راهنمای خرید شیر سرد کن صنعتی (مشخصات فنی + لیست فروشندگان)

 به مخازنی که جهت نگه داری شیر طراحی گردیده و علاوه بر خنک کردن و خنک نگه داشت شیر خام با چرخش مدوام شیرخام مانع از فساد شیر میگردد، شیر سردکن می گویند.

Image for post
Image for post

شیر سردکن صنعتی

شیرسرد کن یکی ازمهم ترین و اصلی ترین تجهیزات لبنیاتی ،دامداری و گاوداری ها می باشد که برای نگهداری شیرخام از ان استفاده می گردد این دستگاه جهت خنک نگه داشتن شیر و دوغ در انواع و ظرفیت های متفاوتی طراحی و تولید می شود.

شیر سرد کن ها بسته به سفارش مشتری از 100 لیتر تا 2000 لیتر  در دو مدل تک مخزن و دو مخزن برای نگه داری شیر،دوغ و مایه بستنی ساخته می شود ظرفیت های پایین تر برای مغازه های لبنیاتی و کارگاه های مواد لبنی استفاده می شود اما حجم بالاتر از 500 لیتر معمولا برای گاوداری ها و دامداری ها خریداری وامورد استفاده است البته در گاوداری ها نیز می توان از هر نوع لیتراژی استفاده کرد ولی در کل بخاطر حجم بالای تولید شیر در گاوداری بهتر است  از شیر سرد کن هایی با لیتراژ بالا استفاده می شود. که به آن ها شیر سرد کن پلیت نیز می گویند.

ضرورت استفاده از شیر سرد کن 

Image for post
Image for post

شیر خام گرفته شد از دام ها دارای مقادیر زیادی باکتری ها و میکرو ارگانیسم ها می باشد که برخی از این باکتری ها مفید و برخی دیگر مضر هستند ،زمانی که این باکتری ها درون شیر باشند و شیر در دمای بالا (گرم) قرار بگیرد ، بعد از گذشت زمان کمی ، فاسد میشود. همین نکته نهگداری از  شیر و سایر لبنیات درون دستگاه شیر سرد کن را ضروری میکند و این دستگاه میتواند شیر را تا 72 سالم و با همان کیفیت نگه دارند.

انواع شیر سرد کن 

 1. شیر سرد کن تک مخزن دامداری 

2.  شیر سردکن  دو قلو (دو مخزن لبنیاتی) 

شیر سرد کن تک مخزن گاوداری (دامداری)

Image for post
Image for post

شیر سرد کن های دوقلو معمولا برای گاوداری ها طراحی می شود که از قدرت موتور بالاتری برخوردار هستند.

در شیر سرد کن های صنعتی از عایق تزریق فوم پلی یورتان استفاده شده که باعث می شود ازاتلاف انرژی در آن جلوگیری شود و دمای مورد نیاز شیر از دستگاه خارج نشود بدنه و داخل وان این دستگاه استیل نگیر است که در هر نوع شرایط اب و هوایی دچار زنگ زدگی یا پوسیدگی نمی شود برای هم زدن شیردر شیر سرد کن همزن گیربوکسی طراحی شده که با هم زدن مداوم باعث می شود شیر به سرعت خنک شده و از فاسد شدن و عوض شدن طعم شیر جلوگیری می کند .

شیر سردکن دوقلو (لبنیاتی)

شیر سرد کن های لبنیاتی در مکانیزم خود تفاوتی با شیر سردکن گاوداری ندارند و تنها در ابعاد و گنجایش تفاوت دارند لازم به ذکر ایت که شیر سردکن لبنیاتی با نام دوغ سردکن نیز شناخته می شود و نکته ی قابل توجه اب است که شما عزیزان می توانید با خرید شیر سرد کن دو مخزن یا شیر سرد کن دوقلو  به طور همزمان شیر و دوغ را نگهداری داری کنید. نگران فاسد شدن آنها نباشد.

Image for post
Image for post

مزایا استفاده از شیر سرد کن های دامداری 

 1. دارای درب بازدید از مخزن
 2. دارای چهار چرخ به جهت جابه جایی راحت تر
 3. آسان بودن شست و شوی مخزن
 4. ساخت با استیل غیر مغناطیسی
 5. استفاده از جوشکاری آرگون بر اساس معیار های وزارت بهداشت به جهت جلوگیری از زنگ زدن
 6. قابل تولید به صورت دیجیتالی یا آنالوگ
 7. دارای صفحه نمایش دیجیتال برای نمایش دمای شیر داخل مخزن

ساختار و عملکرد شیر سردکن 

شیر سرد کن ها دارای شیر تخلیه می باشند که برای راحتی مشتریان در دستگاه تعبیه شده تا بتوانند مقدار شیر مورد نیاز درون دستگاه را به اسانی  تخلیه کنند در قسمت پشت شیر سرد کن از لوله ها ی 10 سانتی مسی استفاده شده که به مخزن شیر سرد کن وصل می شود و باعث خنک کردن داخل دستگاه می گردد.

با توجه به این که  دمای موتور دستگاه های سرمایشی در هنگام کارکرد علل الخصوص در 24 ساعت افزایش می یابد در نتیجه این محصول باید مجهز به سیستمی باشد تا بتواند این دما را کنترل کند پس این به منظور خنک سازی موتور ؛ کاهش دمای موتور و افزایش راندمان کاری موتور از فن های الکتروژن در این دستگاه ها می شود.

 مشخصات دستگاه 

 • جنس وان از استیل نگیر
 • تک قلو و دو قلو هم موجود است
 • از 100 تا 1000 لیتر برای سوپر مارکت با دامداری
 • سیستم عایق از تزریق فوم فشرده
 • در دو نوع استوانه و چهار گوش
 • لوله های رسانا و مسی و کاملا لهیم کاری شده
 • دارای ترموستات  دیجیتال
 • رادیات : مسی 24 پر
 • جنس نمای بدنه استیل 304
 • عایق بدنه با فوم تزریقی پلی اورتان
 • الکتروموتور و گیربکس حلزونی جهت همزدن یکسان
 • شیر تخلیه مدل پروانه ای (50) با قابلیت جابجایی و شستشوی آسان
 • دارای سنسورهای الکترونیکی برای نمایش و کنترل دمای شیر
 • قابلیت نصب باسکول با صفحه های نمایشگر و دیجیتال

منبع: