قیمت بهترین مارک دستگاه اسپرسو ساز صنعتی

دستگاه های اسپرسو ساز صنعتی و نیمه صنعتی که برای مغازه ها و کافه ها استفاده می شود در اصل همان عملکرد اسپرسو ساز های خانگی را دارند اما در ابعاد بزرگ تر و ظرفیت بیشتر. این دستگاه ها قادرند روزانه تعداد زیادی فنجان اسپرسو آماده کنند بدون اینکه مشکلی برای دستگاه به وجود آید. اگر کافه دار هستید و می خواهید بهترین اسپرسو شهر خود را به مشتریان بدهید باید دستگاه اسپرسو سازی تهیه کنید که بتواند قهوه را به یک نوشیدنی خوشمزه با عطر عالی تبدیل کند. این متن قرار است به موضوع بهترین برند های تولید کننده دستگاه اسپرسو ساز صنعتی و نیمه صنعتی بپردازد. با خرید بهترین اسپرسو ساز می توانید مشتریان کافه خود را چند برابر کنید.

Image for post
Image for post

چه اسپرسو ساز صنعتی یا نیمه صنعتی برای کافه شما مناسب تر است؟

  • اسپرسو ساز تک گروپ یا دو گروپ: دابل گروپ یا دو گروپ به این معناست که دو نفر همزمان می توانند با دستگاه کار کنند. این آپشن برای کافه های بزرگ و شلوغ مناسب است. اسپرسو ساز های سه گروپ هم وجود دارد که در کافه های خیلی شلوغ استفاده می شود. اما اگر کافه کوچک و خلوتی دارید همان اسپرسو ساز تک گروپ برای تان کافی است. همچنین قیمت تک گروپ ارزان تر است.
  • جنس بدنه اسپرسو ساز: دستگاه های صنعتی و نیمه صنعتی چون با حجم بالای مواد و آب جوش سر و کار دارند باید از جنسی ساخته شوند که مقاومت کافی را در برابر این حجم از حرارت داشته باشد. بنابراین استیل مناسب ترین متریال برای بدنه اسپرسو ساز صنعتی است.
  • برند اسپرسو ساز: اگر می خواهید دستگاه اسپرسو ساز نیمه صنعتی بخرید پیشنهاد می شود برند های گریماک یا بیزرا با قیمت حدود ۳۰ میلیون تومان تهیه کنید. اما اگر کافه خلوتی دارید و می خواهید هزینه اولیه کمتری را هم بپردازید از برند های چینی نظیر جیمیلای با قیمت حدود ۵ میلیون تومان استفاده کنید. اسپرسو ساز نوا هم با همین قیمت انتخابی عالی خواهد بود.

اگر قصد خرید دستگاه اسپرسو ساز صنعتی را دارید برند های جیمبالی، سیمونلی، لاسپازیاله و برند رویال بهترین انتخاب ها خواهند بود. سه برند اول از نوع تک گروپ، دو گروپ و نیمه اتوماتیک دارای قیمت حدود ۶۰ میلیون تومان به بالا هستند. قیمت اسپرسو ساز رویال تک گروپ حدود ۵۰ میلیون به بالا و دو گروپ حدود ۸۰ میلیون تومان به بالا است. به طور کلی اسپرسو ساز های صنعتی سه گروپ قیمت های بالاتر و در حدود ۱۰۰ میلیون تومان به بالا خواهند داشت.

دستگاه اسپرسو ساز بیزرا (BEZZERA)

اسپرسو ساز دو گروپ بیزرا مدل ARCADIA DE TWO GR یک دستگاه حرفه ای صنعتی است که برای کافه های نسبتا شلوغ گزینه خوبی به شمار می رود. این دستگاه اسپرسو ساز دارای ظرفیت 11 لیتر است و با توان 3000 وات بهترین عملکرد را از خود نشان می دهد. وزن این دستگاه در حدود 60 کیلوگرم است. این اسپرسو ساز دارای ویژگی هایی از قبیل زیر است: کنترل گروپ ها توسط ترموستاپ جهت حفظ یک دمای ثابت حتی در هنگام استفاده حداکثری از دستگاه، دیگ بخار مسی، مبدل های حرارتی و سیستم مدار هیدرولیک که باعث می شود تا قهوه همواره با آب تازه دم آوری شود، سیستم ایمنی مضاعف توسط ترموستات و شیر اطمینان.

دستگاه اسپرسو ساز بیزرا دارای محفضه کار گسترده ای است به این معنی که برای مثال حتی از لیوان هایی با ارتفاع ۱۴ سانتی متر نیز در زیر نازل خروجی می توان استفاده کرد. این دستگاه قابلیت تنظیم با نرم افزار را دارد به این ترتیب شما می توانید با وارد کردن مشخصات دلخواه خود، ترکیب قهوه منحصر به فردی را تهیه کنید. قیمت این دستگاه در حدود ۱۲۵ میلیون تومان است.

دستگاه اسپرسو ساز جیمبالی (Cimbali)

مدل M27 RE یکی از مدل های دستگاه اسپرسو ساز نیمه صنعتی جیمبالی است که در این بخش به معرفی آن می پردازیم. این دستگاه با توانی بین 4250 تا 5000 وات کار می کند، ظرفیت بویلر آن 11 لیتر است، وزن خالص دستگاه در حدود 60 کیلوگرم و از نوع دو گروپ است. این اسپرسو ساز دارای یک عدد نازل آب داغ و دو عدد نازل بخار است. نوع عملکرد این مدل دستگاه اسپرسو ساز اتوماتیک/ نیمه اتوماتیک بوده و برای کافه های کوچک که خیلی شلوغ نیستند مناسب است.

مدل دیگری از محصولات برند جیمبالی M39 است که با توان 4200 تا 5000 وات کارکردی اتوماتیک دارد. این دستگاه با گنجایش بویلر 10 لیتر، دو لوله بخار و یک لوله آب داغ عملکردی عالی از خود نشان می دهد. این مدل اسپرسو ساز جیمبالی از بدنه فولاد ساخته شده و وزنی در حدود 105 کیلوگرم دارد. این دستگاه اسپرسو ساز دارای قابلیت  قابلیت TURBOSTEAM milk4 cold Touch است که می تواند فوم شیر بسیار با کیفیت و عالی را برای اسپرسو آماده کند. این دستگاه قابلیت تولید 4 نوع فوم شیر نظیر شیر گرم بدون کف، با کف کم، فوم استاندارد و مقدار زیادی فوم را دارد. قیمت این اسپرسو ساز در حدود 158 میلیون تومان است.

دستگاه اسپرسو ساز سیمونلی (Simonelli)

اسپرسو ساز سیمونلی مدل اورلیا یک دستگاه دو گروپ بوده که به تکنولوژوی T3 مجهز شده است. این تکنولوژی با کنترل سه بعدی دمای جوش کمک می کند تا دمای مخزن با دقت بسیار بالایی کنترل شده و سه حالت مختلف جوش برای کاربر تعریف شود. این دستگاه دقت بسیار بالایی دارد و زیبایی ظاهری آن چشم نواز است. توان این دستگاه 5200 وات است، ظرفیت بویلر آن 17 لیتر، 4 عدد نازل بخار و 2 عدد نازل آب جوش دارد.

این دستگاه اسپرسو ساز دارای سینی چکه گیر، قابلیت تهیه کف شیر با میزان دلخواه، دارای فشار بخار بسیار قوی، صفحه گرم نگهدارند فنجان و فاقد آسیاب قهوه است. سیستم نظافت خودکار این دستگاه کمک می کند تا برای تمیز کردن هر گروپ هیچ مشکلی وجود نداشته باشد. وزن این دستگاه در حدود ۷۸ کیلوگرم است و یک دستگاه اسپرسو ساز عالی برای کافه ها به شمار می رود.

دستگاه اسپرسو ساز لاسپازیاله (Laspaziale)

لاسپازیاله مدل S2 یک دستگاه اسپرسو ساز صنعتی دو گروپ است که جنس بدنه آن از استیل ضد زنگ ساخته شده است. دارای یک خروجی آب داغ و دو خروجی بخار است، ظرفیت بویلر 10 لیتری دارد و با توان 3600 وات کار می کند. این دستگاه با وزن 65 کیلوگرم و ابعاد 52 در 53 در 70 ابعادی مناسب در مقایسه با سایر اسپرسو ساز ها دارد. از دیگر ویژگی های این اسپرسو ساز به پرتافیلتر 53 میلیمتری، سیستم گرمایش الکتریکی، پمپ گردشی، کنترل هشدار ایرادات دستگاه، پر کننده اتوماتیک مخزن، نشانگر سنجش فشار برای مخزن آب و کنترل فشار پمپ می توان اشاره کرد.

دستگاه اسپرسو ساز رویال (ROYAL)

یکی از دستگاه های اسپرسو ساز اتوماتیک با نام ROYAL TECNICA 2GR که قابل استفاده در کافه ها است، در نوع دو گروپ بوده و ساخت ایتالیا است. این دستگاه با توان 4700 وات کار می کند و گنجایش بویلر آن 14 لیتر است. بدنه آن از استیل و در قسمت هایی از پلاستیک مقاوم نیز استفاده شده است. این دستگاه دارای یک لوله خروجی آب، دو لوله بخار و پمپ داخلی است. وزن این دستگاه اسپرسو ساز 70 کیلوگرم و ابعاد آن 57 در 53 در 79 سانتی متر است. قیمت اسپرسو ساز رویال مدل تکنیکا در حدود 70 میلیون تومان است.

Image for post
Image for post

تفاوت دستگاه اسپرسو ساز و قهوه‌ساز

دستگاه اسپرسوساز و قهوه‌ساز عملکردی متفاوت دارند.آماده سازی اسپرسو با آب تقریبا جوش و فشار زیاد امکان پذیر است. آب با فشار زیاد چیزی حدوده 9 بار ، میان پودر قهوه عبور می کند.اسپر سوساز ها به طور کلی به دو صورت پیستونی و به کمک بخار یا پمپ تولید می شوند.

این در حالی است که در قهوه‌ساز قطره‌ای آب داغ روی پودر قهوه ریخته می شود و سپس قهوه دم‌ شده براثر نیروی جاذبه به‌صورت چکه‌طوری از فیلتر گذر کرده و درون قوری می‌ریزد. فشار تولیدشده در قهوه‌سازهای قطره‌ای به‌نسبت فشار تولیدی دستگاه‌های اسپرسوساز مقدار بسیار ناچیزی است، شاید حدود فقط ۱ بار.

درکل، دستگاه‌های اسپرسوساز در مقایسه با سایر انواع قهوه‌سازها از فشار بسیار بالاتری استفاده می‌کنند.

انواع اسپر سوساز 

اسپر سوساز خانگی 

قهوه ساز های خانگی زیادی تولید شده اند و برند های معتبری در این زمینه فعالیت میکنند که برجسته ترین آنها برند دلونگی و مباشی می باشد.اسپرسوساز دلونگی در ایران فروش بالایی دارد و خود را در میان مردم ثابت کرده است.اسپرسوساز خانگی اغلب گنجایش مخزن پایینی دارد و چیزی حدود 1 لیتر تا 2 لیتر می باشد این دستگاه ها داری یک گروپ هستندو ابعاد آنها حدود 20 سانتی متر در 30 سانتی متر می باشد. 

اسپرسو ساز نیمه صنعتی 

اسپرسو ساز های نیمه صنعتی اغلب در ادارات و کافی شاپ های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد و گنجایش این دستگاه چیزی حدود 3 لیتر تا 5 لیتر می باشد.برند های معتبر زیادی این محصول را تولید میکنند از جمله آن می توان به شرکت بیزرا، شرکت آستوریا شرکت رویال و .... اشاره کرد.داشتن نازل بخار از ویژگی های برتر این نوع اسپرسو ساز می باشد. 

اسپرسو ساز صنعتی 

قهوه ساز صنعتی دستگاه های با ابعاد بزرگی تولید می شود و اغلب به صورت دو گروپ، سه گروپ و چهار گروپ طراحی و تولید می شود.ابعاد این دستگاه با طول 40 تا 50 سانتی متر می باشد. پمپ به کار گرفته در این دستگاه برقی و یا خودکار می باشد. کمترین گنجایش آن 10 لیتر و بالاترین آن 25 لیتر می باشد که قابلیت تولید قهوه در تعداد بالا را دارد. این دستگاه از پولسازترین تجهیزات هر کافی شاپی به شمار می آید به این صورت که میتواند در عرضه 3 ماه هزینه که برای خریداری آن پرداخت شده است را بر گرداند بنابراین نگران قیمت اسپرسوساز صنعتی نباشید.

Image for post
Image for post

عملکرد قهوه اسپرسو ساز 

برای آشنایی با عملکرد اسپرسوساز باید در ابتدا با اجزای آن اشنا شد.

پمپ قهوه ساز 

هر نوع اسپرسوساز ، صرف نظر از مدل دستگاه ، با منبع آب کار می کنند. آب یا از یک مخزن کوچک یا مستقیماً از یک لوله کشی لوله کشی خارج می شود. و مخازن برای حجم های کم خوب کار می کنند ، اما یک ماشین حرفه ای با کاربری بالا نیاز به یک منبع لوله کشی شده دارد، بنابراین یک اسپرسو خوب به آبی نیاز دارد که تمیز و بدون مقدار زیاد (یا خیلی کم) مواد معدنی باشد .بنابراین اکثر ماشین ها دارای فیلترهای داخلی هستند.زیرا آبی که با فشار معمولی خانگی تأمین می شود ، به سادگی نیروی کافی را ندارد تا بتواند از طریق یک قهوه غلیظ شده به نحوی که اسپرسو تولید می کند ، راه پیدا کند. به همین دلیل از پمپ استفاده می شود.

در اکثر دستگاه های اسپرسو ساز مدرن ، از پمپ برقی برای ایجاد فشار استفاده می شود. یک اسپرسو به 9 بار (9 برابر فشار اتمسفر در سطح دریا) یا 130 PSI فشار نیاز دارد. 

دو نوع رایج از پمپ های دستگاه اسپرسو ساز وجود دارد. دستگاه های اسپرسو صنعتی معمولاً دارای یک پمپ دوار پیچیده برای تامین فشار ثابت هستند. در این نوع پمپ ها از یک دیسک مکانیکی با چرخش الکتریکی استفاده می شود. ماشینهای داخلی اغلب دارای پمپ ارتعاش هستند که از یک سیم پیچ الکترومغناطیسی برای فشار و کشیدن پیستون استفاده می کنند. پمپ های ارتعاشی تنها زمانی فشار را ایجاد می کنند که شات را بکشید.

دیگ بخار قهوه ساز

زمانی که آب توسط پمپ به جلو حرکت می کند ، وقت آن است که حرارت را افزایش دهید. مانند منبع آب و فشار ، قوام در اینجا نیز مهم است.همانطور که می دانید ، دیگ بخار دستگاه اسپرسو مسئول گرم کردن آب سیستم است. ماشینهای حرفه ای معمولاً دارای سیستم دیگ بخار دوگانه هستند. این بدان معناست که آنها یک دیگ بخار اختصاصی برای دم کردن و دیگری برای استفاده در چوب بخار دارند.که به آن ها سری DE می گویند.

دیگ های بخار دوگانه مشکل نیازهای مختلف دما را حل می کنند. آب برای دم کردن باید 93 ℃ (200) باشد و برای بخار باید به 100 ℃ (212 ℉) برسد.دمای آب تأثیر مستقیمی بر میزان استخراج دارد ، بنابراین ناهماهنگی می تواند طعم عکس را از بین ببرد.

باریستا هرگز نباید شک کند که آیا آب تحویل داده شده به قهوه آنها خیلی گرم یا سرد است.اکثر دستگاه های قهوه ساز دارای عصای بخار هستند. این نازل فلزی نازک است که در کنار دستگاه اسپرسو متصل شده است. نازل های بخار با انتشار بخار از دو دیگ بخار داغ از طریق این لوله نازک مستقیماً به شیر کار می کنند. بخار تحت فشار گرم می شود و بافت را به شیر اضافه می کند که باعث ایجاد کاپوچینو و لاته می شود.

گروپ

سر گروپ  آخرین ایستگاه قبل از رسیدن قهوه به فنجان شما است. این قسمتی است که آب داغ و تحت فشار را با قسمت فشرده قهوه در تماس می کند.

انواع مختلفی از گروپ وجود دارد ، اما همه آنها از یک قسمت اصلی در تنظیمات مختلف تشکیل شده اند. این جایی است که گروپ را خواهید یافت، سبد فیلتر فلزی که قهوه آسیاب شده را در خود نگه می دارد. سرهای گروه همچنین شامل قفل درگاه فیلتر ، سوئیچ فشار (برای تنظیم فشار دیگ بخار) و یک کانال برای انتقال آب از دیگ به درگاه فیلتر است.

برخی افراد ترجیح می دهند از فیلتر پرتافیل بدون ته یا برهنه استفاده کنند. این بدان معنی است که سبد گروپ نمایان است. این به یک باریستا کمک می کند تا دقیق و سریع در آسیاب خود شماره گیری کند.

دو گروه اصلی گروپ وجود دارد: اشباع و نیمه اشباع. فیلتر های اشباع شده در معرض دیگ بخار قرار می گیرند. گروپ های اشباع شده به سرعت به دمای آب جوش می رسند زیرا در اصل امتداد دیگ بخار هستند و با آب داغ غرق می شوند. بنابراین از نظر دما پایدار هستند.

سرهای گروه های نیمه اشباع شده توسط یک مبدل حرارتی از دیگ جدا می شوند. این امر تعمیر آنها را آسان تر از سر گروه های اشباع می کند و تولید آنها ارزان تر است. اما می توانند در حفظ دما کمی پایدار باشند.

هر دو مزایا و معایب خود را دارند ، اما اکثر ماشین های رده بالا ، با وجود هزینه بالای نگهداری ، دارای سر گروه های اشباع شده هستند. دیگو به من می گوید که آنها اجازه کنترل بیشتری نسبت به سران گروه های نیمه اشباع می دهند.

دو نوع ماشین اهرم وجود دارد. طراحی پیستون دستی و پیستون فنری. با پیستون دستی ، اپراتور مستقیم آب را از طریق محوطه عبور می دهد. در طراحی پیستون فنری ، اپراتور برای کشش فنر کار می کند ، که فشار را برای اسپرسو (معمولاً 8 تا 10 بار ؛ 116 تا 145 psi ) تحویل می دهد.

بهترین مارک دستگاه اسپرسو ساز صنعتی 

اسپرسو ساز صنعتی بیزرا :

Image for post
Image for post

 شرکت بیزرا از شرکت های معتبر کشور ایتالیا می باشد که اسپرسو ساز را در انواع مختلف تولید و عرضه میکند. 

اسپر سوساز صنعتی آستوریا:

Image for post
Image for post

 آستوریا یک برند ایتالیایی است که در سال ۱۹۶۹ با شیوه سنتی شروع به فعالیت کرد.در سال ۱۹۷۲ اولین محصول او به کشورهای دیگر صادر شد. اکنون این شرکت بزرگترین شرکت تولید کننده‌ی دستگاه‌های اسپرسوساز صنعتی است.

اسپر سوساز صنعتی رویال:

Image for post
Image for post

اسپر سو ساز صنعتی جیمبالی:

اسپرسوساز نوا:

Image for post
Image for post

مشخصات فنی اسپرسو ساز نوا مدل 139

شرکت سازنده

نوا

مدل

139

ابعاد

37*30*29 سانتی متر

بدنه

تمام استیل ضد زنگ

توان مصرفی

1000 وات

فشار بخار

15 بار

نازل بخار

دارد

سیستم گرمایش فنجان

دارد

سینی چکه گیر

دارد

قابلیت تنظیم میزان بخار

دارد

نشان گر سطح آب

دارد

قیمت بهترین مارک دستگاه اسپرسو ساز صنعتی

از فاکتورهای تأثیرگذار در تعیین قیمت اسپرسو ساز صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • مکان نصب
  • کیفیت اسپرسو
  • تولید کننده، طرح، کشور تولید کننده
  • وجود ویژگی های منحصر به فرد برخی از اسپرسو سازها

منبع: سردین کالا