دستگاه اسپری پرکن | اتومات و نیمه اتومات | ماشین سازی شیرزاد

اسپری ها، ظرف های قوطی شکلی هستند که مایع و گاز را که توسط دستگاه به آن تزریق می شود را در خود حفظ می کند. دستگاه اسپری پر کن از جمله دستگاه های مورد نیاز در حوزه های تولید کارخانه ها برای محصولات غذایی و بهداشتی می باشد. در صورتی که اسپری ها به صورت نامناسب پر شوند، خطرات بسیاری را به همراه دارند. هم گام با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه اسپری پر کن بسیاری از مشاغل را تحت پوشش قرار داده است. دستگاه اسپری پر کن در سه نوع اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی به بازار عرضه می شود. 

ماشین سازی شیرزاد با داشتن سابقه طولانی در تولید انواع دستگاه های اسپری پر کن، توانسته با کیفیت ترین و مرغوب ترین نوع آن ها را با مناسب ترین قیمت روانه بازار نماید.

دستگاه اسپری پر کن 

Image for post
Image for post

دستگاه اسپری پر کن در ابتدا مایع را داخل قوطی پر و سپس گاز را با فشار زیاد تزریق می کند. در نتیجه محصول داخل قوطی به شکل اسپری استفاده می شود.

مراحل انجام کار دستگاه به این نحو است که :  

مرحله اول: نازل، مایع را درون قوطی پر می کند.
مرحله دوم: والو را روی قوطی پرچ می کند.
مرحله سوم: گاز را با فشار درون قوطی تزریق  می کند.

کاربرد دستگاه اسپری پر کن

دستگاه های اسپری پرکن میتوانند تا 87 درصد در سرعت خط تولید تاثیر مستقیم داشته باشند.

در انواع صنایع مختلف من جمله بهداشتی، غذایی، رنگ و.. قابل استفاده می باشد.

یک اپراتور بدون دانش فنی می تواند به آسانی با دستگاه پرکن اسپری کار کند.

سرعت پرکن ماشین اسپری پر کن  حداقل 850 عدد در ساعت و حداکثر 1250 عدد در ساعت است.

ابعاد آن 960 میلی متر * 660 میلی متر * 1650 میلی متر می باشد.

حداکثر فضای مورد نیاز یک متر در یک متر بوده و فضای بسیار کمی را اشغال می کند.

دستگاه اسپری پر کن تمام اتوماتیک

Image for post
Image for post

دستگاه اسپری پر کن اتوماتیک به نسبت سرعت و دقت بیشتری دارد و هم چنین در زمان و هزینه ها نیز صرفه جویی می گردد. این دستگاه به دلیل اینکه سرعت راندمان تولید را بالا می برد، بسیار مورد توجه صاحبان کارخانه ها قرار گرفته است. 

دستگاه اسپری پر کن نیمه اتوماتیک

Image for post
Image for post

دستگاهی است که توسط نیروی انسانی و سیستم هوشمند با دقت و سرعت خوب وظیفه پر کردن انواع اسپری ها را برعهده دارد. این دستگاه به نسبت دیگر موارد، سایز کوچکی دارد و در کارخانجات و کارگاه ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم است در انتخاب نوع دستگاه اسپری پر کن اتومات و نیمه اتومات با توجه شرایط  کاری و نوع نیاز مورد توجه قرار گیرد مسائلی از قبیل سرعت ، دقت، استفاده از نیروی انسانی و...

دستگاه اسپری پر کن دستی

Image for post
Image for post

دستگاه اسپری پر کن دستی از جمله پر طرفدار ترین دستگاه هاست که دلیل آن داشتن امکانات خوب با وجود قیمت مناسب آن است.  این دستگاه به دلی

اسپری پر کن روتاری

از دستگاه اسپری پر کن روتاری می توان برای پر کردن انواع مایعات رقیق و غلیظ استفاده نمود. این دستگاه مناسب برای بسته بندی انواع قوطی های خوشبو کننده، رنگ، ضد عفونی کننده و.. می باشد و همان طور که از نامش پیداست، به صورت دوار عمل پر کردن را انجام می دهد.

قیمت دستگاه اسپری پر کن 

همان طور که اشاره نمودیم دستگاه های اسپری پر کن کارایی بسیاری در عرصه لوازم بهداشتی و غذایی دارد. اسپری پر کن ها دارای سه نوع اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی می باشند که با توجه به نوع و کارکرد آن قیمت و هزینه محاسبه می گردد. 

منبع: https://shirzadmachine.com/post/5/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%B1-%DA%A9%D9%86