
Image for post

در طی ده سال اخیر با رشد فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات، کم کم خیلی از روش‌های خرید کردن تغییر کرده‌اند. از رشد کم‌سابقه و بی‌نظیر دیجی کالا گرفته تا به وجود آمدن اسنپ و دیگر استارتاپ‌های کار راه انداز امروزی، همه به لطف رشد این فناوری به وجود آمده‌اند. 

حوزه خرید و فروش شارژ و اینترنت هم از این قاعده مستثنی نیست و طی این سال‌ها، شرکت‌هایی مثل ایرانسل و همراه‌اول نرم‌افزارهای مخصوصی را برای ارائه خدمات خود ساخته و معرفی کرده‌اند و چند استارتاپ کم شهرت‌تر نیز‌، با پیروی از این قاعده تلاش کرده‌اند تا پاسخگوی نیاز کاربران ایرانی باشند.

یکی از این استارتاپ‌ها، هفتادسی است. سامانه‌ای که توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف ساخته شده و تلاش کرده با ایجاد یک سامانه جامع خدماتی مثل خرید شارژ و بسته اینترنت، اهدای نیکوکاری به خیریه‌ها، پرداخت قبض و کسب در‌آمد از همکاری در فروش را در یک اپلیکیشن اندروید و ios به کاربران خود ارائه دهد.

برای اینکه بهتر بتوانیم در مورد هر یک از این قابلیت‌ها حرف بزنیم، لازم است که به صورت یک به یک آنها را بررسی کنیم:

خرید شارژ

سامانه خرید شارژ
سامانه خرید شارژ
سامانه خرید شارژ

برای خرید شارژ از سامانه هفتاد سی کافی است که شماره تلفن خود را وارد کنید و پس از تعیین نوع شارژ و مبلغ شارژ روی دکمه خرید بزنید. بعد از انجام این مراحل به سادگی وارد درگاه پرداخت شده و پس از پرداخت هزینه شارژ را دریافت می‌کنید و معمولا، وقتی که از درگاه پرداخت به سایت بازگردید با پیامی رو به رو می‌شوید که می‌گوید مبلغی را به عنوان سود خرید دریافت کرده‌اید.

خرید اینترنت

Image for post
Image for post

برای خرید بسته اینترنت هم باید تقریبا مسیر مشابهی را طی کنید. شماره سیمکارتی که با آن بسته می‌خرید را می‌نویسید و پس از انتخاب نوع سیم‌کارت جست‌وجوی بسته را زده و بسته مورد نظرتان را می‌خرید. طبق آن چیزی که من تاکنون تجربه کرده‌ام‌، بابت هر خرید بالای 100 هزار تومان چیزی بین 1000 تا 2000 تومان با عنوان سود خرید به اعتبار حساب کاربری‌تان افزوده می‌شود که بعدا می‌توانید آن را برداشت یا با آن چیزی را بخرید.

کسب در‌آمد از بازاریابی

Image for post
Image for post

همانطور که مشاهده می‌کنید، هفتاد سی سیستم افیلیت مارکتینگ خاصی را راه اندازی کرده است. در این سیستم شما می‌توانید به دو شکل به کسب درآمد بپردازید: جذب زیرمجموعه و خرید از 7030.

در روش اول شما شناسه دعوت خود را ساخته و با ارسال آن برای دیگران و عضویت آنها در سیستم از سود هر خریدی که آنها انجام دهند 40 درصد کمیسیون می‌گیرید و همراه با روش اول که 30 درصد از سود هر خرید را به دست ‌می‌آورید، مجموعا 70 درصد از سود خرید به عنوان کمیسیون به شما پرداخت می‌شود.

این روش درآمدی به نوبه خود خیلی جالب است و در صورتی که بتوانید به شکل موثر و زیاد کاربران را جذب وبسایت 7030 کنید درآمد بالایی خواهید داشت؛ اما خب همانطور که در عکس بالا دیدید درآمد پرداخت شده به من در طی یک سال اخیر که با خرید شارژ و اینترنت به دست آمده، چندان زیاد نبوده و بیشتر تمرکز سایت روی سیستم افیلیت است.

بخش‌های دیگر

Image for post
Image for post

علاوه بر بخش‌های خرید شارژ و بسته اینترنت، 7030 بخش‌هایی را به مرور وارد سامانه خود کرده که در دو دسته آنها را تقسیم بندی نموده: پرداخت قبض و نیکوکاری.

در بخش پرداخت قبض شما می‌توانید قبض آب، برق، گاز و تلفن را به اشکال مختلف واریز کنید که به خاطر سرعت بالا و یکی بودن قیمت‌های درون سایت، امکان خطای شما کمتر می‌شود.

در بخش نیکوکاری هم شما می‌توانید از درآمدها یا اعبتاری که بنا به دلایل مختلف خریداری می‌کنید مبالغی رو به خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد بپردازید که صرف کارهای خیر می‌شود و تقریبا با خیریه‌ها و نهادهای زیادی همکاری دارند که می‌توانید به دلخواه یکی را انتخاب و پول مورد نظر را واریز کنید.

چه چیزی 7030 را متمایز می‌کند؟

تمام امکاناتی که در بالا عنوان شده را ما می‌توانیم با نصب نرم‌افزارهای مخصوصی داشته باشیم. در واقع هفتاد سی آمده و روی چیزی سرمایه گذاری کرده که رقابت بسیاری دارد و برای رشد، محکوم به داشتن خلاقیت و ایجاد یک وجه تمایز اساسی با رقبایش است. 

به نظر من، هفتاد سی برخلاف رقبایش سر و ساده است. نه خبری از تبلیغ‌های گسترده شهری و تلویزیونی  است و نه پیامک تبلیغات بیهوده برایتان می‌فرستد. در واقع موسسان و سازندگان آن، یک سامانه‌ای را ساخته‌اند و شهرت آن را به کاربران سپرده‌اند. یعنی عملا به جای کارهای تبلیغاتی و ... روی سادگی و دلنشین بودن رابط کاربری‌شان کار کرده‌اند و با جمع‌آوری چند قابلیت مورد نیاز، منتظر کاربران مانده‌اند.

خب ساده‌اس دیگر. کافی بوده تعدادی کاربر جذب شوند و از برنامه کسب در‌آمد و قابلیت‌های آن استفاده کنند. بعد دیگر برای کسب در آمد بیشتر کم کم شروع به تبلیغ در کانال و گروه و سایت و ... می‌کردند. بعد افراد دعوت شده هم برای اولین بار وارد این سایت شده و آن را تجربه می‌کنند و همان کار قبلی را ادامه می‌دهند و یک زنجیره‌ی بزرگ از تبلیغ دهان به دهان در بین کاربران اینترنتی به راه می‌افتد.

اتفاقی که افتاده و حالا 7030 تنها با ساخت یک تجربه کاربری لذت بخش و وسوسه کننده، یک میلیون و پانصدهزار کاربر را جذب خود کرده. 

در واقع اگر بخواهم در یک جمله حرفم را خلاصه کنم: وجه تمایز هفتاد سی، جذابیت و سادگی آن است!

می‌خوام عضو جامعه‌ی 1.5 میلیونی 7030 بشم!

حرف آخر

در این پست از تجربه کاربریم در نرم افزار 7030 گفتم و توضیح دادم که این استارتاپ چطور توانسته با یک ایده تکراری، تبدیل به یک سامانه و بزرگ کم رقیب شود و دلیل موفقیتش را هم از نظر خودم توضیح دادم. در هر صورت امیدوارم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد و اگر با این سامانه کار کرده‌اید نظرات خود را برایم بفرستید!


مطالب مشابه