ساخت مخزن استیل حمل شیر

از همان ابتدای فرآیند تولیدات شیر در دامداری ها و دام پروری ها، لازم است مراحل و نکات بهداشتی برای حفظ سلامتی افراد جامعه و هم چنین حفظ کیفیت شیر و انواع فرآورده های لبنی مورد توجه قرار گیرد. 

در این میان چیزی که بسیار حائز اهمیت است، مرحله ارسال شیر از دامداری به کارخانه است که باید از تجهیزات خوب و درست استفاده گردد تا هم از فاسد شدن جلوگیری شود هم از کیفیت آن کاسته نشود.

مخازن استیل حمل شیر یکی از مهم ترین و ضروری ترین اجزا برای حمل و انتقال شیر در صنایع کشاورزی و دامداری می باشد. این مخازن لازم است به نحوی طراحی شوند که علاوه بر تامین میزان نیازهای صنایع لبنیاتی، از کیفیت شیر کاسته نشود و یا دچار فساد و خرابی نگردد.

ماشین سازی شیرزاد در حوزه تولید انواع مخازن حمل و نگهداری شیر با ظرفیت های متنوع و بالا و کیفیت مرغوب و قیمت مناسب، انواع محصولات را روانه بازار می نماید. این مخازن قابل انتقال توسط پیکان وانت و نیسان می باشد که وزن 700 تا 2 تن را می تواند حمل و نگهداری کند.

انواع مخازن استیل حمل شیر

Image for post
Image for post

مخازن با توجه به نیاز و سفارش مشتری طراحی و تولید می گردند.

مخازن تک جداره

این مخازن برای حمل موادی استفاده می شود که تغییر دما سبب نابودی و فساد آن می گردد. موادی از قبیل شیر، روغن مایع و.. را با این مخازن منتقل می کنند تا خاصیت و کیفیت مواد کاهش نیابد.

مخازن دوجداره 

از این مخازن برای حمل موادی استفاده می شود که دما در زمان پر و تخلیه کردن آن یکنواخت باشد. مثل شیر خام، حمل گلوکز و..

مخازن سه جداره

این مخازن قادرند مواد را با دمای ثابت در زمان حمل و تخلیه نگهدارند. به این نحو که در شرایط گرم، قادر به ارسال بخار در بین جداره ها می باشند و در شرایط سرد، می توانند از خاصیت خنک کنندگی آیس بانک یا کولینگ تاور استفاده نمایند. 

جنس مخزن حمل شیر

ماشین سازی شیرزاد برای مراحل حمل شیر از دامداری به کارخانه ها انواع مخازن را در ابعاد و اندازه های مختلف با بهترین کیفیت به بازار عرضه نموده است. این محصولات از لحاظ کیفیتی و بهداشتی دارای بهترین و مناسب ترین متریال می باشد که مورد تایید قرار گرفته است. 

لازم است که بخش درونی مخزن که با شیر و یا دیگر مایعات در تماس است از نوع استیل نگیر باشد که همان طور که گفته شده از نوع تک جداره، دو جداره و سه جداره می باشد. 

ظرفیت های مخازن

مجموعه صنایع تولیدی شیرزاد، انواع مخزن حمل شیر را با ظرفیت های متفاوت و در ابعاد گوناگون عرضه نموده است. یکی از دلایل این حجم از تنوع، آزادی انتخاب مشتری است تا بتواند ظزفیت موردنظرش را انتخاب نماید.

کمترین میزان ظرفیت مخزن از 500 لیتر شروع می شود و بالاترین ظرفیت، در25 تن تولید می شود.

مشخصات فنی مخازن حمل شیر

مخزن‌های حمل از ورق استنلس استیل 304 می باشد.

در مخزن های دو جداره از پشم سنگ یا پشم شیشه با ضخامت‌های 5 یا 7 سانتی متر و یا عایق پلی یورتان تزریقی با دانسیته 40 جهت ایزوله کردن مخزن درون نسبت به بیرون بهره وری می‌گردد.

همه‌ی تانکرهای حمل برای شستشوی دوره‌ای، مجهز به سیستم شستشو جهت کاهش بار میکروبی می‌باشند.

جهت ممانعت از آلودگی و جوش‌های بیرونی، پرداخت همه ی جوش های داخلی برای پایداری زیبایی ظاهری آن اجرا می‌گردد.

قرار دادن خروجی های مجزا، همچنین جهت راحتی در عملیات تخلیه سازی شیر توسط کلکتور گرد آوری می‌گردد.

کاربرد مخازن حمل شیر

Image for post
Image for post

کارخانه ها و کارگاه های شیر پاستوریزه جهت انتقال شیر، کارخانه های آبمیوه یا روغن جهت جابجایی مایع

 هر مکان و فضایی که به جابجایی مایع به طور بهداشتی احتیاج دارد به بهره برداری می رسد.

 

https://shirzadmachine.com/post/12/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D8%AE%D8%B2%D9%86-%D8%AD%D9%85%D9%84-%D8%B4%DB%8C%D8%B1