ساخت انواع دستگاه استرچ پالت

دستگاه استرچ پالت چیست؟

دستگاه استرچ پالت؛ دستگاهی است که با پیچیدن سلفون به دور محصولات مورد نظر که دارای ابعاد و اندازه های مختلفی هستند، باعث حفظ تعادل محصولات و جلوگیری از بهم ریختگی آن ها می شود.

بسته بندی در کارخانجات همواره با دشواری هایی همراه است و در این بین هر کارخانه ای نیاز دارد که دستگاهی برای بسته بندی چند محصول کوچک در کنار هم در اختیار داشته باشد. با بسته بندی محصولات کوچک می توان راحت تر حمل و نقل آن ها را انجام داد و از آسیب دیدگی آن ها جلوگیری نمود.
دستگاه استرچ پالت؛ همان دستگاهی است که به کارخانه ها این امکان را می دهد تا به واسطه رول پلاستیکی شفاف یا همان فیلم استرچ، محصولات خود را به صورت حرفه ای و دقیق بسته بندی نمایند.

به منظور بسته بندی و سلفون کشی انواع پالت در ابعاد و اندازه های مختلف مثل پالت بشکه های ۲۰۰ لیتری، پالت انواع بطری های آشامیدنی، انواع رول های پارچه ای، فلزی، کابل ، پالت کتاب و… از دستگاه استرچ پالت استفاده می شود.

Image for post
Image for post

استرچ پالت شیرزاد

این دستگاه برای بسته بندی کالاها و تولیدات کارخانه جات کاربرد دارد و برای کشیدن انواع نوار مخصوص استچر روی محصولات استفاده میشود.

استرچ پالت برای سلفون کشی پالت انواع بطری های آشامیدنی، انواع رول های پارچه ای، فلزی، کابل ، پالت کتاب و از این دست محصولات کاربرد دارد.

با پیشرفت بیشتر صنعت بسته بندی و ورود دستگاه هایی همچون استرچ پالت تنوع این دستگاه ها بیش از پیش افزایش یافته است.

در تولیدی و کارخانه هایی که سرت تولیدشان بالاست و سفارشات زیادی دارند ، مهم است که تمامی محصولات و کالا ها محافظت شوند و به همین علت ، در این شرایط معمولا مدیریت کارخانه ها سفارش ساخت و خرید استرچ پالت را در اندازه و ابعاد مورد نیاز میدهند.

بطور کلی از نظر نوع کارکردی این دستگاه ها به ۲ مدل استرچ پالت صفحه گردان و استرچ پالت دکل گردان تقسیم میشوند.

بوسیله دستگاه استرچ پالت محصولات از نظر نفوذ گرد و غبار و رطوبت در امان میمانند، همچنین کشش سلفون به اطرف محصولات باعث استحکام بخشیدن به محصولات میشود.

به طور خلاصه میتوان گفت بسته بندی به شکل استرچ پالت مناسب ترین روش جهت جلوگیری از آسیب دیدن محصول در برابر هرگونه ضربه احتمالی می باشد.

از ویژگی های این دستگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • استهلاک پایین
 • بسته بندی با مواد اولیه ارزان
 • مصرف انرژی کم
 • اشغال جای کم
 • حفاظت محصولات از رطوبت و آب
 • سلفون کشی سریع
 • مناسب برای پالت و قطعات سنگین و حجیم
 • بسته بندی قطعات طویل نظیر لوله ها، رول های کاغذ
Image for post
Image for post

قیمت دستگاه استرچ پالت

ماشین سازی شیرزاد از جمله معتبرترین تولید کنندگان انواع دستگاه های استرچ پالت اعم از صفحه گردان، دروازه ای، مرغکدار و فرودگاهی می باشد. این مجموعه همواره بر آن بوده تا در ساخت دستگاه ها از بهترین مواد استفاده نماید و به مناسب ترین قیمت به بازار عرضه نماید. 
قیمت دستگاه استرچ پالت بسته به نوع استفاده از آن و شرایط کسب و کار محاسبه می گردد. به عنوان مثال مدل صفحه گردان به نسبت قیمت پایین تری دارد و مدل فرودگاهی ظرافت خاصی دارد و در ترمینال و فرودگاه ها به کار برده می شود.

Image for post
Image for post

خرید استرچ پالت

جهت کسب اطلاعات بیشتر به منظور خرید استرچ پالت و سفارش دستگاه و همچنین نحوه فروش استرچ پالت و ارسال آن در کمترین زمان ممکن، با شماره های زیر تماس بگیرید.

انواع استرچ پالت

ساخت دستگاه استرچ پالت بند در مدل های مختلفی قابل طراحی و تولید می باشد که هر کدام از این دستگاه ها، طیف خاصی از نیازها را پوشش می دهد. در ادامه انواع استرچ پالت را بررسی میکنیم.

دستگاه استرچ پالت صفحه گردان

دستگاه استرچ پالت صفحه گردان؛ دارای صفحه گردان چرخانی است که از طریق چرخش آن، سلفون به درون آن پیچیده می شود. از این دستگاه می توان به منظور سلفون پیچی محصولات با وزن پایین 2 تن تا ارتفاع دو متر استفاده نمود. سرعت بسته بندی این دستگاه  25 عدد پالت در ساعت می باشد و فضای کمی را نیز به خود اختصاص خواهد داد.

دستگاه استرچ پالت دروازه ای

با توجه به آن که امکان جابجایی قطعات و محصولات سنگین و بزرگی چون قطعات بزرگ خودرو، یخچال و کولر با استرچ پالت های معمولی وجود ندارد، در این زمینه نیاز به استفاده از دستگاه استرچ پالت دروازه ای دکل گردان خواهد بود. برای کار با این دستگاه اپراتور پالت ها را به کمک لیفتراک درون چهارچوب دستگاه قرار داده و استرچ کشی محصول به شکل 360 درجه انجام خواهد شد.به کمک استرچ پالت دروازه ای می توان محصولات با طول بالای 2.5 متر را بسته بندی نمود. به طور تقریبی ظرفیت کاری این دستگاه تا 20 پالت در دقیقه می باشد.

دستگاه استرچ پالت مرغکدار

برای بسته بندی و سلفون پیچی محصولات با وزن و ارتفاع زیاد و نامتعادل دستگاه استرچ پالت مرغکدار را می توان انتخابی مناسب به شمار آورد. استرچ پالت مرغکدار از نظر عملکرد شبیه به دستگاه استرچ پالت صفحه گردان می باشد که اضافه شدن مرغک نگهدارنده در آن مانع از برهم خوردن تعادل محصولات در زمان استرچ شده است. این دستگاه همچنین دارای قابلیت هایی چون کنترل سرعت صفحه گردان، کنترل سرعت حرکت عمودی نایلون استرچ، تنظیم ارتفاع استرچ برای کالاهای مختلف، تنظیم ارتفاع مرغک، تنظیم تعداد لایه های استرچ بر روی محصول، مکث نایلون استرچ در قسمت بالا و پایین محصول می باشد. به واسطه این قابلیت ها اپراتور این امکان را داشته تا یک بسته بندی ایده آل و بدون نقص داشته باشد. علاوه بر آن امکان طراحی مرغک به صورت قالبی باعث شده که عملکرد آن در رابطه با محصولات خاصی چون درب های ضد سرقت بسیار مطلوب باشد.

Image for post
Image for post

طرز کار دستگاه استرچ پالت

برای کار با دستگاه استرچ پالت بند ابتدا اپراتور اقدام به گره زدن فیلم استرچ به یکی از پایه های پالت و فشردن استارت استرچ پالت در شرایط اتوماتیک خواهد نمود.  پس از آن دستگاه استرچ پالت با توجه به پارامترهای دریافتی نظیر پیچش فیلم استرچ در قسمت پایین، و یا قسمت بالا و تعداد رفت و برگشت عمودی فیلم استرچ روی پالت و با تنظیمات دو دستگاه اینورتر و میکروسوئیچ  اورلب و کنترل سیستم مکانیکی کشش فیلم،  عملیات استرچ پیچی شروع و تا پایان عملیات استرچ پالت مشغول خواهد بود.

بعد از آن که کار به اتمام رسیده و پالت به طور کامل ایستاد فیلم توسط اپراتور پاره شده و به وسیله لیفت تراک، پالت انتقال داده می شود و دستگاه برای عملیات بعدی آماده خواهد بود.

دستگاه استرچ پالت فرودگاهی

در رابطه با جابجایی وسایل و چمدان های مسافران از راه های زمینی، هوایی و یا دریایی نیاز است که به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی، ابتدا لوازم را استرچ پیچی نمود. استرچ پالت فرودگاهی به واسطه زائده ای که بر روی بستر داشته مانع از پرت شدن کالا در زمان استرچ کشی خواهد شد. راه اندازی این دستگاه به برق شهری 200 ولتی نیازمند می باشد و طراحی و سفارش آن در ابعاد کاری گوناگون امکان پذیر است.

Image for post
Image for post

برخی از قابلیت های استرچ پالت بند

 • قادر به تنظیم میزان کشش سلفون است؛
 • می توان در این دستگاه سرعت صفحه گردان و نگهدارنده سلفون را توسط اینورتر تنظیم نمود؛
 • تعداد دور صفحه گردان برای مکث پایین و بالای نگهدارنده سلفون در این دستگاه قابل تنظیم می باشد؛
 • به منظور تنظیم ارتفاع از یک سنسور برخوردار است؛
 • به منظور تحمل بارهای سنگین در زیر صفحه گردان دارای غلطک های پی وی سی می باشد؛
 • برای جابجایی هر چه راحت تر دستگاه در بخش زیرین دکل از لولا استفاده شده است؛
 • می توان دستگاه را به صورت دستی و اتومات کنترل نمود؛