هزینه ساخت دستگاه شرینیک پک شیرزاد چگونه محاسبه می شود؟

شیرینک پک چیست؟

شیرینگ پک به عنوان یکی از مهم ترین دستگاه هایی می باشد، که در خط تولید صنایع دارویی، غذایی، شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند. دلیل محبوبیت دستگاه شیرینگ پک در صنایع نام برده شده به خاطر قیمت پایین، افزایش سرعت بسته بندی، کارایی بسیار بالا و... می باشد.

Image for post
Image for post

شیرینگ پک یکی از مدل های بسته بندی محصولات مختلف می باشد، که بسته بندی این محصولات توسط حرارتی که به رول (نایلون شیرینگ) قرار داده شده در داخل آن سبب ابجاد تغییر حالت و چسبیدن پلاستیک نازک به اطراف جعبه یا بدنه ی محصول می ‌شود. دستگاه شیرینگ به طور کلی به دو دسته ی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم می شوند، و نکته ی مهمی که در این مورد وجود دارد، این است، که هر مدل خود دارای زیر شاخه های دیگری می باشند. دستگاه شرینک اتوماتیک تمام مراحل لازم برای انجام شدن (مانند قرار دادن پلاستیک در اطراف محصول، برش پلاستیک، حرارت دادن به آن و...) به صورت اتوماتیک و خودکار انجام می شود. در شیرینگ نیمه اتوماتیک ممکن است، برخی از موارد نام برده شده برای مدل اتوماتیک توسط اپراتور انجام شده، و به صورت خودکار انجام نمی شود.

Image for post
Image for post

ممکن است، که این سوال برای شما پیش بیایید، که نحوه ی کارکرد شیرینگ بسته بندی ماشین سازی شیرزاد به چه صورتی می باشد؟
برای پاسخ به این سوال شما باید بگوییم، که عملیات شرینک کردن توسط دستگاه شرینک پک صورت می گیرد. برای انجام این کار ابتدا باید محصول مد نظر خود را به کمک نوار نقاله به داخل کوره دستگاه شیرینک کنید، در این حالت مقداری از فیلم شرینک دور محصول قرار می گیرد. محصولی که قرار است، بسته بندی شود، باید از داخل محفظه ای به نام کوره عبور داده شود. زمانی که وارد کوره می شود، به این لایه پلاستیکی حرارت دمیده می شود، تا نرم و پخته شود. با توجه به این که در انتهای کوره فن های خنک کننده قرار دارند، تا به بسته ها هوا بدمد، و لایه شرینک را خشک کند، و دور تا دور محصول را بگیرند. زمانی که این مراحل انجام شده، کار به پایان خود رسیده است، و محصول در داخل پوششی شفاف قرار گرفته است. مقدار اندازه فیلم شرینک و مقدار و زمان حرارت تاییده شده به آن توسط اپراتور دستگاه انتخاب می شود. به آن دسته از ماشین هایی که دارای کوره بزرگ هستند، دستگاه شیرینگ پک تونلی می گویند.

Image for post
Image for post

معرفی انواع دستگاه شیرینک پک

دستگاه شرینک پک تونلی

با توجه به این که شیرینگ پک تونلی فک دوخت ندارند، نسبت به شیرینگ کابینی سرعت بیشتری دارد. ساختار شیرینک پک تونلی به این صورت می باشد، که دارای باد گرم و چرخه ای، کنترل دمای هوشمند می باشد، و قابلیت تنظیم در جریان های متفاوت AC است. در این دستگاه دو مدل نوار نقاله وجود دارد. یکی از نوارها از جنس تسمه تفلون و دیگری از نوع غلتکی می باشد. مواد مصرفی این محصول POF و PVC می باشد.

کاربرد دستگاه شیرینگ تونلی 

از دستگاه شیرینگ تونلی شیرزاد جهت بسته بندی و یا شیرینگ بخش بیرونی محصولات مختلفی از قبیل محصولات غذایی، مواد دارویی، دیسک ها، سخت افزارها، محصولات سرامیکی، کتاب ها، اسباب بازی ها و... استفاده می شود. هم چنین در رستوران ها، سوپر مارکت ها، کارخانه های مواد غذایی ای و… هم مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی شما می توانید برای جابجایی راحت تر و سریع تر محصولات خود از دستگاه شیرینگ استفاده کنید.

دستگاه شیرینگ پک کابینی

شیرینگ کابینی کاربرد گسترده ای در صنایع غذایی (رستوران ها و هتل ها)، مصارف کارگاهی و خانگی دارند. عملیات دوخت و بسته بندی توسط این در یک مرحله انجام می شود، و برای همه نوع فیلم های شیرینگ از قبیل PVC ،PO ،PP و... مناسب می باشد. درپوش شفاف این دستگاه باعث می شود، که همه ی مراحل دوخت، برش و بسته بندی قابل مشاهده باشد. برخی از مدل های این دستگاه به صورت خودکار محصولات بسته بندی شده را به بیرون انتقال می دهد.

کاربرد دستگاه شیرینگ کابینی 

جهت بسته بندی بخش خارجی محصولات مختلف اعم از محصولات دارویی، دیسک ها، محصولات غذایی، نوشیدنی ها، سخت افزارها، محصولات آرایشی و بهداشتی، کتاب ها، اسباب بازی ها و محصولات الکتریکی و... از این دستگاه استفاده می شود.

دستگاه شیرینگ پک پلی اتیلن

در شیرینگ پلی اتیلن از نایلون شیرینگ که مقاومت بسیار زیادی دارد، استفاده می شود. از این دستگاه می توانید برای بسته بندی وسایلی مانند بطری های آب معدنی و نوشابه خانواده استفاده کنید.

دستگاه شرینک پک اتومات و نیمه اتومات

شیرینگ پک در دو مدل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک طراحی و برای فروش به بازار عرضه می شوند. یکی از اصلی ترین تفاوت های موجود بین این دو مدل مربوط به سرعت بسته بندی آن ها می باشد. شیرینگ پک نیمه اتومات با سرعت 150 تا 180 بسته در ساعت و دستگاه اتوماتیک با سرعت 450 تا 600 بسته در ساعت را کار می کنند. در برخی از موارد دستگاه ها را بسته به سوخت کوره که در واقع روش گرم شدن کوره است، تقسیم بندی می کنند. در این صورت این دستگاه ها به برقی، گازوئیلی، گازسوز و تلفیق گاز و برق که به آن شیرینگ پک دوگانه سوز گفته می شود، دسته بندی می شوند. با توجه به اندازه کوره دستگاه شیرینگ پک قابلیت بسته بندی انواع متنوعی از محصولات را دارد.

کاربرد دستگاه شیرینگ نیمه اتوماتیک

این مدل قابلیت بسته بندی محصولات کفی دار و یا بدون کفی را دارد، از آن برای بسته بندی قوطی های بزرگ گالن و کلاً محصولاتی که چندین محصول بزرگ می خواهند در یک مجموعه واحد بسته بندی شود، مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه شیرینگ پک به شکل نیمه اتوماتیک کار می کند، و نسبت به دستگاه پدالی اپراتوری راحت تری دارد، و بسته بندی آن نیز منظم تر و تمیزتر می باشد.

دستگاه لیبل زن

از دستگاه لیبل شرینک جهت لیبل گذاری بر روی شیشه مربا، بطری آب معدنی و… استفاده می شود. دستگاه لیبل زن صنعتی در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک وجود دارد، و شما می توانید با بودجه ی در نظر گرفته شده برای خرید یکی از مدل ها را انتخاب کنید. هم چنین می توانید آرم یا نام شرکت خود را بر روی نایلون آن حک کنید.

دستگاه شیرینگ دستی و ارزان

دستگاه شیرینگ پک دستی با استفاده از گرما فیلم شیرینگ را در اطراف محصول جمع می کند. شیرینگ پک دستی در مدل های مختلفی اعم از دستگاه شیرینگ دستی، دستگاه شیرینگ اتوماتیک، دستگاه شیرینگ تونل، دستگاه شیرینگ گازسوز، دستگاه شیرینگ پالت و... طراحی و تولید می شود، و که با توجه به نیاز کارخانه ها و تولیدی های متفاوت برای بسته بندی در صنایع غذایی، بسته بندی در صنایع لبنی، بسته بندی کاشی و سرامیک و... مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه های شیرینگ پک دستی در اکثر موارد در تولید و در محل های کار با تیراژ کم محصول مورد استفاده قرار می گیرند. یک دستگاه شیرینگ دستی ارزان که از آن برای شیرینگ کردن استفاده می شود، نیز در نظر بگیرید، این دستگاه معمولاً برای بسته های کوچک و به تعداد کم استفاده می شود.

دستگاه شرینک پک بطری

دستگاه شیرینگ پت مناسب برای شرینک نمودن جعبه ها و بسته های کالا مورد استفاده قرار می گیرد. جعبه روی میز ورودی این دستگاه قرار داده می شود، و با فشار دادن دستگاه مربوطه فیلم دور بسته دوخت می شود. بعد از آن اپراتور بسته را داخل تونل قرار می دهد، و بسته داخل تونل بر اثر حرارت شیرینک می شود. از این دستگاه برای بسته بندی انواع کارتن، بسته بندی نوشابه و آب معدنی، قوطی رنگ، گالن و محصولات بهداشتی و… استفاده می شود.

Image for post
Image for post

مزایای استفاده از بسته بندی شیرینگ پک

قیمت ارزان و اقتصادی

شیرینگ پک بسته بندی ماده ای مقرون به صرفه و اقتصادی نسبت به دیگر گزینه های موجود در بازار می باشد. استفاده از این دستگاه باعث می شود، تا استفاده از فضا را به حداقل برسد. هم چنین محصولات شما را بدون استفاده از مواد بسته بندی حجیم در کنار هم قرار می دهد. همین موضوع باعث می شود، تا در هزینه نگهداری و حمل و نقل صرفه جویی شود.

برند سازی 

شما می توانید رنگ ها، تصاویر، کلمات و آرم ها را بر روی لفاف شرینگ پک درج کنید، و با انجام این کار بتوانید برند شرکت خود اختصاصی کنید. هم چنین می توانید محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنید، چون که محصولی را در پلاستیک بسته بندی نمی کنید، بلکه آن را در برند خود می پیچید.

استفاده آسان

می‌ توانید محصولات خود را در هر اندازه ای استفاده کنید. قابلیت پوشش و بسته تمام محصولات (سیم های کوچک، آب نبات، و قطعات سخت افزاری گرفته تا قایق ها و تریلرهای باری) را دارند.

محافظت و نگهداری

لفاف های شیرینگ اعمال شده با حرارت، مهر و موم محکمی را به دور محصول ایجاد می کنند. انجام این کار باعث می شود، تا از محصولات مد نظر شما محافظت کند. هم چنین در برابر عوامل محیطی مختلف اعم از خاک، گرد و غبار یا رطوبت آسیب پذیر نیست. 

دوام

این نوع از بسته بندی بسیار بادوام و محکم می باشد. سوراخ کردن یا پاره کردن آن به قدرت زیادی نیاز دارد. 

قیمت دستگاه شیرینک پک شیرزاد

در تعیین قیمت شیرینگ پک عوامل مختلفی تأثیرگذار می باشند. یکی از این موارد نوساناتی می باشد، که در بازار وجود دارد، همین موضوع باعث می شود، تا قیمت ثابتی برای این محصول در نظر گرفته نشود، دلیل این موضوع هم این است، که به خاطر نوسانات روز به روز قیمت مواد اولیه و قطعاتی که در ماشین سازی شیرزاد برای تولید دستگاه شیرینگ پک رستورانی استفاده می شود، دارای قیمت ثابتی نیست. از دیگر فاکتورهای تأثیرگذار در قیمت دستگاه شیرینگ شیرزاد می توان به کیفیت قطعات استفاده شده تولید محصول، برند، ظرفیت ورودی دستگاه، آپشن های مد نظر شما برای دستگاه و... اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت ها وارد لینک زیر شوید و با ما تماس بگیرید، و پس از کسب از اطلاعات مد نظر خود نسبت به خرید شیرینگ پک به صورت اینترنتی اقدام کنید.

https://shirzadmachine.com/post/1/%D8%B4%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86%DA%A9-%D9%BE%DA%A9

کارشناس فروش: 09121167683