صندلی ارگونومیک و اهمیت آن

یک کارمند معمولا برای مدت طولانی روی صندلی اداری غیر استانداردی مینشیند و همین صندلی می‌تواند باعث مشکلات جدی سلامتی شود. اضافه کردن یک صندلی اداری ارگونومیک می‌تواند وضعیت شما را به شدت بهبود بخشد، کمردرد را کاهش دهد و در نهایت بهره وری را بهبود بخشد.

Image for post
Image for post

با استفاده از صندلی ارگونومیک راحتی شما در دفتر کار افزایش می یابد. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا تفاوتی بین این نوع صندلی و صندلی های سنتی که در تمام این مدت استفاده کرده اید وجود دارد؟

در واقع، دلایلی وجود دارد که چرا کارکنان ترجیح می دهند از صندلی های ارگونومیک به صندلی های سنتی استفاده کنند. دلایل آن دور از راحتی و وضعیت آرامی که اولی ارائه می دهد نیست.

در این مقاله، ما برخی از دلایل اصلی استفاده از صندلی ارگونومیک در محل کار خود را به شما نشان خواهیم داد. و اگر کارفرما هستید، دلایلی را خواهید دید که چرا باید با استفاده از یک صندلی ارگونومیک به کارمندان خود کمک کنید وضعیت بدنی مناسب داشته باشند و احساس آرامش کنند.

صندلی ارگونومیک
صندلی ارگونومیک
صندلی ارگونومیک

صندلی ارگونومیک چیست؟

این همه سر و صدا در مورد صندلی ارگونومیک چیست؟ چه چیزی آن را خاص می کند؟

صندلی ارگونومیک از آن دسته صندلی‌هایی است که بیشتر در ادارات استفاده می شود. دلیل آن این است که از آنجایی که افراد بیش از 13 سال از زندگی خود را در محل کار می گذرانند، منطقی است که هنگام کار راحت باشند.

صندلی ارگونومیک پر از راحتی و ویژگی‌های قابل تنظیم است که به کارگران یک دفتر اجازه می‌دهد تا وضعیت بدنی مناسب خود را حفظ کنند و در حین کار مفید باشند.

در این مقاله 10 دلیل اصلی را به شما نشان خواهیم داد که چرا کارکنان اداری باید از صندلی های ارگونومیک استفاده کنند، البته اگر قبلاً این کار را نکرده اند.

صندلی ارگونومیک چیست؟
صندلی ارگونومیک چیست؟
صندلی ارگونومیک چیست؟

1. پشتیبانی از وضعیت بدن

هنگام استفاده از صندلی های معمولی که فاقد ارگونومی اولیه هستند، احتمالاً متوجه شده اید که تمایل دارید به جلو خم شوید زیرا آن صندلی ها ارتفاع پشتی مناسبی ندارند.

این یکی از ناهنجاری‌هایی است که صندلی ارگونومیک آن را برطرف می‌کند. با طراحی تمام قد و پشتیبانی از حالت طبیعی، مطمئن هستید که صندلی به بهبود وضعیت شما کمک می کند.

2. افزایش بهره وری

صندلی اداری مناسب می تواند تاثیر زیادی بر زندگی کارمندان شما داشته باشد. مطالعات متعددی انجام شده است که نشان می دهد انتخاب مبلمان اداری با طراحی ارگونومیک و راحت می تواند تأثیر زیادی بر شادی کارکنان و همچنین بهره وری آنها داشته باشد.

3. کاهش درد

کمردرد و گردن درد برخی از شایع ترین دردهای بدن هستند که کارکنان اداری مجبورند با آن دست و پنجه نرم کنند. این معمولاً به این دلیل است که طراحی صندلی‌های سنتی به آنها اجازه نمی‌دهد ساعت‌های طولانی بنشینند و در عین حال از وضعیت صحیح خود حمایت کنند.

با این حال، استفاده از صندلی ارگونومیک نوید آرامش بهتر و کاهش دردهای بدن را می دهد زیرا آن نقاط درد مهم به درستی پشتیبانی می شوند.

4. فشار باسن را کاهش می دهد

وقتی نوبت به نگه داشتن وزن در بدن می‌رسد، باسن‌های شما بیشترین فشار را تحمل می‌کنند. به نظر نمی رسد که برای کارکنان اداری که تصمیم به استفاده از یک صندلی ارگونومیک به جای آن دارند، معمول نیست.

نکته این است که صندلی ارگونومیک با ایجاد عمق مناسب صندلی برای حمایت از باسن به کاهش فشار لگن کمک می کند.

Image for post
Image for post

5. قابلیت تنظیم

مبلمان اداری که انتخاب می‌کنید باید انعطاف‌پذیری لازم برای پاسخگویی به نیازهای هر فرد در دفتر شما را داشته باشد. کارمندان در اشکال و اندازه‌های مختلف هستند و سرمایه‌گذاری روی مبلمانی که می‌تواند با مشخصات کارمندان شما تنظیم شود، می‌تواند به راحتی همه افراد در دفتر و تمرکز روی کارشان کمک کند.

به عنوان مثال، هنگامی که به دنبال صندلی اداری می گردید، به دنبال صندلی باشید که امکان تنظیمات کلیدی مانند ارتفاع صندلی، عمق صندلی، تکیه گاه پشتی و دسته های قابل تنظیم را فراهم می کند. برای نکات بیشتر در مورد نحوه پیکربندی صندلی وظیفه جدید، وبلاگ ما را در مورد پنج نکته ضروری بررسی کنید.

6. افزایش گردش خون

در مطالعه ای که در سال 2010 در مورد گردش خون انجام شد، محققان دریافتند که نشستن تنها به مدت یک ساعت خطر ابتلا به افسردگی، بیماری قلبی، گردش خون ضعیف و کمردرد را افزایش می دهد. ما به افراد توصیه می کنیم مدت زمان نشستن خود را پیگیری کنند و سعی کنند هر 30 تا 45 دقیقه موقعیت خود را تغییر دهند.

انجمن قلب آمریکا گزارش می دهد که هر حرکتی که میزان متابولیسم ما را بالاتر از میزان عادی استراحت ثابت (نشستن) افزایش دهد، می تواند مزایای سلامتی طولانی مدت عمیقی داشته باشد و شانس ابتلا به آن بیماری ها و بیماری های نسبتاً ترسناک را کاهش دهد.

7. ادعای غرامت کمتر کارگران

بسیاری از شرکت ها مبلغی را برای بیمه درمانی کارگران خود کنار می گذارند. در اینجا هزینه‌های کمتری وجود دارد زیرا چنین شرکت‌هایی می‌توانند برای کشف مزایای صندلی‌های ارگونومیک وقت بگذارند و همان را برای کارگران خود خریداری کنند.

از آنجایی که کارمندان هنگام نشستن روی صندلی با تکیه گاه سر و ستون فقرات راحت‌تر هستند، نگران سلامتی خود نیستند. در عوض سلامت آنها بیشتر بهبود می یابد زیرا آنها آرام هستند و خوشحال

به این ترتیب، شرکت‌ها بخش عظیمی از پول را از آنچه که برای هزینه‌های غرامت کارگران و بیمه پزشکی در نظر گرفته‌اند پس‌انداز خواهند کرد.

8. طراحی شده برای همه کاربران

هیچ محدودیتی برای بهره مندی کاربران از استفاده از صندلی ارگونومیک وجود ندارد، و امروزه با وجود تعداد زیادی صندلی کار در اشکال و اندازه های مختلف، صندلی متناسب با فضای کاری و نوع بدن شما وجود دارد.

در حالی که صندلی‌های تخصصی‌تر روی حمایت از قسمت خاصی از بدن تمرکز می‌کنند، صندلی‌های کار قابل تنظیم هستند و برای قرار دادن انواع مختلف بدن طراحی شده‌اند. به این ترتیب، اغلب آنها را در فضاهای کاری مشترک پیدا می کنید.

به همین ترتیب، نباید هر بار که در یکی می‌نشینید، تنظیمات زیادی انجام دهید. یک صندلی کار خوب به طور طبیعی سازگار است.

9. ایمنی بهینه

این واقعیت که صندلی‌های ارگونومیک برای کارمندان اداری ایده‌آل هستند، صرفاً با حدس و گمان به وجود نیامد. در عوض، صندلی ها در آزمایشگاه تست شده اند و برای تضمین ایمنی مطلوب کاربران تایید شده اند.

10. استفاده طولانی مدت

شما مطمئن هستید که خریدهای مکرر نخواهید داشت زیرا صندلی ارگونومیک برای استفاده طولانی مدت طراحی شده است. اگر به دلایلی خراب شد، همیشه می‌توانید از گارانتی برای تعمیر آن استفاده کنید یا دیگری را با تخفیف دریافت کنید.

Image for post
Image for post