آیا کسب در آمد از کوتاه کنندگان لینک ممکن است؟

Image for post
Image for post

حدود دو ماه قبل، مطلبی نوشتم با عنوان معرفی برترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک ایرانی و در آن ده سرویس برتر از نظر خود را معرفی کردم. در آن مطلب برخی از سرویس‌ها قابلیت کسب در آمد را داشتند. یعنی شما وقتی لینک را کوتاه می‌کردید و به مخاطب میدادید و مخاطب وارد میشد، اول به یک صفحه تبلیغ می‌رفت و بعد اجازه ورود به سایت اصلی را داشت. درآمدی هم که می‌دادند متفاوت بود؛ اما همیشه نصف قیمت هر نمایش تبلیغ بود.

اما آیا واقعا این‌‌کار سود دارد؟ نیازی به تست کردن هم نیست. فقط کافی است که یک محاسبه ساده کنید. 

فرض کنید مثلا بابت هر نمایش لینک و کلیک توسط مخاطب یکتا، شما 13 تومان دریافت کنید. برای اینکه 13000 تومان(حد برداشت سایت‌ها معمولا 10000تومان هستند) برداشت کنید باید 1000 بازدید از لینک‌های شما توسط افراد با سیستم‌های مختلف شود. ما فرض را بر این قرار می‌دهیم که شما یک سایت دانلودی با روزانه ده هزار دانلود دارید که تمام لینک‌ ها کوتاه شده هستند. 

یعنی با این کار به طور متوسط و روزانه 130000 هزارتومان دریافت میکنید. البته که همه سایت ندارند. سایت‌هایی هم که از این روش برای در آمد استفاده می‌کنند پس از چند هفته تعداد کاربرانشان به شدت کم می‌‌شود؛ اما با همین یک محاسبه ساده و اینکه شما ممکن است اصلا رسانه‌ی پربازدیدی نداشته باشید یا دارید و باعث ریزش مخاطبانتان می‌شود، می‌توانم خیلی خلاصه و خوب بگم که این روش هیچ فایده‌ای ندارد.

بنابراین اگر به فکر کسب در آمد از این‌جور روش‌ها هستید(دیدن تبلیغات، سایتای فاست وکوتاه کنندگان لینک) یک محاسبه ساده کنید تا متوجه شوید که هیچ یک از این روش‌ها فایده‌ای برایتان ندارد.

پی نوشت: این را پس از دیدن چندتا تبلیغ این سایتا دیدم، گفتم بنویسم در موردشون.