یخچال پرده هوا چیست؟ نکات مهم قبل از خرید یخچال روباز فروشگاهی 

یخچال پرده هوا

Image for post
Image for post

یکی از مدرن ترین تجهیزات برودتی مهم و ضروری برای راه اندازی فروشگاه های زنجیره ای و سوپرمارکت ها و...  یخچال پرده هوا می باشد، و از مهم ترین ویژگی های این یخچال فروشگاهی روباز می توان به نداشتن درب آن ها اشاره کرد، و اینکه که دسترسی به محصولات را راحت و آسان می کند، اشاره کرد، و همین نداشتن درب و نوع عایق بندی آن ها  که از نوع فوم پلی یورتان می باشد، باعث می شود، که از هدر رفتن انرژی جلوگیری کند.

یخچال پرده هوا بدون درب را در متراژهای بالا و به صورت تیکه ای تولید می شوند. حتماً در فروشگاه هایی که هر روزه پذیرای مشتریان زیادی هستند، مشتریان باید برای مشاهده ی قیمت محصولات، نوع بسته بندی آن ها و حتی حجم آن ها و یا برای دیدن برچسب انرژی آن ها که میزان کالری آن ها را نشان می دهد، باید بتوانند به راحتی به محصولات غذایی دسترسی داشته باشند.

Image for post
Image for post

پس فروشگاه هایی که با این تجهیزات مدرن می توانند فروش بهتری را نسبت به فروشگاه هایی دارند، که از این تجهیزات استفاده نمی کنند. منظور از پرده هوا بودن یخچال ها این است، که در این یخچال های روباز آن لایه ی نازک برودتی  که در قسمت درب های این یخچال قرار دارد، را پرده هوا می گویند، چون سرمایی که توسط سیستم سرمایشی چرخشی این یخچال مثل یک پرده عمل می کند، و از تخلیه ی سرمایی که در داخل یخچال تولید می شود، و حتی از نفوذ گرمایی که در بیرون محیط یخچال وجود دارد جلوگیری می کند.

انواع یخچال روباز فروشگاهی

یخچال پرده هوا ایستاده موتور سرخود

Image for post
Image for post

موتورهای یخچال های ایستاده موتور سرخود که معمولاً در داخل یا پشت یخچال نصب می کنند. به همین دلیل باید آن ها را در اندازه های کوچک تولید شوند، چون فضای محدودی را به خودشون اختصاص می دهند. هم چنین دارای مصرف انرژی پایینی هستند، و زمان جا به جایی آن ها به مشکلی برنمی خورید.

یخچال پرده هوا ایستاده موتور مرکزی

Image for post
Image for post

 یخچال پرده هوا خوابیده موتور مرکزی

Image for post
Image for post

قیمت یخچال پرده هوا

عوامل تأثیرگذار در تعیین قیمت یخچال پرده هوا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • ابعاد، اندازه، عمق
  • جنس بدنه
  • جنس یراق آلات
  • نوع موتور و عملکرد دستگاه
  • قطعات مصرفی یخچال از بهترین برندها
  • نوع یخچال موتور سرخود یا موتور مرکزی
  • متراژ و...

منبع: