کاربرد دستگاه استرچ پالت + قیمت جدیدترین مدل ها

 

کاربرد دستگاه استرچ پالت + قیمت جدیدترین مدل ها
Image for post
Image for post

دستگاه استرچ پالت یکی از انواع ماشین آلات صنعتی می باشد که در امر بسته بندی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها برای بسته بندی و سلفون کشی انواع پالت در ابعاد مختلف بسیار کاربردی هستند. در دستگاه استرچ پالت با استفاده از رول های پلاستیکی شفاف امر بسته بندی انجام می شود. شیرزاد ماشین از تولید کنندگان معتبر دستگاه های بسته بندی در ایران می باشد.

آشنایی با کاربرد دستگاه استرچ پالت

همان طور که اشاره شد دستگاه استرچ پالت برای بسته بندی و سلفون کشی انواع پالت ها در سایز های مختلف استفاده می شود. به طور مثال شما می توانید قوطی های آب معدنی، پارچه و سایر پکیج محصولات را به راحتی با استفاده از این دستگاه بسته بندی نمایید. دستگاه استرچ پالت و شیرینگ پک کاربردی تقریبا مشابه دارند. استرچ پالت به دلیل هزینه کم بسته بندی و قیمت به صرفه یکی از محبوب ترین دستگاه های بسته بندی در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی کوچک و بزرگ می باشد. این دستگاه نسبت به شیرینگ پک ارزان تر بوده و به همین دلیل بسیار از خریداران و صاحبان صنایع این دستگاه بسته بندی را ترجیح می دهند. 

از استرچ پالت برای بسته بندی تولیدات و محصولات کارخانه ها استفاده می شود. این دستگاه بسته بندی برای کشیدن انواع فیلم استرچ بر روی محصولات متنوع بسیار مناسب و کارآمد می باشد. در کارخانه ها و کارگاه هایی که خط تولید بسیار پر ترافیک و شلوغی دارند و باید محصولات تولید شده به خوبی بسته بندی شوند از دستگاه استرچ پالت استفاده می گردد.

در اکثر تولیدی ها مخصوصا صنایع غذایی امکان بسته بندی محصولات با اندازه مختلف و پالت های گوناگون بسیار اهمیت دارد، در این تولیدی ها امکان صدمه رسیدن به محصولات زیاد است بنابراین باید به بهترین شکل ممکن محصولات بسته بندی شوند. استرچ پالت یکی از بهترین روش های مورد استفاده برای بسته بندی محصولات می باشد. بسته بندی که در آن بالاترین سطح امنیتی برای محصولات تولیدی ایجاد می شود و آن ها را در برابر هرگونه ضربه احتمالی مصون می نماید.

مشخصات دستگاه استرچ پالت

همان طور که اشاره شد هم استرچ پالت و هم شیرینگ پک برای بسته بندی و سلفون کشی محصولات مورد استفاده قرار می گیرند. اما شیوه انجام این عمل و نوع سلفون و یا همان فیلم استرچ متفاوت بوده که موجب ایجاد تفاوت در شفافیت بسته بندی محصولات نیز می شود. در ادامه شما را با برخی از مزایای استفاده از بسته بندی با دستگاه استرچ پالت آشنا خواهیم ساخت:

 • قیمت دستگاه پالت از شیرینگ پک کمتر بوده و آن هم به دلیل عدم وجود تونل حرارتی در این نوع از دستگاه بسته بندی می باشد.
 • این روش مصرف انرژی کمتر دارد و مقرون به صرفه تر است.
 • دستگاه استرچ پالت دارای قیمت مناسب و به صرفه ای نسبت به سایر ماشین های بسته بندی می باشد.
 • مدل های مختلف بسته بندی با سایزهای مختلف را می توانید برای محصولات انجام دهید.
 • بسته بندی با استفاده از این دستگاه بسیار مقاوم و مستحکم می باشد و موجب عدم آسیب رسیدن به محصول می شود.
2
Image for post
Image for post

کارکرد دستگاه استرچ پالت چگونه است؟

برخلاف دستگاه شیرینگ پک، استرچ پالت برای بسته بندی از تونل حرارتی استفاده نمیکند و دارای مراحل ساده تری برای بسته بندی می باشد. در این روش محصولات را به همراه پالت بر روی دستگاه بسته بندی قرار داده و سپس لبه نایلون را بر روی یک قسمت از پالت متصل می نماییم. دستگاه را روشن نموده تا بسته بندی انجام شود. این دستگاه ها دارای تنظیماتی برای مکس در هنگام بسته بندی می باشند.

انواع دستگاه استرچ پالت

دستگاه استرچ پالت بر حسب نوع کاربرد به مدل های مختلفی تقسیم می شود که می توان به این موارد اشاره نمود:

 1. دستگاه استرچ پالت با صفحه گردان: این مدل از محبوب ترین دستگاه های بسته بندی می باشد. این دستگاه وزن کمی دارد و در محیط کارگاه فضای کمی را اشغال می نماید. این مدل دستگاه در سایز های مختلف تولید به گونه ای که می توان محصولات از وزن 500 کیلوگرم تا سه تن را با مدل های مختلف این دستگاه بسته بندی نمود. استرچ پالت دارای صفحه گردان چرخانی است که به وسیله چرخش این صفحات، سلفون به دور محصولات می پیچد.
 2. دستگاه استرچ پالت دروازه ای: این دستگاه برای محصولاتی مورد استفاده قرار می گیرد که دارای ارتفاع بیش از دو متر است و همچنین دارای وزن بالایی می باشند. مانند خودرو، کولر، یخچال و ...
 3. استرچ پالت مرغکدار: این محصول مانند مدل صفحه گردان است با این تفاوت که نگهدارنده محصول به آن اضافه شده است. این مدل برای محصولاتی که دارای وزن زیادی هستند و حفظ تعادل آن ها در هنگام بسته بندی مشکل است مورد استفاده قرار می گیرند.
 4. استرچ پالت فرودگاهی: این دستگاه بیشتر در فرودگاه ها و ترمینال های مشاهده می شود و برای بسته بندی و سلفون کشی چمدان ها و جلوگیری از آسیب رسیدن به آن ها مورد استفاده قرار میگیرد.
 5. استرچ دستی: این دستگاه هیچ قسمت برقی ندارد و امکان تغییر ابعاد با توجه به عرض رول استرچ را دارا می باشد. این مدل جز دستگاه های بسته بندی ایستاده به شمار می رود.

اجزای تشکیل دهنده استرچ پالت:

این مدل از دستگاه بسته بندی از این قسمت ها تشکیل شده است:

دکل 

از مهم ترین قسمت های دستگاه که تابلو برق و کلید های کنترلی بر روی آن قرار دارد.

سینی و تکیه گاه

محل قرار گیری پالت ها که ضخامت سینی با میزان وزن بار رابطه مستقیم دارد.

بلبرینگ

سینی ها بر روی بلبرینگ ها قرار می گیرند و دارای جنس تفلن و یا جنس بهتری مانند پلی اورتان هستند.

نایلون استرچ 

نایلون استرچ یا فیلم استرچ از جنس PVC و یا PVdC می باشد.

3
Image for post
Image for post

فواید استفاده از دستگاه بسته بندی استرچ پالت

 • این دستگاه دارای استهلاک پایینی می باشد.
 • مواد اولیه برای بسته بندی محصولات در این دستگاه ارزان است.
 • کم مصرف و ارزان است.
 • دارای ابعاد کم و در کارخانه فضای کمی را اشغال می کند.
 • بسته بندی و سلفون کشی سریع و آسان
 • برای محصولات با حجم بالا بسیار مناسب است.

قیمت دستگاه استرچ پالت چقدر است؟

همان طور که در متن مقاله اشاره شد این دستگاه دارای مدل های مختلف می باشد که برای کاربرد های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. اما به طور کلی دستگاه استرچ پالت از ارزان ترین مدل های دستگاه بسته بندی در تولیدی ها می باشد. شما می توانید برای خرید مدل های مختلف دستگاه استرچ پالت و شیرینگ پک و اطلاع از لیست قیمت ها با ماشین سازی شیرزاد تماس بگیرید.    ۰۹۱۲۱۱۶۷۶۸۳

تفاوت شیرینگ پک و استرچ پالت در چیست؟

هر دو دستگاه برای بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند اما دارای تفاوت هایی هستند که از مهم ترین آن ها می توان به قیمت دستگاه اشاره نمود که شیرینگ پک دارای هزینه اولیه بیشتری برای خریداری و راه اندازی می باشد. در واقع استفاده از استرچ پالت یک روش ارزان بسته بندی است. همچنین در شیرینگ پک برای بسته بندی از مکانیزم های حرارتی استفاده می شود و دارای تکنولوژی پیشرفته تری است. با استفاده از استرچ پالت می توان محصولات با ابعاد بزرگتر را بسته بندی نمود و استفاده از این نوع بسته بندی محکم تر و مقاوم تر است و محصولات را می توان به صورت ایمن تر جابجا نمود.

https://www.ilna.news/fa/tiny/news-1199286