قیمت خرید دستگاه شیرینک پک

دستگاه شرینک پک، نوعی دستگاه بسته بندی است که در آن یک پوشش یا روکشی برای محافظت و نگهداری از کالا استفاده می شود و علاوه بر این که سبب زیباتر شدن محصول می گردد، از ورود گرد و خاک و آب نیز ممانعت به عمل می آورد.

شرینک نمودن نوعی از بسته بندی است که بسیار رواج پیدا کرده و این امکان را ایجاد می کند که محصولات پس از تولید به صورت چندتایی روانه بازار گردند در نتیجه جابجایی را نیز آسان تر نموده است.

 پیشرفت صنایع پتروشیمی مراکز تولیدی را بر آن داشت تا محصولات و کالاها را از طریق حرارت به صورت مجموعه ای یا تکی بسته بندی کنند. این فرآیند که از طریق دستگاه شرینک پک انجام می گیرد در بسته بندی انواع صنایع از قبیل غذایی، دارویی، لبنی، بهداشتی، آرایشی و .. کاربرد دارد.

شرینک پک برگرفته از کلمات انگلیسی shrink pack می باشد. pack در انگلیسی به معنی بسته بندی و shrink نیز به معنی انقباض یا کشیده شدن می باشد.

مجموعه تولیدی ماشین سازی شیرزاد با ارائه انواع دستگاه های مدرن شرینک پک برای استفاده بهینه از وقت نیروهای کارگاه یا کارخانه شما آماده می باشد.

کاربرد دستگاه شرینک پک

لازم است برخی کالاها داخل پوشش شفاف قرار بگیرند که استفاده از شرینک بهترین گزینه خواهد بود.

به کمک دستگاه شرینک می توان از ورود نم به کالا جلوگیری نمود.

امکان جابجایی آسان و چیدن چندین محصول کنار هم 

نایلون شرینک

Image for post
Image for post

به پلاستیک و یا محافظی که تمام کالا را در بر می گیرد، نایلون یا فیلم شرینک گفته می شود. در ابتدا مقداری از محافظ روی کالا قرار داده می شود و پس از اینکه از تونل حرارتی دستگاه شرینک عبور کرد، منقبض می شود. جنس این رول ها یا لایه ها اغلب از pvc می باشد که میزان شفافیت و یا اندازه آن ها یا هم فرق می کنند. 

انواع دستگاه های شرینک پک

Image for post
Image for post

دستگاه های شرینک پک بر اساس توان دوخت ، بسته بندی و هم چنین نوع سیستم آن به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. لازم است انتخاب نوع دستگاه با تعداد تولید متناسب باشد. 

1- دستگاه شرینک تونلی 

ساختار شرینک پک تونلی دارای باد گرم و چرخه ای و همچنین کنترل دمای هوشمند می باشد  و قابل تنظیم در جریانهای متفاوت AC است . در این دستگاه دو نوار نقاله وجود دارد  که یکی از آنها از جنس تسمه تفلون و دیگری از نوع غلتکی می باشد. مواد مصرفی این نوع شرینک های تونلی هم  POF و PVC است.

2- دستگاه شرینک کابینی

شرینک کابینی در صنایع غذایی مخصوصا رستوران ها و هتل ها کاربرد دارد. این دستگاه برای مصارف کارگاهی و خانگی می باشد.عملیات دوخت و بسته بندی توسط دستگاه شرینک کابینی در یک مرحله صورت می گیرد و برای همه نوع فیلم های شرینگ از قبیل PVC, PO, PP و غیره مناسب می باشد.

3- دستگاه شرینک پلی اتیلن

در شرینک پلی اتیلن از نایلون شرینک که استقامت زیادی دارد استفاده می شود. این دستگاه برای بسته بندی وسایل سنگین مثل بطری های آب معدنی و نوشابه خانواده کاربرد دارد.

4- دستگاه شرینک اتوماتیک

مهم ترین مزیت شرینک اتوماتیک ، دارا بودن تسمه نقاله کوچک برای هدایت محصولات به خارج از کابین پس از بسته بندی است. سرعت بسته بندی در این دستگاه زیاد است و امکان تنظیم حرارت و سرعت و زمان بسته بندی وجود دارد.

5- دستگاه شرینک نیمه اتوماتیک

اپراتور، جعبه محصول را بعد از قرار دادن درون فیلم شرینک داخل ورودی دستگاه دوخت می‌گذارد. اپراتور دستگیره دوخت را می‌کشد و محصول را دوخت می‌زند. محصول از طریق کانوایر به سمت تونل حرارتی می‌رود.

ویژگی های دستگاه شرینک پک

Image for post
Image for post

 قابلیت اتصال چند دستگاه دوخت به دستگاه تونل حرارتی در بعضی از مدل‌ها

 ساده بودن طرز کار و نیاز نداشتن به اپراتور متخصص

توانایی دوخت زدن و بسته بندی بین 200 تا 700 عدد محصول در ساعت

توان مصرفی 0.8 تا 12 کیلو وات

رنگ الکترواستاتیک و ضد ضربه

 سهولت در جابه‌جایی

 نظافت آسان

 دارای دفترچه و CD راهنما 

سرعت بالای دستگاه که نقش مهمی در انتخاب دارد.

چرا باید از شرینک پک استفاده کنیم؟

بسیاری از محصولات به دلیل اینکه در زمان طولانی در انبارها باقی مانده اند ممکن است نم بکشد، هنگام جابجایی باز شود یا محصول خراب شود در نتیجه لازم است که با استفاده از دستگاه های شرینک پک از محصولات خود محافظت نمایید.

استفاده از شرینک پک به عنوان لایه محافظ اصلی محصول بسیار مقرون به صرفه می باشد.

قیمت دستگاه شرینک پک 

Image for post
Image for post

قیمت دستگاه شرینک پک به نحوه کارکرد آن و کیفیت دستگاه بستگی دارد. طبیعتا هرچه دستگاه از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، قیمت آن نیز افزایش می یابد. هم چنین نوع اتومات و نیمه اتومات نیز در میزان قیمت تاثیر گذار است.

https://shirzadmachine.com/post/1/%D8%B4%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86%DA%A9-%D9%BE%DA%A9