آشنایی با انواع دستگاه استرچ پالت (دستگاه بسته بندی)

استرچ پالت به عنوان یکی از پرفروش ترین ماشین آلات عرضه شده در گروه صنعتی شیرزاد ماشین البرز می باشد، که شما می توانید از این دستگاه برای سلفون‌ کشی محصولات مختلف اعم از انواع جعبه‌ های کارتونی، بشکه، رول‌ های پارچه‌ ای و فلزی، بسته‌ های گچ و سیمان، قوطی و باکس‌ های نوشابه و... استفاده کنید. به طور کلی می توان گفت دستگاه استرچ پالت مناسب برای بسته بندی کردن محصولاتی می باشد، که قصد دارید، آن ها را به صورت منظم و مرتب در کنار هم قرار دهید. در رابطه به نحوه ی عملکرد این دستگاه هم باید بگوییم، که برای انجام فرآیند بسته بندی اول پک محصول بر روی صفحه پالت قرار داده می شود، و بعد از آن پیچیدن نایلون و یا سلفون به دور محصول شروع می شود. استفاده از این دستگاه نیاز به مهارت خاصی ندارد، و شما می توانید با انجام فرآیند سلفون پیچی به دور محصول آن را از آسیب های احتمالی درامان نگه دارید. این دستگاه در مدل های مختلفی طراحی و برای فروش به بازار عرضه می شود. برای این که بتوانید بهترین مدل را برای کسب و کار خود انتخاب کنید، در این مقاله قصد داریم، به معرفی انواع دستگاه استرچ پالت بپردازیم. هم چنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر یک از مدل ها با شماره های زیر تماس بگیرید.

Image for post
Image for post

استرچ پالت دستی

استفاده از استرچ پالت دستی به عنوان معمولی ترین نوع بسته بندی می باشد. دلیل این موضوع هم به این خاطر می باشد، که چند نفر برای انجام فرآیند بسته بندی کافی می باشد. آن ها می توانند با حرکت در اطراف محموله یا قرار دادن آن بر روی چرخ گردان استرچ پالت بند را بر روی کالاها می‌ کشند. نیرویی که باید به تمام نقاط کالا از طرف فیلم استرچ وارد شود، باید به صورت یکسان باشد، و توزیع آن به درستی صورت گیرد. 

استرچ پالت نیمه‌ اتومات و اتومات

در استرچ پالت اتومات یک پالت را از اول خط می گیرد، و با توجه به برنامه ی تنظیم شده برای آن و به صورت کاملاً خودکار کالاهای مد نظر شما را به بخش بسته‌ بندی یعنی بخشی که دستگاه مطابق تنظیمات سیستم کنترل، فیلم استرچ را بر روی پالت‌ ها می‌ کشد، منتقل می شود. بعد از این که مراحل بسته بندی به پایان می رسد، دستگاه‌ های اتوماتیک زمانی که بسته‌ های جدیدی را بسته‌ بندی می‌ کنند، پالت‌ های قبلی را به انتهای خط منتقل می کنند. مدل های نیمه اتومات برای این که کار بسته بندی را انجام دهد، نیاز به اپراتور نیاز دارد، تا بتواند کارهای مختلفی اعم از بارگزاری محموله‌ ها و سپس تخلیه آن‌ ها، شروع فرآیند بسته‌ بندی، تنظیم دستگاه استرچ پالت برای انجام یک بسته بندی مناسب و ایده آل را انجام دهد.

استرچ پالت صفحه‌ گردان

برای بسته بندی کردن محصولات با استرچ پالت صفحه‌ گردان اول باید کالا و یا محصول مد نظر خود را بر روی صفحه گردان دستگاه قرار دهید، و بعد از آن این دستگاه به صورت همزمان با گردش بار فیلم استرچ را به دور آن می‌ پیچد. نحوه ی کارکرد این دستگاه به این صورت می باشد، که فیلم را از پایین محموله به سمت بالا بر روی آن می‌ کشند، و دور بعدی بسته‌ بندی را از بالا به سمت پایین ادامه می‌ دهند. این مدل از دستگاه های استرچ پالت به عنوان یکی از مدل های پرفروش محسوب می شوند، که شما می توانید آن ها را به گونه ای تنظیم کنید، که این دستگاه بتواند مدل های مختلفی از بسته بندی را به شما ارائه دهد.

استرچ پالت دکل گردان

هنگام بسته بندی توسط استرچ پالت دروازه‌ ای برخلاف زمانی که از استرچ پالت صفحه‌ گردان استفاده می کنید، در مدل های دورازه ای بار به صورت ثابت می ماند، و به واسطه ی سیستمی که استرچ پالت بند را بر روی محموله می‌ کشد، به دور آن خواهد چرخید. از این دستگاه می توانید برای بسته بندی کردن بارهای ناپایدار، سبک و سنگین در حجم‌ های کم یا زیاد استفاده کنید.

استرچ پیچ رینگی

به واسطه ی استفاده از فیلم استرچ، یک پالت را زمانی که بر روی تسمه حمل بار قرار می دهید، از بالا و پایین شروع به بسته‌ بندی می‌ کند. این نوع از استرچ ها مناسب برای بسته بارهایی می باشد، که پهن و یا بدفرم هستند.

استرچ پالت رینگی دروازه‌ ای

استرچ پالت رینگی دروازه‌ ای طوری طراحی می کنند، که بتواند بسته بندی محصولات را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهد. این مدل از پالت بندها به صورت تخصصی هستند، و مناسب برای بسته بندی محصولات مختلفی اعم از نوشیدنی‌ ها، دستمال‌ کاغذی و… می باشند.

استرچ پالت فرودگاهی

این ماشین نوع ساده‌ای از استرچ کش‌ها است که برای بسته‌بندی محموله‌های کم‌حجم و سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد. همان‌طور که می‌توان از نام این دستگاه متوجه شد، کاربرد اصلی آن مربوط به بسته‌بندی چمدان‌ها و بارها در فرودگاه است.

استرچ پالت مرغک‌ دار

استرچ پالت مرغک‌ دار مانند دستگاه استرچ کش صفحه گردان مجهز به قسمتی برای چرخاندن بارها می باشد، تا شما بتوانید به واسطه ی آن بتوانید فیلم استرچ را بر روی کالا بکشید. تنها تفاوتی که وجود دارد، این است، که بازویی دارند، که در بخش بالایی بارها قرار می‌ گیرد، باعث می شود، تا از به هم خوردن تعادل کالا در هنگام بسته بندی محصولات جلوگیری می کند.  

Image for post
Image for post

مزایای استفاده از دستگاه استرچ پالت

کاهش زمان عمل سلفون‌ کشی

نایلون پیچ کردن محصولات بدون استفاده از دستگاه سخت می باشد. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که این دستگاه مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است، این است، که استرچ پالت‌ ها قابلیت بسته‌ بندی هر محصولی را دارند، و شما می توانید حجم زیادی از کالاها را در کوتاه ترین زمان ممکن سلفون پیچ کنید. در صورتی که نوع دستی این دستگاه را انتخاب کرده باشید، سلفون پیچ کردن محصولات به صورت دستی و توسز اپراتور انجام می شود. قطعاً انجام این کار با استرچ پالت دستی زمان زیادی را از شما می گیرد.

افزایش راندمان و کارایی

استفاده از این دستگاه راندمان کاری را افزایش و شما می توانید بسته بندی کردن محصولات را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید.

کاربرد بالا

با توجه به این که این دستگاه کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع مختلف دارد، شما می توانید برای بسته بندی کردن انواع جعبه‌ های کارتونی، بشکه، رول‌ های پارچه‌ ای و فلزی، بسته‌ های گچ و سیمان، قوطی و باکس‌ های نوشابه و... از این دستگاه استفاده کنید. در صورتی که هنگام خرید استرچ پالت‌ های دروازه‌ ای را انتخاب کنید، می توانید پک محصولاتی که ممکن است، ارتفاع آن ها 2 متر باشد، را بسته بندی کنید.

کاهش نیروی انسانی

به کارگیری استرچ پالت ها در بسته بندی محصولات صنایع مختلف باعث می شود، تا شما به جای استفاده از اپراتور کارهای بسته بندی را به صورت اتوماتیک و خودکار انجام دهید.

کاربری راحت

اگر هنگام خرید نوع اتوماتیک را انتخاب کنید. عملکردی که این دستگاه دارد، بسیار ساده و راحت می باشد، و شما می توانید هر محصولی با هر سایز و وزنی آن را بسته بندی کنید.

https://shirzadmachine.com/post/54/%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DA%86