آموزش نصب افزونه فونت آرا در kiwi browser

Image for post
Image for post

در پست"تجربه من از کار با kiwi browser" گفتم که این نرم افزار قابلیت نصب افزونه‌های کروم را در گوشی دارد. برای همین هم تصمیم گرفتم در پستی جداگانه  نحوه نصب یکی از پرکاربردترین افزونه‌های  فارسی را با نام "فونت آرا" بگذارم.

اگر از نرم افزار kiwi browser استفاده میکنید و نمی‌دانید چگونه بر روی آن افزونه‌ای نصب کنید، در ادامه این پست با من همراه باشید.


مرحله اول:

در مرحله اول باید وارد لینک نصب افزونه در گوگل کروم شوید. توجه کنید که باید برای ورود از kiwi browser استفاده کنید. از لینک زیر می‌توانید وارد شوید:

افزونه فونت آرا گوگل کروم

پس از کلیک بر روی لینک زیر، با همچین صفحه‌ای رو به رو خواهید شد:

Image for post
Image for post

برای نصب افزونه باید روی گزینه" Add to chrome" کلیک کنید.

بعد از کلیک افزونه پس از چند ثانیه روی kiwi browser نصب می‌شود.


مرحله دوم:

پس از نصب افزونه، فونت مرورگر و سایت‌هایی که لوگوی‌ آنها در زیر آمده با فعال شدن افزونه خود به خود تغییر میکند:

Image for post
Image for post

اما برای بقیه‌ی سایت‌ها، باید ابتدا وارد سایت شوید و سپس روی " سه نقطه" بالای صفحه سمت راست کلیک کنید.  بین گزینه‌ها افزونه فونت آرا را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید تا با صفحه زیر رو به رو شوید:

Image for post
Image for post

با زدن تیک روی به روی آدرس سایت که پائین لوگوها است برای سایتی که در آن هستید نیز فعال خواهد شد و می‌توانید با انتخاب فونت دلخواهتان از بالای صفحه سایت را با فونت مورد نظر خود مشاهده کنید.


چند نکته مهم:

سازندگان افزونه "فونت آرا" تنها ۱۴ فونت را به صورت پیش‌فرض قرار داده‌اند برای افزودن فونت‌های بیشتر باید همانند تصویر زیر روی گزینه" افزودن فونت دلخواه" کلیک کنید:

Image for post
Image for post

پس از زدن روی این گزینه صفحه زیر برایتان باز می‌شود:

Image for post
Image for post

برای افزودن فونت ابتدا از بخش انتخاب فونت وارد فایل‌هاتون می شوید و فونت مورد نظرتون رو اضافه می‌کنید. پس از آن از بخش نام فونت، اسم فونت اضافه شده را به لاتین می‌نویسید و روی "افزودن فونت" کلیک می‌کنید.

نکته مهم دیگری که در این مورد وجود دارد، این است که افزونه فونت آرا یک افزونه ایرانی است. برای همین هم همه سایت‌‌ها را به صورت خودکار پشتیبانی نمی‌کند و مجبورید به صورت دستی از آن استفاده کنید.

ولی افزونه‌ای مانند "الکسا" یا"IrLinks" خودشان به طور اتوماتیک کار می‌کنند و نیازی به تنظیم دستی نیست.


حرف آخر:

در این پست نحوه نصب و کار با افزونه"فونت آرا" را توضیح دادم و امیدوارم مفید بوده باشد. اگر شما هم تجربه‌ی کار با این افزونه را دارید، برایم توی نظرات بنویسید.

پست بعدی معرفی نرم افزارهای ادیت تصویر خواهد بود.