دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز pdf

دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز

دانلود خلاصه کتاب ویلیامز 1 و 2 و 3

خلاصه مطالب مهم کتاب ویلیامز

دانلود فایل
 


 


 


 


 


 


 


 


 


همانطور که بزرگسالان در حال ظهور آزمایش را می کنند ، آنها اغلب در روابط ، تحصیلات و کار با عدم اطمینان و ناامیدی روبرو می شوند که آنها را ملزم می کند مسیر زایمان خود را تنظیم کنند ، و گاهی اوقات به طور اساسی تغییر می دهند. و اکتشافات شدید آنها اغلب خطرات قبلی را شامل می شود ، از جمله بیماری های مقاربتی ، سوء مصرف مواد ، رفتار خطرناک رانندگی و فشار روانی شدید. اما با کمک خانواده ، جامعه و زمینه های اجتماعی ، اکثر جوانان بزرگ چرخه های غلط را ایجاد می کنند و چالش های این سال ها را پشت سر می گذارند.

ما دیده ایم که در تمام دوران کودکی و زبردستی ، بدن بزرگتر و قوی تر می شود ، هماهنگی بهبود می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز  و سیستم های حسی به طور موثرتری اطلاعات را جمع می کنند. هنگامی که ساختارهای بدن به حداکثر ظرفیت و کارایی برسند ، پیری بیولوژیکی یا سالخوردگی آغاز می شود - که تحت تأثیر ژنتیکی بارداری و زایمان عملکرد اندام ها و سیستم هایی قرار می گیرد که در همه اعضای گونه های ما جهانی است (کریستوفالو و دیگران ، 1999). مانند رشد جسمی ، پیری بیولوژیک همزمان نیست (به فصل 7 ، صفحه 217 مراجعه کنید). تغییر در قسمتهای مختلف بدن بسیار متفاوت است و تفاوتهای فردی بسیار زیاد است - تنوعی که از نظر طول عمر به ما کمک می کند آن را درک کنیم. مجموعه ای از عوامل زمینه ای - از جمله ترکیب ژنتیکی منحصر به فرد ، سبک زایمان ، محیط زایمان و دوره تاریخی هر فرد - بر پیری بیولوژیکی تأثیر می گذارد ، که هر یک از آنها می تواند روند بارداری و زایمان سن را تسریع یا کُند کند (Arking ، 1998). در نتیجه ، تغییرات فیزیکی سالهای بزرگسالی به وجود می آید. در واقع ، چند بعدی و چند جهته (صفحه 9 در فصل 1).

 در بخشهای بعدی ما روند پیری بیولوژیکی را بررسی می کنیم. سپس به تغییرات بدنی و حرکتی که از اوایل بزرگسالی در جریان است ، روی می آوریم. همانطور که خواهید دید ، پیری بیولوژیکی ثابت و تغییرناپذیر نیست. با مداخلات رفتاری و محیطی می توان آن را به طور اساسی اصلاح کرد. در طول قرن گذشته ، بهبود تغذیه ، درمان پزشکی ، بهداشت و ایمنی 25 تا 30 سال به میانگین امید به زایمان در کشورهای صنعتی افزوده است (نگاه کنید به فصل اول ، صفحه 8). ما در فصل 17 عمیقتر خواهیم شد.

دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز pdf

در تورنمنتی بین دانشکده ها ، شریز برای ساعت ها در زمین بازی دوید و با پریدن از ارتفاع ، فریزبی را که در راهش قایقرانی می کرد ، گرفت. در اوایل بیست سالگی ، او در قدرت ، استقامت ، تیز حسی و پاسخگویی سیستم ایمنی بدن در اوج است. با این وجود طی دو دهه آینده ، او پیر می شود و همانطور که به سمت اواسط و اواخر بزرگسالی می رود ، بارداری و زایمان محسوس تری را نشان می دهد.

پیری بیولوژیکی نتیجه ترکیبی از دلایل مختلف است ، برخی در سطح DNA فعالیت می کنند ، برخی دیگر در سطح سلول ها و برخی دیگر در سطح بافت ها ، اندام ها و ارگانیسم های کل. صدها نظریه وجود دارد ، که نشان می دهد زیربنای ما هنوز در مراحل اولیه است (کریستوفالو و دیگران ، 1999). یک ایده محبوب - نظریه "فرسودگی -نابودی" - فرسودگی بدن بر اثر استفاده است. اما برخلاف قسمتهای ماشین ، قسمتهای فرسوده بدن معمولاً خود را تعویض یا ترمیم می کنند. بعلاوه ، هیچ ارتباطی بین کار بدنی و مرگ زودرس وجود ندارد. برعکس ، ورزش منظم و متوسط ​​تا شدید برای افرادی که از نظر نژادی و قومی تفاوت زیادی دارند ، زایمان طولانی تر و سالم تری را پیش بینی می کند (Cockerham و همکاران، 2004؛ Stessman و همکاران، 2005). اکنون می دانیم که این نظریه "فرسودگی-نابودی" یک ساده انگاری بیش از حد است.

 توضیحات فعلی پیر شدن بیولوژیکی در سطح DNA و سلولهای بدن دو نوع است: (1) آنهایی که بر اثرات برنامه ریزی شده ژن های خاص تأکید دارند و (2) مواردی که بر اثرات تجمعی وقایع تصادفی تأکید دارند که به مواد ژنتیکی و سلولی آسیب می رسانند. پشتیبانی از هر دو دیدگاه وجود دارد و در نهایت ترکیب این دو ممکن است درست باشد.

 پیری برنامه ریزی شده ژنتیکی از مطالعات خویشاوندی پشتیبانی می کند که نشان می دهد طول عمر یک ویژگی خانوادگی است. افرادی که پدر و مادرشان عمر طولانی داشته اند تمایل به زایمان طولانی تر خودشان دارند. و شباهت بیشتری در طول عمر دوقلوهای همسان نسبت به غیر همسان وجود دارد. اما وراثت پذیری طول عمر متوسط ​​است ، از 15/0 تا 25/0 برای سن مرگ و از 27/5 تا 57 برای اقدامات مختلف سن بیولوژیکی فعلی ، مانند قدرت گرفتن دست ، ظرفیت تنفسی ، فشار خون و تراکم استخوان. (Karasik و همکاران ، 2005 ؛ Kerber و همکاران ، 2001 ؛ میچل و همکاران ، 2001). افراد به جای اینکه مستقیماً طول عمر را به ارث ببرند ، احتمالاً یک یا چند عامل خطر را که در احتمال مرگ زودتر یا دیرتر آنها تأثیر دارد ، به ارث می برند.

دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز pdf
دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز pdf
دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز pdf

 یک نظریه برنامه ریزی ژنتیکی، وجود "ژن های پیری" را پیشنهاد می کند که برخی تغییرات بیولوژیکی را کنترل می کند ، مانند یائسگی ، موهای سفید و زوال سلول های بدن. قوی ترین شواهد برای این دیدگاه از تحقیقات نشان می دهد که در آزمایشگاه، سلول های انسانی اجازه تقسیم سلول های طول عمر به 50 قسمت ، به اضافه یا منفی 10 را می دهد (هایفلیک ، 1965 ، 1998). با هر تکرار ، نوع خاصی از DNA - به نام زنان ، که در انتهای کروموزوم ها قرار دارد - کوتاه می شود. در نهایت ، تعداد کمی از سلول ها باقی می ماند کوتاه شدن تلومر به عنوان یک ترمز در برابر جهش های بدنی (مانند کسانی که در سرطان نقش دارند) عمل می کند ، که با تکثیر سلول ها احتمال آن بیشتر می شود (رایت و شای ، 2005). اما بارداری و زایمان ویلیامز تعداد سلول های پیر با تلومرهای کوتاه) همچنین به بیماری های وابسته به سن و از دست دادن عملکرد کمک می کند (ناکاشیما و دیگران ، 2004).

طبق نظریه جایگزین  "رویدادهای تصادفی" ، DNA در سلولهای بدن به تدریج از طریق جهش های خود به خودی یا خارجی ایجاد می شود. با تجمع این سلول ها ، ترمیم و جایگزینی سلول ها از کارآیی کمتری برخوردار می شوند یا سلول های سرطانی غیرطبیعی تولید می شوند. مطالعات حیوانی بارداری و زایمان ویلیامز شکستگی و حذف DNA و آسیب رساندن به سایر مواد سلولی با بارداری و زایمان ویلیامز سن را تأیید می کند. شواهد مشابهی برای انسانها به وجود آمده است (وی و لی ، 2002)

 یکی از دلایل احتمالی DNA و ناهنجاریهای سلولی مرتبط با بارداری و زایمان ویلیامز سن ، آزاد شدن رادیکالهای آزاد است - مواد شیمیایی کاملاً حلقوی و کاملاً واکنشی که در حضور اکسیژن تشکیل می شوند. (تابش و برخی آلاینده ها و داروها می توانند تأثیرات مشابهی ایجاد کنند.) وقتی مولکول های اکسیژن درون سلول تجزیه می شوند ، واکنش الکترون را از بین می برد و یک رادیکال آزاد ایجاد می کند. از آنجا که بدنبال جایگزینی از محیط اطراف خود است ، مواد سلولی اطراف را از بین می برد ، از جمله DNA ، پروتئین ها و چربی های ضروری برای عملکرد سلول. تصور می شود رادیکال های آزاد در بیش از 60 اختلال پیری ، از جمله بیماری های قلبی عروقی ، اختلالات عصبی ، سرطان ، آب مروارید و آرتروز نقش دارند (میگوئل ، 2001 ؛ پون و همکاران ، 2004). اگرچه بدن ما موادی تولید می کند که رادیکال های آزاد را خنثی می کنند ، اما آسیب هایی ایجاد می شود و با گذشت زمان انباشته می شود.

 برخی از محققان معتقدند که این ژن ها برای بقا با دفاع در برابر رادیکال های آزاد کار می کنند. به این ترتیب ، یک پاسخ ژنتیکی برنامه ریزی شده ممکن است DNA تصادفی و تخریب سلولی را محدود کند. غذاهای غنی از ویتامین C و E و بتاکاروتن نیز از آسیب رادیکال های آزاد جلوگیری می کند - دلیلی که با بهبود رژیم غذایی منجر به بارداری و زایمان ویلیامز امید به زایمان می شود (هارمن ، 2003).

 DNA و زوال سلولی که توضیح داده شد چه عواقبی می تواند برای ساختار و عملکرد اندام ها و بافت ها داشته باشد؟ احتمالات زیادی وجود دارد. از جمله آن هایی که حمایت شفافی دارند ، نظریه پیوند متقابل پیری است. با گذشت زمان ، فیبرهای پروتئینی که بافت همبند بدن را تشکیل می دهند ، پیوستگی ها یا پیوندهایی با یکدیگر ایجاد می کنند. وقتی این فیبرها به طور معمول از هم جدا شوند ، کشسانی بافت کم می شود و منجر به نتایج منفی زیادی می شود ، از جمله از دست دادن انعطاف پذیری در پوست و سایر اندام ها ، کدر شدن عدسی چشم ، گرفتگی رگ ها و آسیب به کلیه ها. مانند سایر جنبه های پیری ، پیوند متقابل می تواند توسط عوامل خارجی از جمله ورزش منظم و رژیم غذایی کم چرب غنی از ویتامین بارداری و زایمان  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز  (اشنایدر ، 1992 ؛ ویکنز ، 2001).

نارسایی تدریجی سیستم غدد درون ریز ، که هورمون ها را تولید و تنظیم می کند ، راه دیگری برای پیری است. یک نمونه بارز بارداری و زایمان تولید استروژن در زنان است که در یائسگی به اوج خود می رسد. از آنجا که هورمون ها بسیاری از عملکردهای بدن را تحت تأثیر قرار می دهند ، اختلالات در سیستم غدد درون ریز می تواند تأثیرات گسترده ای بر سلامتی و بقا داشته باشد. تحقیقات در مورد نقش هورمون های کلیدی بر پیری نشان می دهد که بارداری و زایمان تدریجی هورمون رشد (GH) با از بین رفتن عضله و توده استخوانی ، افزودن چربی بدن ، نازک شدن پوست و بارداری و زایمان عملکرد قلب و عروق همراه است. در بزرگسالان با سطح غیر طبیعی GH ، هورمون درمانی می تواند این علائم را کُند کند ، اما عوارض جانبی جدی دارد ، از جمله بارداری و زایمان ویلیامز خطر احتباس مایعات در بافت ها ، درد عضلانی و سرطان (Harman  و Blackman، 2004؛ Toogood، 2004). تاکنون رژیم غذایی و فعالیت بدنی روش های ایمن تری برای محدود کردن این جنبه های پیری بیولوژیکی است.

سرانجام ، بارداری و زایمان عملکرد سیستم ایمنی بدن به بسیاری از شرایط پیری کمک می کند ، از جمله بارداری و زایمان ویلیامز حساسیت به بیماری های عفونی و سرطان و تغییر در دیواره رگ های خونی مرتبط با بیماری های قلبی عروقی. به نظر می رسد بارداری و زایمان قدرت پاسخ ایمنی از نظر ژنتیکی برنامه ریزی شده است ، اما سایر فرایندهای پیری که در نظر گرفته ایم (مانند تضعیف سیستم غدد درون ریز) می توانند آن را تشدید کنند (Hawkley  و Cacioppo، 2004؛ Malaguarnera و همکاران 2001). در حقیقت ، برای توضیح پیچیدگی های پیری بیولوژیکی ، ترکیبی از نظریه ها - نظریاتی که فقط مورد بررسی قرار گرفتند و نظریه های دیگر - لازم است. با توجه به این نکته ، بیایید به علائم جسمی و دیگر ویژگی های پیری بپردازیم.

در طی دهه های بیست و سی ، تغییرات ظاهری و بارداری و زایمان عملکرد بدن به تدریج انجام می شود که به سختی قابل مشاهده است. بعداً شتاب می گیرند. تغییرات فیزیکی پیری در جدول 13.1 خلاصه شده است. ما در اینجا چندین مورد را با جزئیات بررسی خواهیم کرد و در فصل های بعدی موارد دیگری را بررسی خواهیم کرد. قبل از شروع ، توجه داشته باشیم که این روندها عمدتا از داده های مقطعی بدست می آیند. از آنجا که گروه های جوان مراقبت های بهداشتی و تغذیه بهتری را تجربه کرده اند ، شواهد مقطعی می توانند در مورد اختلالات مرتبط با بارداری و زایمان ویلیامز سن اغراق کنند. خوشبختانه شواهد طولی در حال گسترش است و به تصحیح این تصویر کمک می کند.

دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز 

در طول ماه اول تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی ، شریز بیش از سایر مقاله های تحقیقاتی در مورد عملکرد قلب و عروق تحقیق دقیق انجام داد. در خانواده بزرگ آمریکایی آفریقایی تبار او، پدر ، عمو و سه خاله او در دهه چهل و پنجاه سالگی بر اثر حملات قلبی درگذشتند. این فجایع باعث شده بود تا شریز نگران طول عمر خود باشد ، در رفتارهای مربوط به سلامتی خود تجدید نظر کند و به امید یافتن راه هایی برای رفع مشکلات بهداشتی در میان سیاه پوستان آمریکایی ، وارد عرصه بهداشت عمومی شود. بیماری فشار خون بالا یا فشار خون بالا ، در سیاه پوستان دانلود رایگان کتاب pdf پرستاری پزشکی  12  دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز بیشتر از جمعیت سفید پوست دانلود رایگان کتاب pdf پرستاری پزشکی  رخ می دهد. میزان مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی در میان آمریکایی های آفریقایی تبار 28  دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز بیشتر است (انجمن قلب آمریکا ، 2006a).

شریز با دانستن اینکه بیماری قلبی علت اصلی مرگ در تمام بزرگسالی است و عامل مرگ 11  دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز مردان آمریکایی و 6  دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز زنان آمریکایی بین 20 تا 30 سال است - ارقامی که در دهه بعد بیش از دو برابر شده و پس از آن ، با بارداری و زایمان ویلیامز سن به طور مداوم بارداری و زایمان ویلیامز می یابند- ، از اینکه فهمید تغییرات وابسته به سن در قلب کمتر از حد انتظار ما است ، متعجب شد. در افراد سالم ، توانایی قلب در تأمین نیاز اکسیژن بدن در شرایط معمول (همانطور که با ضربان قلب در ارتباط با حجم خون پمپاژ شده اندازه گیری می شود) در بزرگسالی تغییر نمی کند. فقط در حین ورزشهای استرس زا با بارداری و زایمان ویلیامز سن عملکرد قلب بارداری و زایمان می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز  - این تغییر به دلیل بارداری و زایمان حداکثر ضربان قلب و سفتی بیشتر عضله قلب است. در نتیجه ، قلب در هنگام فعالیت زیاد و تعدیل فشار از طریق دریافت اکسیژن کافی به بدن مشکل دارد (Haywood  و  Getchell، 2001).

یکی از جدی ترین بیماری های سیستم قلبی عروقی تصلب شرایین است که در آن رسوبات سنگین پلاک حاوی کلسترول و چربی ها در دیواره رگ های اصلی جمع می شود. در صورت وجود ، معمولاً از اوایل زایمان آغاز می شود ، در اواسط بزرگسالی پیشرفت می کند و در یک بیماری جدی به اوج خود می رسد. تصلب شرایین چند برابر تعیین می شود ، و جدا کردن سهم پیری بیولوژیکی از تأثیرات ژنتیکی و محیطی را دشوار می کند. تحقیقات روی حیوانات نشان می دهد که پیچیدگی علل نشان می دهد که قبل از بلوغ ، یک رژیم غذایی پرچرب فقط رگه های چربی در دیواره شریان ایجاد می کند (اولسون ، 2000). با این حال ، در بزرگسالان بالغ از نظر  ، منجر به رسوبات جدی پلاک می شود ، که نشان می دهد هورمون های  می توانند زیر سوال بردن رژیم غذایی پرچرب را بارداری و زایمان ویلیامز دهند.

دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز
دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز
دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز 

بیماری قلبی از اواسط قرن بیستم به میزان قابل توجهی بارداری و زایمان یافته است ، در 20 سال گذشته به دلیل بارداری و زایمان سیگار کشیدن ، به منظور بهبود رژیم غذایی و ورزش در افراد در معرض خطر ، و تشخیص و درمان بهتر فشار خون بالا و کلسترول بیشتر بارداری و زایمان یافته است (انجمن قلب آمریکا ، 2006a). و همانطور که تحقیقات طولی روی بیش از 17000 جوان 18 تا 39 ساله در منطقه شیکاگو نشان می دهد ، بزرگسالان جوانی که در معرض خطر کم بیماری قلبی هستند -که به دلیل عدم سیگار کشیدن ، نبود دیابت و کلسترول طبیعی خون ، فشار خون و وزن بدن تعریف شده است - نرخ مرگ و میر بسیار کمتری نسبت به همسن و سالان در معرض خطر بالاتر طی سه دهه آینده داشته است (داویگلوس و همکاران ، 2004 ؛ استاملر و همکاران ، 1999). بعداً ، وقتی سلامتی و تناسب اندام را در نظر بگیریم ، خواهیم فهمید که چرا حملات قلبی در خانواده شریز بسیار رایج بوده است - و چرا این موارد در جمعیت آفریقایی-آمریکایی بخصوص با سرعت بالا اتفاق می افتد.

مانند قلب ، ریه ها در عملکرد در حالت استراحت تغییرات وابسته به سن را نشان می دهند ، اما در طی اعمال جسمی ، حجم تنفس بارداری و زایمان می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز  و با بارداری و زایمان ویلیامز سن میزان تنفس بارداری و زایمان ویلیامز می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز . حداکثر ظرفیت حیاتی (مقدار هوایی که می تواند به داخل ریه ها وارد و خارج شود) پس از 25 سالگی 10  دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز در هر دهه بارداری و زایمان می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز  (ماهانران و همکاران ، 1999). بافت همبند در ریه ها ، عضلات قفسه سینه و دنده ها با بارداری و زایمان ویلیامز سن سفت می شود و توسعه ریه ها برای حجم کامل را دشوارتر می کند (Haywood  و Getchell، 2001). خوشبختانه در شرایط عادی کمتر از نیمی از ظرفیت حیاتی خود استفاده می کنیم. با این وجود ، پیر شدن ریه ها باعث ایجاد مشکل در بزرگسالان مسن در تأمین نیاز اکسیژن بدن هنگام ورزش می شود.

 بارداری و زایمان عملکرد قلب و ریه در شرایط تحریک همراه با از دست دادن تدریجی عضلات ، منجر به تغییر در عملکرد حرکتی می شود. در افراد عادی ، تأثیر پیری بیولوژیکی بر مهارت های حرکتی دشوار است که از بارداری و زایمان انگیزه و تمرین جدا شود. بنابراین ، محققان ورزشکاران برجسته ای را مطالعه می کنند که سعی می کنند در زایمان واقعی به بهترین عملکرد خود برسند (Tanaka  وSeals، 2003). تا زمانی که ورزشکاران تمرینات فشرده را ادامه می دهند ، دستاوردهای آنها در هر گروه به محدودیتهایی که از نظر بیولوژیکی امکان پذیر است نزدیک می شوند.

بسیاری از مهارت های ورزشی در سنین 20 تا 35 سالگی به اوج خود می رسند ، سپس به تدریج بارداری و زایمان می یابند. در چندین تحقیق به مرور زمان میانگین سنی برای بهترین عملکرد ورزشکاران المپیکی و حرفه ای در انواع ورزش ها ترسیم شد. عملکرد مطلق در بیشتر وقایع طی قرن گذشته بهبود یافته است. ورزشکاران به طور مداوم رکوردهای جدید جهانی را ثبت می کنند ، که روش های بهبود یافته را نشان می دهد. اما سنین بهترین عملکرد نسبتاً ثابت بود. وظایف ورزشی که نیاز به سرعت حرکت اندام ، قدرت انفجاری و هماهنگی بدن دارند - دو سرعت ، پرش و تنیس - معمولاً در اوایل دهه بیست سالگی به اوج خود می رسند. ورزش هایی که به استقامت ، استواری دست و بازو و نشانه گیری بستگی دارند - دویدن در مسافت های طولانی ، بیس بال و گلف - معمولاً در اواخر دهه بیست سالگی و اوایل دهه سی سالگی به اوج خود می رسند. از آنجا که این مهارت ها به استقامت یا کنترل حرکتی دقیق نیاز دارند ، کاملتر شدن آنها طولانی تر می شود (Schulz  و Curnow، 1988). تحقیقات در مورد ورزشکاران برجسته به ما می گوید که حد بیولوژیکی بالای توانایی حرکتی در اولین قسمت از اوایل بزرگسالی رسیده است. مهارتهای ورزشی در سالهای بعد با چه سرعت ضعیف می شوند؟ تحقیقات طولی در مورد دونده های سرآمد نشان می دهد که تا زمانی که تمرین ادامه دارد ، سرعت فقط از اواسط دهه 30 به دهه شصت اندکی ، زمانی که عملکرد با سرعت زیاد پایین می آید، اندکی بارداری و زایمان می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز  (شکل 13.2 را ببینید) (تاناکا و هیگوچی ، 1998).

در مورد شنا در مسافت های طولانی - یک ورزش بدون تحمل وزن و میزان آسیب دیدگی کم - بارداری و زایمان سرعت با بارداری و زایمان ویلیامز سن حتی تدریجی تر است: افت سرعت عملکرد تا سال هفتاد به تعویق می افتد (تاناکا و مهر و موم ، 1997). در واقع ، آموزش مداوم منجر به سازگاری در ساختارهای بدن می شود که افت حرکتی را به حداقل می رساند. به عنوان مثال ، ظرفیت حیاتی هم در افراد جوان و هم در افراد مسن که به طور فعال در ورزش شرکت می کنند نسبت به همسن و سال های غیرفعال سالم یک سوم بیشتر است (Pimentel و همکاران، 2003؛ Tanaka و همکاران، 1997).

تمرین همچنین بارداری و زایمان عضله را بارداری و زایمان می دهد ، سرعت و نیروی انقباض عضلانی را بارداری و زایمان ویلیامز می دهد و منجر به تبدیل فیبرهای عضلانی سریع انقباض به فیبرهای کُند انقباض می شود که از عملکرد دویدن عالی و سایر مهارت های استقامتی پشتیبانی می کنند (تراپ ، 2001). در مجموع ، اگرچه مهارت های ورزشی در اوایل بزرگسالی در بهترین حالت است ، اما پیری بیولوژیکی تنها قسمت کوچکی از بارداری و زایمان وابستگی به سن را تا پیری پیشرفته تشکیل می دهد. سطح پایین عملکرد افراد سالم تا دهه شصت و هفتاد سالگی عمدتاً نشان دهنده بارداری و زایمان ظرفیت های ناشی از سازگاری با سبک زایمان کمتر طاقت فرسا است.

 پاسخ ایمنی یک کار ترکیبی از سلولهای ویژه است که آنتی ژن ها (مواد خارجی) را در بدن خنثی یا نابود می کند. دو نوع گلبول سفید نقش حیاتی دارند. سلول های T که از مغز استخوان منشأ می گیرند و در تیموس (غده کوچکی که در قسمت بالای قفسه سینه قرار دارد) بالغ می شوند ، به طور مستقیم به آنتی ژن ها حمله می کنند. سلول های B ، تولید شده در مغز استخوان ، آنتی بادی هایی را در جریان خون ترشح می کنند که تکثیر می شوند ، آنتی ژن ها را می گیرند و به سیستم خون اجازه می دهند تا آنها را از بین ببرد. از آنجا که گیرنده های موجود در سطح آنها تنها یک آنتی ژن واحد را تشخیص می دهند ، سلول های T و B تنوع زیادی دارند. آنها برای تولید ایمنی با سلولهای اضافی می پیوندند.

ظرفیت سیستم ایمنی بدن برای محافظت در برابر بیماری ها از طریق بلوغ بارداری و زایمان ویلیامز می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز  و پس از 20 سالگی بارداری و زایمان می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز . این روند تا حدودی به دلیل تغییر در تیموس است که در سال های نوجوانی بزرگترین است ، سپس بارداری و زایمان می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز  تا جایی که در 50 سالگی به سختی قابل تشخیص است. در نتیجه ، تولید هورمون های تیموس بارداری و زایمان می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز  و تیموس توانایی کمتری در رشد و تمایز سلولهای T دارد. از آنجا که سلول های B با حضور سلول های T آنتی بادی های بیشتری آزاد می کنند ، پاسخ ایمنی بیشتر به خطر می افتد (Malaguarnera و همکاران، 2001). استفاده از هورمون های تیموس می تواند به بدن پیر در مبارزه با بیماری کمک کند (گویا و بولونانی ، 1999).

پژمردگی تیموس تنها دلیل این نیست که بدن به تدریج در دفع بیماری کم اثر می شود. سیستم ایمنی بدن با سیستم عصبی و غدد درون ریز ارتباط برقرار می کند. به عنوان مثال ، استرس روانی می تواند پاسخ ایمنی را تضعیف کند. در امتحانات نهایی ، شریز مقاومت کمتری در برابر سرماخوردگی داشت. و در یک ماه پس از فوت پدرش ، او در بهبودی از آنفلوانزا بسیار مشکل داشت. طلاق ، مراقبت از والدین پیر بیمار ، کمبود خواب و افسردگی مزمن نیز باعث بارداری و زایمان ایمنی می شود (هامر ، ولورز و آلبرز ، 2004 ؛ روبلز و کیکو ایت-گلاسر ، 2003). استرس جسمی - ناشی از آلودگی ، مواد حساسیت زا ، تغذیه نامناسب و مسکن ناپایدار - همچنین عملکرد ایمنی بدن در تمام بزرگسالی را تضعیف می کند. و هنگامی که استرس جسمی و روانی با هم ترکیب می شوند ، خطر بیماری بیشتر می شود (فریدمن و لارنس ، 2002).

ارتباط بین استرس و بیماری هنگامی معنا پیدا می کند که در نظر بگیریم هورمون های استرس بدن را برای عمل تحریک می کنند ، در حالی که پاسخ ایمنی با بارداری و زایمان فعالیت تقویت می شود. اما این همچنین بدان معنی است که بارداری و زایمان ویلیامز دشواری در کنار آمدن با استرس جسمی و روانی می تواند به بارداری و زایمان عملکرد سیستم ایمنی مرتبط با سن کمک کند.

دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز 

شریز وقتی مادرش بیست ساله بود متولد شد – این در حالی است که ، بعد از یک نسل ، شريز در این سن، هنوز مجرد بود و وارد مدرسه تحصیلات تکمیلی می شد. بسیاری از مردم بر این باورند كه حاملگی در طی بیست سالگی ایده آل است ، نه تنها به دلیل كاهش خطر سقط جنین و اختلالات كروموزومی (به فصل 2 نگاه کنید) ، بلكه همچنین والدین جوان تر انرژی بیشتری برای نگهداری از فرزندان فعال دارند. همانطور که شکل 13.3 نشان می دهد ، با این حال ، اولین تولدهای زنان سی ساله طی دو دهه گذشته بسیار بارداری و زایمان ویلیامز یافته است. بسیاری از افراد تا زمانی که تحصیلاتشان به پایان برسد و همپنین شغلشان کاملاً به ثبات برسد ، بچه داری را به تعویق می اندازند و می دانند که می توانند از کودک حمایت کنند.

با این وجود ، ظرفیت تولید مثل با بارداری و زایمان ویلیامز سن بارداری و زایمان می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز . مشکلات باروری در زنان از 15 تا 50 سالگی بارداری و زایمان ویلیامز می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز . در سنین 15 تا 29 سالگی ، 8  دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز از زنان در نظرسنجی مشکلات را گزارش می دهند ، این رقم در بین افراد 34-30 ساله به 14  دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز و در 35 تا 44 سالگی به 18  دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز بارداری و زایمان ویلیامز می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز  زمانی که موفقیت فن آوری های تولید مثل به سرعت بارداری و زایمان می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز  (صفحه 54 در فصل 2) (وزارت بهداشت و خدمات انسانی دانلود رایگان کتاب pdf پرستاری پزشکی  ، 2005e). از آنجا که رحم از اواخر دهه سی تا دهه چهل هیچ تغییر ثابتی نشان نمی دهد ، بارداری و زایمان باروری زنان تا حد زیادی به دلیل بارداری و زایمان تعداد و کیفیت تخمک است. در بسیاری از پستانداران ، از جمله انسان ، سطح مشخصی از تخمک ذخیره شده در تخمدان ها برای باروری لازم است. برخی از زنان چرخه قاعدگی طبیعی دارند اما باردار نمی شوند زیرا ذخیره تخمک آنها بسیار کم است – که دلیل اصلی بارداری و زایمان باروری زنان به دلایل مربوط به سن است. (Baird و همکاران، 2005).

 در مردان ، حجم مني و غلظت اسپرم و تحرک آنها بعد از 40 سالگي به تدريج بارداری و زایمان مي يابد و اين امر باعث مي شود که ميزان باروري مجدداً در مردان مسن بارداری و زایمان يابد (KOhnert Sc Nieschlag، 2004). اگرچه در بزرگسالی بهترین زمان برای شروع به بچه دار شدن وجود ندارد ، اما افرادی که فرزندآوری را به اواخر سی سالگی یا چهل سالگی موکول می کنند ، در معرض خطر داشتن فرزندان کمتر از حد مطلوب خود هستند یا اصلاً فرزندی ندارند.

دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز
دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز
دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز 

در شکل 13.4 علل اصلی مرگ در بزرگسالان در دانلود رایگان کتاب pdf پرستاری پزشکی  و کانادا نشان داده شده است. توجه داشته باشید که میزان مرگ و میر ناشی از همه دلایل در کانادایی ها کمتر از آمریکایی ها است - این تفاوت به دلیل ترکیبی از عوامل است. از جمله نرخ پایین فقر و چاقی مفرط در کانادا ، سیاستهای سختگیرانه کنترل اسلحه و ارائه بیمه درمانی جهانی و تحت حمایت دولت (تورى و هاوب ، 2004). در فصل های بعدی خواهیم دید که آسیب ناخواسته (بیشتر به دلیل تصادفات رانندگی) و میزان قتل با بارداری و زایمان ویلیامز سن بارداری و زایمان می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز  ، در حالی که میزان بیماری و ناتوانی جسمی بارداری و زایمان ویلیامز می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز . پیری بیولوژیکی به وضوح به این روند کمک می کند. اما ، همانطور که اشاره کردیم ، اختلافات گسترده فردی و گروهی در تغییرات فیزیکی با خطرات زیست محیطی و رفتارهای مربوط به سلامتی مرتبط است.

 تغییرات SES در سلامتی در طول عمر منعکس کننده این تأثیرات است. درآمد ، تحصیلات و وضعیت شغلی تقریباً با هر بیماری و شاخص بهداشتی روابط قوی و مداومی را نشان می دهد (Adler  و Newman، 2002؛ Alwin  و Wray، 2005). بعلاوه ، هنگامی که از یک نمونه نماینده ملی از 3600 آمریکایی در مورد محدودیتهای مربوط به سلامتی در زایمان روزمره آنها سوال شد ، اختلافات SES در اوایل و اواسط بزرگسالی بیشتر شد ، اما در سنین پیری ، زمانی که افراد در ناتوان ترین وضعیت سلامت فوت کرده بودند ، کمتر شد (شکل 13.5 را ببینید) (هاوس ، لانتز و گله ، 2005). شواهد طولی این روندها را تأیید می کند: افراد دارای مزایای اقتصادی و دارای تحصیلات عالی در بیشتر زایمان بزرگسالی از سلامتی بهتری برخوردار هستند ، در حالی که سلامت افراد کم درآمد با تحصیلات محدود بطور مداوم بارداری و زایمان می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز  (لانتز و در ، 1998 ، 2001). تفاوت SES در شرایط و عادات مربوط به سلامتی - حوادث استرس زای زایمان ، ازدحام جمعیت ، آلودگی ، رژیم غذایی ، ورزش ، اضافه وزن و چاقی ، سوء مصرف مواد ، در دسترس بودن روابط اجتماعی حمایتی و (در دانلود رایگان کتاب pdf پرستاری پزشکی ) دسترسی به خدمات درمانی مقرون به صرفه - تا حد زیادی دخیل است(ایوانز و کانتروویتز ، 2002 ؛ وری ، آلوین و مک گمون ، 2005). بعلاوه ، بیماری در کودکان و بارداری که با SES پایین ارتباط دارد ، بر سلامتی در بزرگسالی تأثیر می گذارد. در صورت بهبود SES ، تأثیر کلی عوامل کودکی بارداری و زایمان می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز . اما در بیشتر موارد ، SES کودک و بزرگسال نسبتاً ثابت باقی مانده و دارای یک تأثیر تجمعی است که ناسازگاری های سلامت با SES را با بارداری و زایمان ویلیامز سن تقویت می کند (Dannefer، 2003؛ Luo  و Waite، 2005).

چرا اختلافات SES در سلامت و مرگ و میر در دانلود رایگان کتاب pdf پرستاری پزشکی  بیشتر از کانادا و سایر کشورهای صنعتی است (مکنباخ ، 2002)؟ خانواده های فقیرنشین دانلود رایگان کتاب pdf پرستاری پزشکی  علاوه بر کمبود بیمه درمانی جهانی ، درآمد کمتری نسبت به همتایان کانادایی خود دارند. علاوه بر این ، گروه های SES به احتمال زیاد بر اساس محله ها در دانلود رایگان کتاب pdf پرستاری پزشکی  نسبت به شهرهای بزرگ کانادا تفکیک می شوند ، در نتیجه باعث نابرابری بیشتری در عوامل محیطی که بر سلامتی تأثیر می گذارد ، مانند مسکن ، آلودگی و خدمات اجتماعی می شود.

این یافته ها ، بار دیگر نشان می دهد که شرایط زایمان که ملت ها و جوامع فراهم می کنند همراه با شرایطی که مردم برای خود ایجاد می کنند بر پیری جسمی تأثیر می گذارد.  از آنجا که بروز مشکلات سلامتی در طی دهه های بیست و سی سالگی نسبت به دهه های بعدی بسیار کمتر است ، اوایل بزرگسالی زمان بسیار خوبی برای جلوگیری از مشکلات بعدی است. در بخش های بعدی ، ما انواع مختلفی از نگرانی های عمده بهداشتی را بررسی می کنیم - تغذیه ، ورزش ، سوء مصرف مواد ، رابطه  و استرس روانی.

بمباران ادعاهای تبلیغاتی و تنوع خارق العاده ای در انتخاب غذا ، باعث می شود تصمیم گیری درمورد رژیم غذایی برای بزرگسالان دشوارتر شود. فراوانی غذا ، همراه با یک زایمان کاملاً برنامه ریزی شده ، به این معنی است که اکثریت آمریکای شمالی بخاطر احساس میل به غذا، غذا می خورند یا در بعضی موارد بیش از حفظ عملکردهای بدن غذا بخورند (Donatelle، 2004). در نتیجه ، بسیاری از آنها نوع و مقدار غلط غذایی را می خورند. اضافه وزن و چاقی و رژیم غذایی پرچرب از جمله مشکلات تغذیه ای گسترده با عواقب طولانی مدت برای سلامتی در بزرگسالی است.

در فصل 9 ، ما اشاره کردیم که چاقی (بیش از 20  دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز بارداری و زایمان ویلیامز نسبت به وزن متوسط ​​بدن ، بر اساس سن ،   و ساختار جسمی) به طور چشمگیری در بسیاری از کشورهای غربی بارداری و زایمان ویلیامز یافته است. امروزه 31  دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز بزرگسالان دانلود رایگان کتاب pdf پرستاری پزشکی  و 23  دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز بزرگسالان کانادایی چاق هستند و این میزان در میان بزرگسالان اسپانیایی تبار به 34  دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز ، در میان بزرگسالان بومی کانادایی 38  دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز و در میان بزرگسالان آفریقایی-آمریکایی تبار و بومی آمریکایی به 40  دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز بارداری و زایمان ویلیامز می  دانلود رایگان کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز . در دانلود رایگان کتاب pdf پرستاری پزشکی  و اروپای غربی 5 تا 7  دانلود کتاب خلاصه بارداری و زایمان ویلیامز زنان بیشتر از مردان از چاقی رنج می برند. در کانادا ، میزان چاقی برای دو   مشابه است (Tjepkema ، 2005 ؛ وزارت بهداشت و خدمات انسانی دانلود رایگان کتاب pdf پرستاری پزشکی  ، 20050).