نکاتی برای برقراری تعادل بین کار و زندگی 

سال نوی همگی دوستان مبارک

سال نو شد، شما هم  احتمالاً کم کم در حال برنامه ریزی برای بازگشت به کارهای قبلی خود هستید. در میان این همه گیری مداوم، زندگی کاری ما به طور قابل ملاحظه ای با زندگی شخصی ما ادغام شده است به طوری که بین این دو جدایی کمی وجود دارد. "بسیاری از کارفرماها مسئولیت های بیشتری را بر عهده کارکنان خود می گذارند و فرهنگ ارتباط آزاد را خارج از ساعات کار سنتی ترویج می دهند و به دلیل ترس از از دست دادن شغل خود، بسیاری از افرادی که از خانه کار می کنند احساس وظیفه می‌کنند تا این خواسته ها را برآورده کنند.

Image for post
Image for post

به گفته دکتر نیکول بورکنز، روانشناس بالینی و نویسنده کتاب" زندگی بهتر خواهد شد"، هرچقدر که در حال حاضر سخت است، اما حفظ تعادل سالم بین کار و زندگی شخصی برای سلامت روحی و جسمی شما ضروری است. . او می گوید: 

"افرادی که مرزهای شغلی یا غیر مقاومتی بین کار و زندگی شخصی خود ندارند ، استرس بیشتری دارند و با گذشت زمان احساس پریشانی می کنند - در نهایت تمام مشکلات سلامتی همراه با آن ایجاد می شود." 

اما ، خبر خوب این است که شما می توانید با ایجاد یک مرز خوب بین زندگی شخصی و شغلی خود ، از این عدم تعادل و تمام پیامدهای منفی آن جلوگیری کنید.

یادگیری چگونگی تعیین مرزها ، شما را در مسیر کنترل فعالیتهای مربوط به کار خود قرار داده و زمان بیشتری را برای خود اولویت بندی می کنید، حتی با پایان همه گیری بیماری. در اینجا پنج عمل مورد تأیید متخصص وجود دارد که به شما کمک می کند عادات عالی  را برای تعادل زندگی و کار و همچنین زندگی شادتر و سالم تر ایجاد کنید.

1- برنامه های تعیین شده برای کار خود مشخص کنید

زمان شروع و پایان روز کاری را مشخص کنید. هنگامی که این زمان ها را تنظیم می کنید (به بهترین شکل ممکن) ، از بررسی ایمیل کار یا حساب های خود خارج از ساعت کاری اختصاص داده شده خودداری کنید.

 دکتر بیورکنز می گوید:

 "با استفاده از برنامه های مختلف و یادآوری های دیجیتالی که به شما امکان می دهد قوانین خود را نقض کنید و به چیزهایی خارج از زمان کار دسترسی پیدا کنید ، از فناوری به نفع خود استفاده کنید"

 "اگرچه فناوری می تواند وقت ما را بگیرد و تعادل کار و زندگی ما را نقض کند ، اما در واقع می توانیم از آن در جهت کمک به  حفظ مرزهایی که می دانیم برای ما سالم است استفاده کنیم." 

این می تواند به معنای تعیین محدودیت های زمانی ، خاموش کردن وضعیت فعال شما یا حتی فعال کردن پاسخ خودکار باشد تا دیگران بدانند خارج از ساعت کاری در دسترس نیستید.

Image for post
Image for post

2- زمان را برای ذهن آگاه و حرکت برنامه ریزی کنید

عدم تعادل بین کار و زندگی شخصی شما می تواند از نظر احساسی خسته کننده باشد و باعث فرسودگی شغلی شود. اطمینان حاصل کنید که هر روز وقت کافی برای رفع فشار و استراحت دارید که برای سلامتی شما لازم است. "عادت کنید که حداقل 10 دقیقه تمرکز یا یوگا را در روز خود بگنجانید. اولویت بندی این زمان به شما کمک می کند تا با توجه به احساس خود ، خود را چک کنید. 

دکتر دیزل توصیه می کند برای تقویت روحیه و شروع روز با تقویت انرژی ، فعالیت بدنی را در برنامه روزانه خود بگنجانید. ”هر تمرینی را که از آن لذت می برید انتخاب کنید و آن را به طور منظم انجام دهید. این روحیه شما را افزایش می دهد و تجربه روز شما را بهبود می بخشد. " چه اول صبح باشد ، چه هنگام ناهار ، یا قبل از خواب ، ایجاد زمان و مکان برای ورزش مداوم و هوشیاری به شما کمک می کند تا آرام باشید و جوان بمانید.

Image for post
Image for post

3- وقت بیشتری را با عزیزانتان سپری کنید

برای انجام کارهایی که دوست دارید با کسانی که دوستشان دارید مرتباً وقت بگذارید. تاریخ های خاصی را برنامه ریزی کنید که مشتاقانه منتظر آنها هستید و با ساعت کار خود مطابقت ندارند. دکتر Beurkens می گوید:

 "این ممکن است شامل شرکت در یک کلاس تمرین آنلاین ، داشتن یک ساعت شاد با دوستان ، قدم زدن با همسرتان یا هر چیز دیگری باشد که می خواهید  در روز یا هفته خود قرار دارید." 

همچنین می توانید با صرف نظر از حضور در زندگی با عزیزان خود و شرکت در رویدادهایی مانند تولد و سالگرد ، در وقت خانوادگی بیشتری سرمایه گذاری کنید. اگر هر رویداد خانوادگی دارید که ممکن است به طور ثابت اتفاق بیفتد ، در صورت امکان برنامه کاری خود را به جای ساختن آن وقایع در برنامه کاری خود ، حول آن وقایع تنظیم کنید.

Image for post
Image for post

یک سرگرمی جدید ایجاد کنید تا علایق شخصی خود را تأمین کنید

بیماری همه گیر COVID-19 بهترین زمان برای تأمل در علایق خود و اتخاذ یک سرگرمی جدید است که دوست دارید. اگر کارمند هستید ، احتمالاً در رفت و آمد وقت و هزینه زیادی صرفه جویی می کنید ، پس چرا آن را به سمت فعالیت یا مهارت جدید نمی گذارید؟ شاید پیوستن به آن کلوپ دویدن ساعت 8 صبح در محله شما ، یا پرورش گل در باغ خانه شما ، یا شاید یادگیری زبان جدید باشد. "به چیزی فکر کنید که برای شما احساس خوبی داشته باشد و به شما کمک کند تا از فشار خارج شوید. این ممکن است زمان خوبی برای جلوگیری از اخبار ، رسانه های اجتماعی و فقط کاری برای خودتان باشد. "دکتر مرادیان اضافه می کند. یافتن هدف در یک سرگرمی نه تنها جرقه خلاقیت درونی شما می شود بلکه شما را ارتقا داده و انگیزه می دهد.

Image for post
Image for post

از روزهای تعطیلات خود استفاده کنید

در حالی که ممکن است در تعطیلات در دوران یک بیماری همه گیر چیزهای زیادی برای انجام کار وجود نداشته باشد ، اما شما برای سلامتی و سلامتی روان خود به آن زمان تعطیل نیاز دارید. کاری انجام دهید که به شما دلداری دهد - شاید این کار ماندن در استراحتگاه و دیدن فیلم یا گذراندن یک هفته در شهر مورد علاقه شما باشد. در طول تعطیلات، در صورت امکان تمام ایمیل ها و حساب های مربوط به کار را نادیده بگیرید و فقط روی سرگرم کردن تمرکز کنید. علاوه بر این ، در طول سال ، خیلی سخت نگیرید - هر وقت بخواهید برای "وقت من" که بسیار لازم است ، استراحت کنید. ”زمانی را که به زمان مرخصی از کار نیاز دارید ، منعکس و ارزیابی کنید ، که این امر شما را به نوع تعادلی که برای آن تلاش می کنید نزدیک می کند. این یک فرایند برای اکثر افراد است ، بنابراین بررسی و دستکاری منظم برنامه ، عادات و مرزهای شما مهم است.

Image for post
Image for post